Псоріаз – причини

Псоріаз виникає, коли клітини шкіри замінюються швидше, ніж звичайно. Невідомо, чому це трапляється, але дослідження показують, що це викликано проблемою з імунною системою.

Ваше тіло виробляє нові клітини шкіри в найглибшому шарі шкіри. Ці клітини шкіри поступово просуваються по шарах шкіри, поки вони не досягнуть найвищого рівня. Потім вони вмирають і зламують. Цей процес, як правило, займає близько трьох-чотирьох тижнів.

У людей з псоріазом цей процес займає від трьох до семи днів. Внаслідок цього клітини, які не повністю зрілі, стрімко наражаються на поверхню шкіри, викликаючи червоні, пухкі, грубі плями, покриті сріблястими лусочками.

Проблеми з імунною системою

Ваша імунна система – захист вашого організму від хвороб, і це допомагає боротися з інфекцією. Один з основних типів клітини, що використовується імунною системою, називається Т-клітиною.

Т-клітини, як правило, подорожують крізь тіло, щоб виявити і боротися з вторгненими бактеріями, такими як бактерії, але у людей з псоріазом вони помилково починають атакувати здорові клітини шкіри. Це призводить до того, що найглибший шар шкіри виробляє нові клітини шкіри швидше, ніж звичайно, що в свою чергу ініціює імунну систему, щоб виробляти більше Т-клітин.

Генетика

Невідомо, що саме викликає цю проблему з імунною системою, хоча певні гени та екологічні тригери можуть відігравати певну роль.

Псоріаз біжить у сім’ях. У кожного з трьох осіб з псоріазом є близький родич із станом.

Проте точна роль, яку генетика відіграє при виникненні псоріазу, незрозуміла. Дослідження показали, що багато різних генів пов’язані з розвитком псоріазу. Можливо, що різні комбінації генів можуть зробити людей більш вразливими до стану. Однак, наявність цих генів не обов’язково означає, що ви її розроблятимете.

Багато симптомів псоріазу починають або стають гіршими через певну подію, відома як тригер. Знання ваших тригерів може допомогти уникнути спалаху. Загальні тригери включають в себе

Псоріаз не заразна, тому його не можна поширювати від людини до людини.

Псоріаз тригерів