Рак легенів – лікування

Лікування раку легенів здійснюється командою фахівців, які працюватимуть разом, щоб забезпечити найкраще лікування.

Ця команда містить усіх фахівців, необхідних для правильного діагносту, стадії раку та планування найкращого лікування. Якщо ви хочете дізнатися більше, запитайте у свого спеціаліста про це.

Тип лікування, який ви отримаєте при раку легені, залежить від кількох факторів, у тому числі

Ваш план лікування

Ви можете вирішити, яке лікування найкраще підходить для вас. Ваша ракова команда дасть рекомендації, але остаточне рішення буде вашим.

Основні варіанти лікування включають операцію, променеву терапію та хіміотерапію. Залежно від виду раку та його просунутості, ви можете отримати комбінацію цих методів лікування.

Хірургія

Ваш план лікування залежить від того, чи є у вас недрібноклітинний рак легенів або дрібноклітинний рак легенів.

Якщо у вас є не мелкоклітинний рак легені, який обмежений однією легеневою дією, і ви доброго загального здоров’я, ви, мабуть, проведете хірургічне втручання для видалення ракових клітин. Після цього може пройти курс хіміотерапії для знищення будь-яких ракових клітин, які можуть залишитися в організмі.

Якщо рак не поширився занадто далеко, але хірургічне втручання неможливе (наприклад, якщо ваше загальне самопочуття означає, що у вас підвищений ризик розвитку ускладнень), зазвичай рекомендується променева терапія для знищення ракових клітин. У деяких випадках це може поєднуватися з хіміотерапією (відома як хіміотерапія).

Якщо рак поширюється занадто далеко, щоб хірургічне лікування або променева терапія були ефективними, зазвичай рекомендується хіміотерапія. Якщо після первинного хіміотерапії рак починає зростати, може бути рекомендований інший курс лікування.

У деяких випадках лікування як біологічну чи цільову терапію може бути рекомендовано як альтернатива хіміотерапії або після хіміотерапії. Біологічна терапія – це препарати, які можуть контролювати або припиняти ріст ракових клітин.

Дрібноклітинний рак легенів зазвичай отримують хіміотерапією, як самостійно, так і в комбінації з променевою терапією. Це може допомогти пролонгувати життя і полегшити симптоми.

Хірургія зазвичай не використовується для лікування цього типу раку легенів. Це відбувається тому, що рак часто поширюється в інші області тіла до моменту діагносту. Однак, якщо рак виявляється дуже рано, операція може бути використана. У цих випадках хіміотерапія або променева терапія можуть бути надані після операції, щоб зменшити ризик повернення раку.

Променева терапія

Існує три види хірургії раку легенів

Хіміотерапія

Інші процедури

Люди, природно, стурбовані тим, що вони не зможуть дихати, якщо видалити частину або всі легені, але можна нормально дихати одним легким. Однак, якщо у вас виникають проблеми з диханням перед операцією, такими як задишка, ці симптоми, імовірно, продовжуються після операції.

Перш ніж операція може відбутися, потрібно провести декілька тестів для перевірки загального стану здоров’я та функції легенів. Вони можуть включати в себе

Хірургічне втручання, як правило, виконується шляхом розрізу (розрізу) у суглобі або збоку та видалення ділянки або всієї ураженої легені. Побічні лімфатичні вузли також можуть бути видалені, якщо вважається, що рак, можливо, поширився на них.

У деяких випадках альтернатива цьому підходу, що називається торакоскопічною хірургією з відеоспостереженням (VATS), може бути придатною. VATS – це тип хірургії з замком, де невеликі розрізи виготовляються в судині. В одну з розрізів вставлено невелику волоконно-оптичну камеру, тому хірург зможе побачити зображення зсередини вашого сундуку на моніторі.

Ви, ймовірно, зможете йти додому через 5-10 днів після вашої операції. Однак, це може зайняти багато тижнів, щоб повністю відновити роботу легенів.

Після вашої операції вам буде запропоновано почати рух у найкоротші терміни. Навіть якщо ви повинні залишатися в ліжку, вам доведеться продовжувати робити регулярні рухи ноги, щоб допомогти вам у кровотоці і запобігти утворенню тромбів. Фізіотерапевт покаже вам дихальні вправи, щоб запобігти ускладненням.

