Рак вулюва – причини

Рак виникає, коли клітини в певній області вашого тіла ділять і розмножуються надто швидко. Це виробляє кусочок тканини, відома як пухлина.

Точна причина, чому це трапляється у випадках раку вульвату, невідомо, але певні речі можуть збільшити ваші шанси на розвиток цього захворювання.

До них відносяться

Зростання віку

Ці фактори описані більш детально нижче.

Ризик виникнення раку вульвату зростає, коли ви старієте. Більшість випадків розвивається у жінок у віці 65 років і старше, хоча дуже часто вони можуть постраждати від жінок віком до 50 років.

Вулвальна інтраепітеліальна неоплазія (VIN)

Вулвальна інтраепітеліальна неоплазія (VIN) – це попередній стан раку. Це означає, що в деяких клітинах вульви, які не є злоякісними, є зміни, але вони можуть стати на рак пізніше. Це поступовий процес, який зазвичай займає більше 10 років.

У деяких випадках ненормальні клітини можуть самостійно зникати. Однак через ризик виникнення раку, часто рекомендується лікування для видалення уражених клітин.

Симптоми ВІН аналогічні симптомам раку вульвату, а також включають постійне свербіж вульви та підвищені кольорові плями. Якщо у вас є ці симптоми, зверніться до лікаря.

Є два типи VIN

Ви можете дізнатись більше про ВПЛ і шкірні захворювання, пов’язані з раком вульви внизу.

Вірус папіломи людини (ВПЛ) – це назва групи вірусів, які впливають на шкіру та вологі мембрани, які розташовуються в організмі, наприклад, в шийці матки, анус, рот і горло. Вона розповсюджується під час сексу, включаючи анальний та оральний секс.

Існує багато різних типів ВПЛ, і більшість людей заражаються вірусом в той час, коли вони живуть. У більшості випадків вірус знищується, не завдаючи шкоди і не призводить до подальших проблем.

Вірус папіломи людини (ВПЛ)

Проте, ВПЛ присутні принаймні у 40% жінок з раком вульву, що свідчить про збільшення ризику розвитку цього захворювання. Відомо, що ВПЛ викликає зміни в клітинах шийки матки, що може призвести до раку шийки матки. Вважається, що вірус може мати подібний вплив на клітини вульви, яка називається VIN.

Умови шкіри

Куріння

Кілька шкірних станів можуть вплинути на вульву. У невеликій кількості випадків це пов’язано з підвищеним ризиком раку вульви.

Двома основними умовами, пов’язаними з раком вульви, є лишайникові склерози та лишайники. Обидва ці стани спричиняють вульву почервоніння, біль у крові та знебарвлення.

За оцінками, менше 5% жінок, які розвивають одне з цих станів, продовжать розвивати рак вульву. Незрозуміло, чи лікування цих умов знижує цей ризик.

Куріння збільшує ризик виникнення раку VIN та вульви. Це може бути тому, що куріння робить імунну систему менш ефективною і меншою мірою здатна очистити вірус ВПЛ від свого організму і більш вразливою до наслідків вірусу.

Чому рекомендується підліткова дівчина з вакциною проти ВПЛ (рак шийки матки)