Плеврит

Плевіт – це запалення листових шарів, що покривають легені (плеври).

Найбільш поширеним симптомом плевриту є різкий біль у грудях при глибокому диханні. Іноді біль також відчувається в плечі.

Біль, можливо, гірше, коли ви кашляєте, чхаєте або пересуваєтесь, і це може бути полегшено, якщо ви займаєте неглибокі подихи.

Інші симптоми можуть включати задишку та сухий кашель.

Відвідайте свого лікаря, якщо ви зазнаєте вищевказані симптоми. Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо у вас сильний біль у грудях, особливо якщо у вас також є інші симптоми, такі як кров кашляння, нудота або пітливість.

Зазвичай палеurisitis можна діагностувати, вивчаючи ваші симптоми. Ваш лікар може слухати ваш сундук, щоб перевірити сутність, хрусткий звук, який говорить, що у вас може бути плеврит.

Бачачи свого лікаря

Додаткові тести можуть знадобитися для виявлення основної причини вашого плевриту та оцінки її тяжкості. Вони можуть включати в себе

Більшість випадків є результатом вірусної інфекції (наприклад, грипу) або бактеріальної інфекції (таких як пневмонія).

У рідкісних випадках плеврит може бути спричинений такими станами, як тромбоутворення, що блокує потік крові в легені (легенева емболія) або рак легенів.

Плевіт може впливати на людей будь-якого віку, але люди старше 65 років найбільше піддаються ризику, тому що вони частіше розвивають інфекцію судин.

Дізнайтеся більше про причини плевриту.

Лікування плевриту залежить від основної причини.

Що викликає плеврит?

Наприклад, плеврит, спричинений вірусною інфекцією, часто самостійно розчиняється без лікування. Проте плеврит, спричинений бактеріальною інфекцією, зазвичай лікується антибіотиками, а люди, які хворіють або вже мають погане здоров’я, можуть бути допущені до лікарні.

Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен, часто використовуються для полегшення болю в грудях, пов’язаних з плевритом.

Якщо над плевральними шарами утворюється надлишкова рідина, може знадобитися злити рідину, щоб запобігти утрудненню дихання.

Дізнайтеся більше про лікування плевриту.

Як лікують плеврит?

Чому ви повинні звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте задишку