Коли ви йдете додому, вам доведеться спокійно тренуватися, щоб наростити свою силу та фітнес. Прогулянки та плавання – це хороші форми вправ, які підходять для більшості людей після лікування раку легенів. Поговоріть із своїм керівництвом про те, які види тренувань підходять для вас.

Як і у всіх операціях, хірургія легенів носить ризик ускладнень. За оцінками, це відбувається в одному з п’яти випадків. Ці ускладнення, як правило, можна лікувати за допомогою ліків або додаткових операцій, що може означати, що вам доведеться триматися в лікарні.

Наскільки добре ваша місцева організація виконує

Ускладнення легеневої хірургії можуть включати в себе

Чи буде фонд неліцензійним ліки, якщо мій лікар хоче призначити його для мене?

Радіотерапія – це тип лікування, який використовує радіаційні імпульси для знищення ракових клітин. Існує багато способів, якими він може використовуватися для лікування людей з раком легенів.

Інтенсивний курс променевої терапії, відомий як радикальна променева терапія, може бути використаний для спроб лікування недрібноклітинного раку легенів, якщо людина не є достатньою для лікування хірургічним шляхом. Для дуже маленьких пухлин, замість хірургічного втручання може бути використаний спеціальний тип променевої терапії, який називається стереотаксичною променевою терапією.

Променева терапія також може використовуватися для контролю симптомів та сповільнення розповсюдження раку, коли лікування неможливе (це відомо як паліативна променева терапія).

Тип терапії, відомий як профілактичне черепне опромінення (PCI), іноді також застосовується при лікуванні дрібноклітинного раку легені. PCI передбачає лікування всього мозку з низькою дозою випромінювання. Він використовується як профілактичний засіб, оскільки існує ризик того, що дрібноклітинний рак легенів поширюється у вашому мозку.

Нижче описані три основні способи, що дають променеву терапію

Для раку легенів зовнішня променева терапія використовується частіше, ніж внутрішня променева терапія, особливо якщо вважається, що ліки є можливим. Стереотактична променева терапія може бути використана для лікування дуже малих пухлин, оскільки в цих умовах вона є більш ефективною, ніж звичайна променева терапія.

Внутрішня променева терапія, як правило, використовується як паліативне лікування, коли рак блокує або частково блокує дихальні шляхи.

Курс променевої терапії може бути запланований кількома різними способами.

Радикальна променева терапія зазвичай дається п’ять днів на тиждень, з перервою на вихідні. Кожна сесія променевої терапії триває 10-15 хвилин, і курс, як правило, триває від чотирьох до семи тижнів.

Постійна гіперфракціонована прискорена променева терапія (CHART) є альтернативним методом доставки радикальної променевої терапії. СКАЧАТЬ дають три рази на день протягом 12 днів поспіль.

Для стереотаксичної променевої терапії потрібні менше сеансів лікування, оскільки з кожним лікуванням доставляється більш висока доза опромінення. Люди, що мають звичайну радикальну променеву терапію, мають, як правило, близько 20-32 сеансів лікування, тоді як стереотаксична променева терапія зазвичай вимагає лише від 3 до 10 сеансів.

Паліативна променева терапія зазвичай вимагає від одного до п’яти сеансів для контролю ваших симптомів.

Побічні ефекти променевої терапії до судини включають в себе

Побічні ефекти повинні проходити після завершення курсу променевої терапії.

Хіміотерапія використовує потужні препарати, що вбивають рак, для лікування раку. Існує кілька різних способів хіміотерапії для лікування раку легенів. Наприклад, це може бути

Хіміотерапію, як правило, дають у циклах. Цикл включає в себе прийом хіміотерапевтичних препаратів протягом декількох днів, а потім перерву на кілька тижнів, щоб ваш організм відновився від наслідків лікування.

Кількість необхідних циклів хіміотерапії залежить від типу та ступеня раку легені. Більшість людей потребує від чотирьох до шести курсів лікування протягом трьох-шести місяців.

Хіміотерапія для раку легенів включає в себе комбінацію різних препаратів. Ліки, як правило, доставляються через капельно у вену (внутрішньовенно) або в трубку, підключену до одного з кровоносних судин у вашому суглобі. Деякі люди можуть отримувати капсули або таблетки, щоб замість цього проковтнути.

Побічні ефекти хіміотерапії можуть включати в себе

Ці побічні ефекти повинні поступово проходити після завершення лікування, або ви можете приймати інші ліки, щоб ви почували себе краще під час вашої хіміотерапії.

