Пневмонія – лікування

Легкі випадки пневмонії, як правило, можна лікувати вдома з антибіотиками і великою кількістю відпочинку та рідин. У більш важких випадках може знадобитися лікарняне лікування.

Ви можете продовжувати кашляти протягом двох-трьох тижнів після завершення курсу антибіотиків і відчувати себе втомленим ще довше, оскільки ваше тіло продовжує відновлюватися.

Скажіть своєму лікареві, якщо ваші симптоми не стають кращими протягом двох днів після початку лікування. Ваші симптоми, можливо, не покращилися, оскільки

Лікування вдома

Вам може знадобитися лікарняне лікування, якщо симптоми важкі. Це включає в себе антибіотики та рідини, що вводяться через капель або кисень, щоб допомогти дихати.

У дуже серйозних випадках пневмонії може знадобитися допомога з диханням через вентилятор у відділенні інтенсивної терапії (ІМС).

Лікування в лікарні

Дізнайтеся більше про ускладнення пневмонії.

Наведені нижче кроки допоможуть полегшити ваші симптоми.

Ви можете приймати знеболюючі препарати, такі як парацетамол або ібупрофен, щоб полегшити біль і зменшити підвищення температури. Однак, ви не повинні приймати ібупрофен, якщо ви

Ліки від кашлю не рекомендуються. Кашель дозволяє вам очистити слиз від легенів, тому, намагаючись зупинити кашель, інфекція може довше існувати.

Також мало доказів того, що ліки від кашлю ефективні. Теплий напій з меду та лимона може полегшити дискомфорт, викликаний кашлем.

Пийте багато рідини, щоб уникнути зневоднення, і отримуйте багато відпочинку, щоб допомогти вашему організму відновитись.

Якщо ви курите, важливіше, ніж будь-коли, зупинитися, тому що паління пошкоджує ваші легені. Читайте інформацію та поради щодо того, як зупинити куріння.

Самостійна допомога

Пневмонія, як правило, не передається від однієї людини до іншої, тому безпечно бути навколо інших, включаючи членів сім’ї. Тим не менш, для людей з ослабленою імунною системою чуйно уникати пацієнта з пневмонією, поки не почнуть покращуватися.

Після лікування

Аспіраційна пневмонія

Як тільки ваші симптоми покращуються, може знадобитися якийсь час, щоб ви повністю відновилися, і кашель може тривати деякий час. Якщо ви турбуєтесь, зверніться до свого лікаря.

Ваш лікар, можливо, попросить вас ще раз побачити близько шести тижнів після того, як ви почнете приймати антибіотики.

У деяких випадках вони можуть організувати наступні тести, такі як рентгенограма у грудях, якщо

Деяким людям може попросити про вакцинацію проти грипу або пневмококової інфекції після виходу з пневмонії. Дізнайтеся більше про запобігання пневмонії.

Якщо ви подихнули об’єктом, що викликає пневмонію, його, можливо, доведеться видалити.

Лікар може це зробити, використовуючи трубку, щоб дивитися в дихальні шляхи в легенях, а потім видалити вдихований предмет. Це називається бронхоскопія.

Антибіотики є препаратами, що використовуються для лікування – і в деяких випадках – запобігають бактеріальним інфекціям