Рак молочної залози (жінка) – історія Емми

Еммі Дункану було діагностовано рак молочної залози двічі за чотири роки, один раз на кожну груди.

Першим її лікуванням була пухлина з хіміотерапією та променевою терапією. Друге лікування включало повну мастектомію, видалення обидві груди, потім реконструктивну пластичну хірургію.

Я запитав у мого ГП, якщо в мене було 25 років, коли моя мама померла від раку молочної залози, коли їй було 32 роки. Вони послали мене до лікарні Королівської Вікторії, і я прийшов один раз на рік Просто для перевірки.

Кілька років потому я був у ванній, і я помітив грудку під моєю лівою пахвою. Я не зовсім знав, що робити з цього. Спочатку я дуже переживав. На наступний день я пішов на побачення з моїм ГП, і він підозрював, що це може бути просто кіста, тому що мені було всього 28 років. Але через мою сімейну історію він послав мене до фахівця.

У лікарні у мене був ультразвук, маммограма та біопсія голки. Коли я повернувся через тиждень за результатами, вони підтвердили, що у мене рак молочної залози, і що мені потрібно буде вступити в операцію з лампектомією через 10 днів.

Я мав хіміотерапію протягом шести місяців після мого першого діагнозу, після чого пройшла п’ять тижнів променевої терапії. Це було дуже важко. Все моє волосся випало, і це змусило мене відчувати себе таким тяжким.

Мій чоловік Грем був чудовим і намагався підтримувати мене так само, як і міг, на все це. Моя свекруха ніколи не виходила з телефону, і моя найкраща подруга Клер була чудовою.

Моя сестра поводилася зовсім по-іншому. Вона спостерігала, як моя мама стала дуже поганою, а потім її старша сестра була діагностована. Вона виявила, що важко справитися з нею, і вона просто не змогла прийти до мене. Пізніше вона визнала, що боїться, що вона може бути її наступною.

Другий раз, коли мені було поставлено діагноз, у мене була більша операція – подвійна мастектомія. Рішення про мастектомію було досить легко зробити. Для мене це було єдиним рішенням, що мав рак двічі.

Реальність після події була дуже різною. З реконструктивною хірургією також я знав, що це буде тривале одужання, але я не думаю, що щось підготовило мене до того, як довго. Я плакав кожен день, тому що мені було так незручно.

Мені попросили психолога, який сказав мені, що я не збився з розуму. Будь-хто, хто проходив через те, що мав, мав би очікувати, що він матиме кілька слізних днів. Речі оселилися, тоді це був лише приклад спроби повернутись до норми.

Озираючись на все, я би не змінив мого рішення взагалі. Це було напевно на краще.

Тепер я проводжу огляди кожні шість місяців з моїм онкологом, хірургами-ґрунтами та в сімейній клініці. Я бачу мій пластичний хірург, мій генетик, і один раз на рік проводять ультразвукове дослідження, плюс аналіз крові кожні чотири місяці, як частина програми з діагностики яєчників. Медсестри з догляду за грудьми “Макміллан” зателефонують мені раз на кілька разів, щоб тримати мене в курсі і перевірити, що все в порядку. Я дуже добре доглядаю.

Тепер я просто хочу залишитися без раку. Я зробив стільки, скільки я міг би, щоб запобігти поверненню або новому раку. Я не зробив це зовсім після мого першого діагнозу, але я хотів би пройти через наступні п’ять років без повернення раку.

Моя порада іншим жінкам – це розмовляти з вашою медсестрою або продовжити дослідження з онкологічних досліджень або веб-сайти з лікування раку молочної залози. Є так багато визнаних джерел інформації. Інтернет повний жахових історій, тому переконайтеся, що ви отримуєте якомога більше інформації, як ви можете з авторитетних джерел.