Хіміотерапія також може послабити вашу імунну систему, що робить вас більш вразливим до інфекції. Повідомте своїй лікарні або ГП якнайшвидше, якщо у вас є можливі ознаки інфекції, такі як висока температура (підвищення температури) 38 ° C (100 ° F) або більше, або ви раптом відчуваєте себе погано.

Крім хірургії, променевої терапії та хіміотерапії, існує цілий ряд інших способів лікування, які іноді використовуються для лікування раку легенів. Вони описані нижче.

Біологічна терапія – це нові ліки. Іноді вони рекомендуються як альтернативне лікування хіміотерапії для недрібноклітинного раку, який поширюється занадто далеко для операції або променевої терапії, щоб бути ефективним.

Прикладами біологічної терапії є ерлотиніб та гефітиніб. Вони також називаються інгібіторами фактора росту, оскільки вони працюють, порушуючи ріст ракових клітин.

Біологічна терапія підходить тільки для людей, які мають певні білки у своїх ракових клітинах. Ваш лікар може бути в змозі вимагати тести на маленькому зразку клітин, видалених з вашого легкого (біопсія), щоб визначити, наскільки ці процедури можуть підходити для вас.

Радіочастотна абляція – це новий вид лікування, який може лікувати недрібноклітинний рак легенів, який діагностований на ранній стадії.

Лікар, що проводить лікування, використовує комп’ютерний томографічний сканер (КТ) для направлення голки на місце пухлини. Голка буде притиснута до пухлини, а радіохвилі будуть направлятися через голку. Ці хвилі генерують тепло, яке вбиває ракові клітини.

Найпоширенішим ускладненням радіочастотної абляції є те, що кишеня повітря потрапляє в пастку між внутрішнім і зовнішнім шаром легенів (пневмоторакс). Це можна поставити, помістивши трубку в легені, щоб витиснути захоплений повітря.

Кріотерапія – це лікування, яке можна використовувати, якщо рак починає блокувати дихальні шляхи. Це відоме як ендобронхіальна обструкція, і це може викликати симптоми, такі як

Кріотерапія виконується подібно до внутрішньої променевої терапії, за винятком того, що замість використання радіоактивного джерела проти пухлини розміщується пристрій, відомий як криопробник. Криопробник може генерувати дуже низькі температури, які допомагають скоротити пухлину.

Фотодинамічна терапія (PDT) – це лікування, яке може використовуватися для лікування раку легенів раннього стану, коли людина не здатна або не бажає проводити операцію. Він також може бути використаний для видалення пухлини, яка блокує дихальні шляхи.

Фотодинамічна терапія проводиться в два етапи. По-перше, вам буде введено ліки, що робить клітини у вашому тілі дуже чутливими до світла.

Наступний етап виконується через 24-72 години пізніше. Тонка трубка буде направлятися на сайт пухлини, і через неї пройде лазер. Ракові клітини, які зараз чутливі до світла, будуть знищені лазерним променем.

Побічні ефекти фотодинамічної терапії можуть включати запалення дихальних шляхів і наростання рідини в легенях. Обидва ці побічні ефекти можуть викликати симптоми задишки, болю в легенях та горлі. Проте ці симптоми повинні поступово проходити, коли ваші легені відновлюються після наслідків лікування.

Клінічні введення в експлуатацію (CCGs) – це організації, які організовують доставку послуг в Англії. Вони відіграють важливу роль у досягненні хороших результатів для здоров’я місцевого населення, яке вони обслуговують.

Тепер ви можете перевірити, як ваша локальна CCG порівнюється з іншими для виживання раку легенів (PDF, 900kb).

Ваш лікар може призначати ліки за межами ліцензованого використання, якщо вони готові взяти на себе особисту відповідальність за використання цього лікарського засобу без використання ліцензії.

Можливо, вам знадобиться включити місцеву CCG, оскільки йому доведеться вирішити, чи підтримувати рішення свого лікаря та платити за ліки з бюджету.

Дізнайтеся про доступ до нового лікування.

02/11 /

02/11 /

Практичні рекомендації для життя з раком легенів, включаючи джерела фінансової підтримки, і допомога в контролі симптомів та спілкування з членами сім’ї

Оцінки опікунів є найкращим способом отримати допомогу та підтримку від місцевої влади, якщо ви доглядаєте за когось