Проблеми з мітральним клапаном

Мітральний клапан (також називається двошаровим клапаном) відокремлює верхню ліву камеру серця від нижньої лівий камері серця і допомагає контролювати кровообіг через серце.

Під час кожного серцебиття менші верхні камери серця (атрия) домовляються проштовхнути кров у більші нижні камери (шлуночки).

Відкривається мітральний клапан, що дозволяє пропускати кров з лівого передсердя і закривається, коли ліва шлуночка заповнена кров’ю, щоб запобігти зворотному потоку.

Коли клапан закривається, його два листівки (клапани) закривають клапан. Тендони, прикріплені до цих клапанів, залишають їх напруженими та запобігають їх руйнуванню на іншу сторону.

Проблеми з мітральним клапаном можуть зробити серце менш ефективним при перекачуванні крові навколо тіла. Важкі проблеми можуть призвести до серцевої недостатності (якщо серце більше не може достатньо поповнити кров навколо тіла), якщо клапан не буде хірургічним шляхом відремонтовано або замінено.

Загальні проблеми з мітральним клапаном

Проблеми, що впливають на мітральний клапан

Ці умови можуть виникати самостійно або в поєднанні. Вони більш детально розглянуті нижче.

Мітральна регургітація означає, що зворотний потік крові з лівого желудочка на ліве передсердя відбувається, коли серце стискається під час серцебиття.

Це може спричинити такі симптоми, як задишка, втома, запаморочення та біль у грудях, і це може призвести до фібриляції передсердь (стан, що спричиняє нерівномірні та часто ненормально швидкі серцебиття), легеневу гіпертензію (високий тиск всередині судин, що несе кров від Серце до легенів) і серцева недостатність.

Мітральна регургітація може статися, коли клапани мітрального клапана не зможуть закрити затвор, або через проблеми з клапанами (наприклад, пролапс мітрального клапана – див. Нижче) або через розширення мітрального кільця, що є кільцем м’язів, що оточує клапан .

Ці проблеми частіше трапляються у людей похилого віку і часто стають результатом зміни серця з віком. Наприклад, мітральний клапан може слабшати через “знос” або пошкодження, викликані постійним високим артеріальним тиском.

Іноді мітральна регургітація може виникати внаслідок ревматичної хвороби серця (ускладнення ревматичної лихоманки), кардіоміопатії (захворювання серцевого м’яза), ендокардиту (інфекції внутрішньої оболонки серця) або вродженої серцевої хвороби (вроджених дефектів) Що впливають на нормальне функціонування серця).

Хірургія для проблем мітрального клапана

Якщо регургітація є лише легкою, то ви можете регулярно стежити за ехокардіографією (сканування серця), щоб перевірити функціонування серця.

Якщо у вас середня або важка мітральна регургітація, вам, імовірно, буде потрібно операція по відновленню або заміні клапана (див. Нижче). Вам також можуть знадобитися ліки, названі нітратами або діуретиками, для зменшення симптомів, таких як задишка та ліки для лікування фібриляції передсердь.

Якщо у вас виникає серйозна мітральна регургітація, і ви не підходять для операції, або у вас все ще виникають проблеми після операції, вам можуть запропонувати ліки, які називаються інгібіторами ангіотензинпревращающего ферменту (АПФ) або бета-блокаторами, щоб допомогти в лікуванні цього стану.

Пролапс мітрального клапана означає, що один або декілька мітральних клапанів є флоппі та не закриваються щільно, часто призводять до зворотного потоку крові (мітральна регургітація – див. Вище).

Більшість людей із пролапсом мітрального клапану не матимуть симптомів, якщо тільки ця проблема не викликає серйозного мітрального відламу і, як правило, виявляється випадково під час ехокардіографії (ультразвукове дослідження серця) з іншої причини.

Однак випадки пролапсу мітрального клапана можуть викликати такі проблеми, як аритмія (нервове серцебиття) та серцебиття (раптові, помітні серцебиття).

Пролапс мітрального клапана може бути викликаний проблемами з’єднань (хорд), які приєднуються до мітрального клапана до серцевих м’язів або, рідше, через пошкодження самих серцевих м’язів в результаті серцевого нападу. Деякі люди з цим захворюванням народжуються з нею, і це частіше у людей з розладами сполучної тканини, такими як синдром Марфана.

Якщо пролапс мітрального клапана не викликає жодних симптомів, і у вас низький ризик розвитку важкої мітральної регургітації, то вам не потрібне хірургічне лікування.

Помітні симптоми іноді можна контролювати за допомогою зміни способу життя, наприклад, відмови від сигарет, кофеїну та алкоголю, тому що це може призвести до серйозного посилення серця.

Хірургічний ремонт або заміна клапана (див. Нижче) може бути рекомендований, якщо у вас є

Стеноз мітрального клапана виникає тоді, коли мітральний клапан не відкривається настільки широко, як треба, обмежуючи потік крові через серце.

У результаті менше тіла крові може потрапити до тіла, а верхня серцева камера розбухає, коли тиск накопичується. Кров і рідина також можуть збиратись у легенях, утруднюючи дихання.

Найбільш поширеною причиною виникнення стенозу мітрального клапана у дорослих є ревматична лихоманка, яка може виникати за п’ять-десять років до початку серцевого клапана. Ревматична лихоманка спричиняє запалення (роздуття) клапана, а з плином часу клапани запального клапана стирчать разом і стають шрамовими, жорсткими і потовщенішими.

