Подвійне зір – симптоми

Подвійне бачення – це два зображення одного об’єкта. Це іноді плутають з розмитим зіркою.

Якщо ви маєте розмиті погляди, з’явиться одне незрозуміле зображення. Якщо у вас є подвійне зір, ви побачите два зображення одночасно. Подвійне зір може бути постійним, він може прийти і йти, або це може відбутися лише тоді, коли ви дивитесь у певному напрямку.

Слабкість м’язів по обидві сторони вашого очного яблука може викликати горизонтальне подвійне зір, де ви бачите два зображення поруч, дивлячись ліворуч або праворуч. Це також може призвести до того, що ваші очі виглядають “перехрестими” або як блукають.

Визнаючи подвійне бачення дітей

Якнайшвидше зверніться до свого лікаря, якщо ви розвинете подвійне бачення, особливо якщо у вас його ще не було. Це може бути симптомом серйозного стану здоров’я.

Дорослі вміють описувати, що відбувається з їхніми очами, але маленькі діти, можливо, не зможуть чітко пояснити, що неправильно.

Якщо ваша дитина має подвійне зір, вони можуть звузитись або скрипіти своїми очима, щоб побачити, або вони часто можуть покривати одне око рукою. Вони також можуть поводитися головою незвично, або дивитися вбік, а не обернутися вперед.

Іноді діти можуть також дивитись між двома зображеннями. Проте вони зазвичай швидко навчаються ігнорувати одне зображення. Цей процес називається пригніченням і може призвести до постійної втрати зору в цьому око (амбліопія).

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина має подвійне зір або колір, віднесіть їх до свого лікаря якнайшвидше. Дуже важливо, що стан діагностовано та лікується швидко.

Дізнайтеся більше про діагностику подвійного зору.

Все, що вам потрібно знати про оптики, прицільні тести та оптичні витрати