Псоріаз – симптоми

Псоріаз, як правило, викликає плями шкіри, сухі, червоні і покриті срібними лусочками. Деякі люди вважають, що їхній псоріаз викликає свербіж або біль.

Існує кілька різних типів псоріазу. Багато людей мають лише одну форму псоріазу за раз, хоча два різні види можуть зустрічатися разом. Один тип може змінюватися в інший тип або стати більш суворим.

Більшість випадків псоріазу переживають цикли, викликаючи проблеми протягом декількох тижнів або місяців до пом’якшення або зупинки.

Загальні типи псоріазу

Ви повинні звернутися до свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас може виникнути псоріаз.

Це найпоширеніша форма, що становить близько 80% випадків. Його симптоми – сухі, червоні ураження шкіри, відомі як бляшки, які покриті срібними шкалами. Вони зазвичай з’являються на ліктях, колінах, шкірі голови та спині, але можуть з’явитися в будь-якому місці вашого тіла. Бляшки можуть бути свербіжними, болями або обома. У важких випадках шкіра навколо суглобів може тріснути і кровоточити.

Пустульний псоріаз

Це може відбуватися на частинах шкіри голови або на шкірі голови. Це викликає червоні плями шкіри, покриті товстими сріблясто-білими лусочками. Деякі люди вважають черевний псоріаз надзвичайно свербіжним, а інші не мають дискомфорту. У крайніх випадках це може призвести до втрати волосся, хоча це зазвичай лише тимчасово.

У приблизно половині всіх людей, що страждають псоріазом, стан впливає на нігті. Псоріаз може призвести до того, що ваші нігті розвивають крихітні вм’ятини або ями, стають забарвленими або ростуть ненормально. Цвяхи часто можуть бути вільними та відокремленими від нігтьового ложа. У важких випадках ваші нігті можуть руйнуватися.

Гострий псоріаз викликає невеликі (менш як 1см або 1/3 дюйми) краплинних виразки на грудях, руках, ногах та шкірі голови. Існує велика ймовірність того, що виснажений псоріаз повністю зникне через кілька тижнів, але деякі люди продовжують розвивати псориаз бляшки.

Цей тип псоріазу іноді виникає після стрептококової інфекції горла і частіше зустрічається серед дітей та підлітків.

Це впливає на складки або складки у вашій шкірі, такі як пахви, пах, між сідницями та під грудьми. Це може викликати великі, гладкі червоні плями в деяких або всіх цих областях. Зворотний псоріаз посилюється тертям і потовиділенням, тому в спекотній погоді це може бути особливо незручно.

Пустульний псоріаз – це рідше тип псоріазу, який викликає наявність гнійних пухирів (пустул) на шкірі. Різні види пустулового псоріазу впливають на різні частини тіла.

Це викликає пустули на широкій ділянці шкіри, які розвиваються дуже швидко. Гній складається з білих кров’яних клітин і не є ознакою інфекції. Пустулі можуть з’являтися кожні кілька днів або тижнів у циклах. Під час початку цих циклів фон Зумбушський псоріаз може викликати лихоманку, озноб, схуднення та втома.

Ерітродемічний псоріаз

Це призводить до появи пустул на долонях ваших та підошвах ваших ніг. Пустули поступово перетворюються на кругові коричневі, лускаті плями, які потім знімають. Пустули можуть з’являтися кожні кілька днів або тижнів.

Це призводить до виникнення пустул на ваших пальцях та пальцях пальців. Потім пісточки розриваються, залишаючи яскраво-червоні зони, які можуть спалахнути або стати лускатими. Це може призвести до болісних деформацій нігтів.

Ерітродемічний псоріаз – рідкісна форма псоріазу, яка вражає практично всю шкіру на тілі. Це може викликати сильний свербіж або горіння. Еріотропний псоріаз може призвести до втрати білків та рідини у вашому організмі, що призводить до подальших проблем, таких як інфекція, дегідратація, серцева недостатність, переохолодження та недоїдання.

Хочете знати більше?