Подвійне зір

Подвійне зір (медично відомий як диплопія) бачить два зображення одного об’єкта. Ці два зображення можуть бути одна над одним, поруч, або суміш обох.

Подвійне зір може бути постійним, він може прийти і йти, або це може відбутися лише тоді, коли ви дивитесь у певному напрямку.

Причину подвійного зору залежить від того, чи відбувається ваше подвійне бачення з одного ока (монокулярного) або обох очей (бінокулярний). Це також впливає на те, яке лікування ви отримуєте.

Лікування варіюється від спеціальних окулярів і очних вправ, до хірургічного втручання для видалення катаракти. Дізнайтеся більше про лікування подвійного зору.

Дорослі вміють описувати те, що відбувається з їхніми очами, але маленькі діти не можуть пояснити, що чітко видно.

Якщо у вашої дитини є подвійне зір, вони можуть звузитись або закривати очі, заради того, щоб краще побачити, або вони часто можуть покривати одне око рукою.

Визнаючи подвійне бачення дітей

Вони також можуть поводитися головою незвично (наприклад, нахиляючи голову) або дивитися вбік, а не обернутися вперед, щоб намагатися уникнути подвійного зору.

Якнайшвидше зверніться до свого лікаря, якщо ви розвинете подвійне бачення, або ви підозрюєте, що ваша дитина має подвійне зір або косоокість.

Якщо ви ніколи раніше не мали подвійного зору, важливо перевірити його, оскільки це може бути симптомом серйозного захворювання.

Ваш лікар, швидше за все, зверне вас до офтальмолога (спеціаліста з очей) у вашій місцевій лікарні, або з оптометрика (оптика).

Команда eyecare зазвичай починає оцінювати ваше бачення. Вони можуть попросити вас прочитати листи з діаграми, виміряти будь-які наявні окуляри, подивитися на позицію ваших очей і оцінити, наскільки добре ви можете їх перемістити. Вони також можуть оцінити, наскільки добре ваші очі працюють разом (ваше бінокулярне бачення).

Ваш офтальмолог також буде використовувати мікроскоп з дуже яскравим світлом, який називається щілинною лампою для огляду спереду та ззаду ваших очей.

Коли побачити свого лікаря

Ці результати разом із вашою історією хвороби та будь-якими іншими вашими симптомами повинні визначити, що може спричинити подвійне бачення.

Подальші тести залежать від того, чи є подвійне бачення монокулярним або бінокулярним, але може включати в себе знімки з вашого ока. Також може бути використана фотографія вашого мозку або очних м’язів

Аналізи крові також можуть використовуватися для перевірки наявності основного стану.

Кожне око створює власний злегка інший образ, оскільки два ока фізично розташовані в різних позиціях.

Випробування для подвійного зору в лікарні

Однак зазвичай ви бачите лише одне зображення. Це відбувається тому, що ваш мозок об’єднує зображення, створені кожним оком, разом у єдине зображення у процесі, відомому як fusion.

Якщо ваші очні м’язи або нерви пошкоджені, м’язи можуть не мати змоги правильно контролювати ваші очі, і ви можете розвинути подвійне бачення.

Ваші очні м’язи також можуть бути ослаблені внаслідок стану здоров’я, або ваші очі не можуть бути правильно вирівняні. Це іноді називають косою.

Що викликає бінокулярне подвійне зір?

Дорослі, котрі схиляються як дитина, іноді можуть розвинути подвійне зір з часом.

Дізнайтеся більше про причини подвійного зору.

Подвійне зір в одному око відомо як монокулярне подвійне зір. Ви повинні мати змогу бачити нормально, якщо зачеплений очей покритий, але подвійне бачення продовжується, коли покривається невтручання очей.

У випадках монокулярного подвійного зору два зображення часто лише трохи відокремлені. Це іноді називають “привид”.

Причини монокулярного подвійного зору можуть включати в себе

Подвійне зір в обох очах відоме як бінокулярне подвійне зір. Це трапляється, коли обидві очі не можуть правильно працювати разом. Якщо у вас бінокулярне подвійне зір, ваше бачення зазвичай повертається до нормального, якщо одне око покрито.

Що викликає монокулярне подвійне бачення?

Ви можете спостерігати фізіологічне подвійне бачення, якщо об’єкти у фоновому полі зору, які ви не зосереджені на конкретному фоні, з’являються удвічі.

Ваш мозок зазвичай компенсує цей тип подвійного зору, і це часто залишається непоміченим. Проте діти, які скаржаться на подвійне зір, іноді мають фізіологічне подвійне бачення.

Подвійне зір в обох очах

Якщо ви тільки що розвинули подвійне бачення, або у вас є інші проблеми, пов’язані з оком, ваша здатність керувати автомобілем, ймовірно, буде порушена. Зверніться до свого лікаря або офтальмолога (спеціаліста з догляду за очима), якщо у вас є стан очей, і ви не впевнені, чи це впливає на вашу здатність безпечно їхати.

Якщо проблеми з вашим зору впливають на вашу здатність керувати автомобілем, а у вас є поточна посвідчення водія, це ваше юридичне зобов’язання проінформувати Агенцію з питань ліцензування водіїв та транспортних засобів (DVLA). Відвідайте веб-сайт GOV, щоб дізнатись, як повідомити DVLA про стан здоров’я.

24/12 /

24/12 /

Фізіологічне подвійне зір

Дізнайтеся про тести на очі, захист ваших очей від травм, безпеку контактних лінз та хірургію лазерних очей

Водіння