Покритий або білий язик

Покритий або білий язик виникає тоді, коли поверхня колонізується бактеріями або грибами, а мертві клітини затримуються між маленькими вузликами на язиці.

Язик з покриттям не є хворобою, і це зазвичай не означає нічого серйозного. Зазвичай це лише тимчасово.

Ви можете спробувати обережно чистити його за допомогою язикового скребка та пиття багато води, щоб допомогти йому покращити.

Проте іноді язик з покриттям може свідчити про інфекцію або більш серйозному стані. Ви повинні звернутися до лікаря за порадою, якщо

Ви можете прочитати далі, щоб дізнатися більше про можливі причини покритого язика, але не використовуйте це для діагностування стану – завжди залишайте це своєму лікарю.

Зауважте, що в меншій кількості людей язик з покриттям ніколи не повернеться до нормального кольору або текстури, навіть після обробки.

Загальні причини виникнення білих бляшок на язиці

Лейкоплакія є загальною умовою, що призводить до появи білого пляма в роті, який іноді з’являється на язиці. Патч, як правило, безболісний, але його не можна видалити щіткою чи скребком.

Цей білий патч, як видається, є результатом того, що занадто багато клітин виробляється з підкладки рота і білків, які називаються кератином, що відкладаються. Лейкоплакія може розвинутися, коли мова роздратований, і пов’язаний з надлишком алкоголю, а також з курінням.

Хоча це звичайно не небезпечно, в деяких випадках лейкоплакія перетворюється на ракові, часто через багато років чи навіть десятиліть після того, як воно з’являється.

Важливо, щоб ваш рот регулярно обстежувався стоматологом або лікарем, щоб переконатись, що будь-який лейкоплакія не збільшується або змінюється, або що нові ділянки лейкоплакії не розвиваються.

Дізнайтеся більше про лейкоплакію.

Ваш стоматолог або спеціаліст, як правило, зможе визначити різницю між білим язиком, викликаним лейкоплакією та мовою з покриттям.

Оральний ліхеновий план (лишайниковий план у роті) – це тривале розлад імунної системи, що викликає білі мереживні смужки та білі плями в роті, у тому числі і на язиці.

Легкі випадки, як правило, не викликають болю чи дискомфорту, хоча це може викликати печіння та дискомфорт у ротовій порожнині, болісні червоні судини та болі в ділянці порожнини рота.

Точна причина внутрішнього лишайника невідома. Вона не працює в сім’ях і не може бути передана іншим людям.

Легкі випадки не потребують лікування. Більш суворими випадками можна управляти за допомогою антисептичного засобу для полоскання рота плюс стероїдні спреї або стероїдні таблетки, розчинені у воді для полоскання рота.

Дізнайтеся більше про ліхенний план.

Пероральний молочниця – дріжджова інфекція у роті, викликана грибком. Це може викликати печіння на язиці, а також болісні білі бляшки, які можуть бути зняті (хоча іноді може з’явитись як червоний патч).

Ви більш схильні розвивати пероральний молочко, якщо ви

Ви повинні побачити свого лікаря, якщо ви думаєте, що у вас є оральний молочниця. Якщо його не лікувати, симптоми будуть зберігатися, і ваш рот буде продовжувати незручно. Лікування з протигрибковими препаратами.

Дізнайтеся більше про пероральний молочницю.

Сифіліс – це бактеріальна інфекція, зазвичай заражена сексом з інфікованим.

Сифіліс може спричинити малу болючим болю або виразку на мові, якщо її спіткає оральний секс. Це з’являється від 10 днів до трьох місяців після впливу інфекції. Лікування відбувається з одноразовою дозою пеніциліну.

Якщо не лікувати, сифіліс може призвести до білих бляшок на язиковій ділянці, які називаються сифілітичною лейкоплакією.

Дізнайтеся більше про сифіліс.

Як доглядати за зубами, включаючи перевірки, чищення, фіксацію та відбілювання

05/11 /

05/11 /

Як часто ви потребуєте стоматологічної перевірки, і що чекати, коли ви відвідуєте свого стоматолога