Постійна трофобластична хвороба

Постійні трофобластичні захворювання та хоріокарциноми є дуже рідкісними пухлинами, пов’язаними з вагітністю, відомими як гестаційні трофобластичні пухлини (ГТТ).

У багатьох частинах світу приблизно 1 з 600 вагітностей щорічно встановлюється молярна вагітність, де плод та плацента не утворюються належним чином, і дитина не розвивається. Це, як правило, призводить до дилатації та кюретажу (D & C) та втрати вагітності (викидень).

У більшості молярних вагітностей будь-яка залишкова аномальна тканина в утробі матері спонтанно вмирає. Але у невеликій кількості жінок тканина може залишатися і продовжувати рости в підкладці матки і, як і рак, поширюватися на інші ділянки тіла.

Це відоме як стійке трофобластичне захворювання. Вагінальна кровотеча є найпоширенішим симптомом стійкого трофобластного захворювання.

Для того, щоб переконатись, що всі інші молярні тканини знищені, необхідне додаткове лікування спеціалістів для стійких трофобластичних захворювань.

У Англії існують два спеціалізованих центри для лікування стану – Charing Hospital у Лондоні та Hospital Weston Park в Шеффілді.

Постійна трофобластична хвороба

Вам також може знадобитися мати потужний препарат, що вбиває рак (хіміотерапію), як частину вашого лікування.

Хоріокарцинома є дуже рідкісним видом раку, що виникає приблизно в 1 з 50 000 вагітностей. Вона вражає менше 20 жінок щороку ..

Хоріокарцинома може розвиватися, якщо клітини, що залишилися після вагітності, стають раковими. Це може статися після будь-якої вагітності, але це частіше після молярної вагітності. Це може відбутися кілька місяців, або навіть років, після вагітності.

Незважаючи на те, що хоріокарцінома починається в утробі матері, вона може поширюватися на інші частини тіла – найчастіше легені. Якщо він поширюється на легені, у вас можуть виникнути такі симптоми, як кашель, утруднене дихання та біль у грудях.

Якщо хоріокарцинома поширюється на вашу черевну порожнину, ви можете відчувати біль у животі. Якщо він поширюється на вашу піхву, у вас може виникнути сильна кровотеча, і у вас може розвинутися вузлик (вузлик). Якщо він поширюється на ваш мозок, це може спричинити головний біль або судоми.

Як постійні трофобластичні захворювання, так і хоріокарциноми зустрічаються дуже рідко. Якщо у вас була молярна вагітність, вам слід уважно стежити, якщо ви розвинете одне з цих умов.

Хоріокарцинома

Якщо у вас була повна молярна вагітність, у вас є 1 із 10 шансів на розвиток постійного трофобластичного захворювання або хориокарциноми. Якщо у вас була часткова молярна вагітність, ризик становить приблизно 1 на 100.

В цілому, перспективи стійких трофобластичних захворювань і хоріокарциноми є відмінними, і 98-100% жінок, які розвивають гестаційний трофобластний рак, виліковуються. Однак прогноз для кожного випадку залежить від особистих обставин особи.

Тіло складається з мільйонів різних типів клітин. Рак виникає, коли клітини розмножуються ненормально.

Коли рак вражає органи та тверді тканини, він утворює ріст (пухлина). Рак може виникнути в будь-якій частині тіла, де клітини розмножуються ненормально.

Ризики

Дізнайтеся більше про рак.

Перспектива

Основні повідомлення про рак, з посиланнями на довідкові листи на всі різні типи

Інформація про життя з раком, включаючи лікування, підтримку та різний особистий досвід раку

Хочете знати більше?

Що таке рак?