Поперекова прокол – чому вона використовується

Поперекова пункція часто використовується для діагностики певних станів, які впливають на головний і спинний мозок.

Менінгіт – запалення мембранних шарів, що покривають головний і спинний мозок. Це може розвинутися з цілого ряду різних причин, включаючи зараження бактеріями або вірусами. Бактеріальний менінгіт може загрожувати життю. Для діагностики менінгіту потрібна поперекова пункція, і необхідно забезпечити належне лікування.

Субарахноїдальний крововилив виникає тоді, коли кров’яний судин всередині або під мозком вибухає (розриви). Його зазвичай діагностують, використовуючи комп’ютерну томографію (КТ), але іноді може бути необхідним провести поперекову пункцію, щоб виявити наявність крові в цереброспінальній рідині (ЦСЖ).

Менінгіт

Синдром Гієна-Барре є рідкісним захворюванням, яке спричиняє запалення нервів, що забезпечують зброю та ноги. Попередня пункція необхідна для перевірки рівня білка в CSF, що зазвичай вище при цьому стані.

Пояснювальна пункція також може бути використана для введення лікування шляхом введення ліків в CSF. Ліки включають в себе

Субарахноїдальний крововилив

Пояснювальна пункція також може бути використана для полегшення накопичення тиску в черепі (відомий як підвищений внутрішньочерепний тиск) шляхом видалення деяких ЦСЖ. Це може дати короткочасне полегшення симптомів, поки не буде забезпечено більш постійне лікування.

Дізнайтесь попереджувальні знаки, що ваша дитина або малюк можуть бути серйозно хворими

Синдром Гієна-Барре

Надання лікування