Рідкісні причини стенозу мітрального клапана включають кальцієві відкладення, що утворюють навколо клапана, променеву терапію судини та деякі ліки.

Стеноз мітрального клапана не може викликати жодних симптомів, але загальними попереджувальними ознаками є задишка та аномально швидкий серцевий ритм (фібриляція передсердь).

Якщо у вас немає жодних симптомів, функціонування серця може проходити регулярний контроль за допомогою ехокардіографії (ультразвукове дослідження серця).

Деяким людям буде запропоновано ліки, що називаються нітратами або діуретиками, для зменшення наростання рідини в легенях, ліків для лікування фібриляції передсердь та ліків, щоб запобігти утворенню тромбів.

Якщо у вас є симптоми, у вас є ризик розвитку серцевої недостатності, якщо у вас немає операції ні відкрити клапан (черезшкірна балонна вальвулопластика), ні замінити її. Детальніше про ці процедури див. Нижче.

Ліва нелікована, середньо-важка мітральна стеноз може призвести до серцевої недостатності.

Якщо у вас виник тяжкий випадок мітральної регургітації, пролапс мітрального клапана або стеноз мітрального клапана, вам зазвичай потрібно мати операцію з серцевою системою.

Більшість операцій серцевого клапана виконуються під загальним анестетиком (де ти сплять). Вони зазвичай передбачають зрізування в середині грудини, хоча деякі хірурги все частіше проводять ці операції за допомогою невеликих розрізів між ребрами (підхід “мінімальний доступ”).

Іноді можна проводити хірургічне втручання за допомогою методу “чрескожного”, який передбачає подачу катетера (тонка, гнучка трубка) у велику вену на шиї або пах, і направляти її до вашого серця. Люди, як правило, швидше відновлюються з цієї процедури, але результати часто менш передбачувані.

Найбільш поширені процедури мітрального клапана

Ці процедури коротко роз’яснюються нижче, але ваш спеціаліст з хірурга чи серця пояснить вам будь-яку операцію, включаючи ризики та переваги.

Також можна проводити процедури, подібні до реконструкції мітрального клапана, з використанням методів перкутан, але вони не розглядаються тут докладно, тому що вони не широко використовуються, і в них все ще є певна невизначеність. Для отримання додаткової інформації ви можете прочитати

Ремонт клапанів мітрального клапана – це основне хірургічне лікування мітральної регургітації.

Операція виконується під загальною анестезією, і ваш хірург зазвичай отримує доступ до вашого серця через розріз, зроблений уздовж сундуку. Деякі хірурги також можуть виконувати цей тип операції, використовуючи лапароскопічні (“ключова скляна”) техніка, і переваги цього підходу все ще оцінюються.

Два клапани мітрального клапана потім частково обрізані або зшиті разом, щоб зменшити кількість крові, що витікає назад, тримаючи закриті щітки навколо кожного під час кожного скорочення серця.

Ця операція, як правило, успішна, з невеликим шансом на серйозні ускладнення.

Заміна мітрального клапана зазвичай розглядається тільки в тому випадку, якщо ви не можете відремонтувати клапан. Вам це буде потрібно, якщо ваш клапан буде розтоплений кальцієвими відкладами або якщо листівки вашого клапана не рухаються.

Під час операції ваш мітральний клапан замінюється механічним або біопротезувальним клапаном, який виготовляється з тканини тварин.

Це основна операція з відкритим серцем, яка виконується під загальним анестетиком і зазвичай передбачає розріз уздовж суглобів. Під час операції ви будете введені в обхідний механізм серцево-легеневої апаратури, яка виконує функцію серця та легенів.

Вам, як правило, потрібно буде приймати ліки для запобігання згортання крові протягом тривалого періоду після цієї операції.

Ця операція, як правило, успішна, з невеликим шансом на серйозні ускладнення, хоча ризик серйозних і небезпечних для життя проблем, як правило, вище, ніж при хірургії репарації мітрального клапана.

Ваумулопластика повітряної кулі, також відома як черепна мітральна комісивротомія, є нехірургічним варіантом лікування стенозу мітрального клапана. Це, як правило, виконує кардіолог (серцевий спеціаліст), використовуючи лише місцевий анестетик (там, де ви залишаєтеся неспальним, але ваша шкіра numbed).

Катетер вводиться через вашу шкіру через велику вену в пахову частину або шию і проходить через ваше серце. Наконечник катетера, що має прикріплений шар, розташований безпосередньо всередині звуженого клапана. Балон роздувається та дефлятується декілька разів, щоб розширити відкриття клапана, перш ніж повітряна куля здувається і знімається.

Ця процедура найчастіше використовується у молодих пацієнтів, які не мають занадто багато кальцію, що зберігаються на клапані, вагітні жінки та пацієнти, які мають підвищений ризик розвитку ускладнень від заміни мітрального клапана (див. Вище).

Використання цього методу, як правило, менш передбачуване та менш надійне, ніж безпосередній доступ до клапана, хоча відновлення, як правило, відбувається швидше.

Якщо ваш лікар пропонує, вам може знадобитися хірургічне втручання, це керівництво для вас

30/09 /

30/09 /

Серцева недостатність є серйозним станом, викликаним серцем, який не здатний прокачувати достатню кількість крові навколо тіла при правильному тиску