Плаваючі – Причини

Поплавці викликані невеликими шматками сміття, що плавають у склоподібному гуморі ока.

Вони виникають за лінзою і перед сітківкою. Об’єктив – це невелика чітка структура, яка фокусує світло, коли він входить в очі. Сітківка – це світлочутлива тканина, яка вистилає внутрішню поверхню задньої частини ока.

Скромний гумор – це чітка, желеподібна речовина, яка заповнює простір посередині очного яблука. Це в основному (99%) складається з води.

Процес старіння

Поплавці відбуваються як частина процесу природного старіння. Деякі люди можуть мати задня скловидне відслонення (PVD), де склоподібне желе відходить від сітківки (див. Нижче). Це може призвести до раптового збільшення кількості поплавців.

Коли ви старієте, ваш ризик розвитку плавунів збільшується. Вони, як правило, зустрічаються у людей віком старше 40 років і найчастіше зустрічаються у тих, хто жив у 60-х і 70-х роках. Тим не менш, деякі молоді люди можуть також розвиватися плавучі.

Задня скляна відслон (ПВД)

Коли ви старієте, склоподібний гумор у середині вашого очного яблука може стати м’якшим, і в ній можуть з’явитися нитки білка, званого колагеном. Шкіри колагену можуть виглядати як закручені, коли рухаються очі.

Зазвичай світло проходить через прозорий шар склоподібного гумору, щоб досягти сітківки. Світлочутливий шар клітин у задній частині вашого ока, який утворює сітківку, передає зображення у ваш мозок через зоровий нерв. Будь-які предмети в склоподібному гумору, такі як плавці, будуть кидати тіні на сітківку.

Поплавці можуть бути симптомом ПВД. Це загальна стадія, яка виникає приблизно у три чверті людей старше 65 років. ПВД може виникнути внаслідок змін у склоподібному гуморі, оскільки око стає старшим.

З віком віку центральна частина склоподібного гумору стає більш рідкою, а зовнішня частина, відома як кора (яка містить більше колагену), починає зменшуватися від сітківки. Поплавці розвиваються внаслідок потовщення колагену і згущення разом.

Як і плавучі, блимаючі вогні можуть бути ще одним симптомом PVD. Це може статися, якщо зовнішня частина склоподібного гумору витягує світлочутливу тканину сітківки. Тягування стимулює сітківку, що змушує ваш мозок тлумачити його як світловий сигнал і створювати відчуття миготливих вогнів.

У РНБІ більше інформації про ПВД

Приблизно у половині всіх людей склоподібний гумор відділений від сітківки до того часу, коли їм виповнилося 50 років. Це, як правило, не викликає жодних проблем, і більшість людей навіть не знають, що це сталося.

Сітківка сліз

У кількох випадках PVD, коли склоподібний гумору витягує сітківку, він може спричинити крихітні кровоносні судини в сітківці, що розриваються і кровоточать у склоподібний гумор. Червоні кров’яні клітини можуть з’являтися як крихітні чорні крапки або вони можуть виглядати як дим. Однак, оскільки кров поглинається назад у сітківку, ці плавучі речовини, як правило, зникають протягом декількох місяців.

Відшарування сітківки

Інші причини

У деяких випадках склоподібний гумору залишається прикріпленим до частин сітківки і сльозу сітківки, як він відтягує. Якщо сітківка сльозу, кров, яка впадає у склоподібне гумору, може спричинити одразу ж зливу потоків. Ви також можете побачити спалахи яскравого, білого світла у вашій області зору, які виглядають схожими на смуги блискавки.

Важливо усвідомлювати, що спалахи у вашому зірі не обов’язково є ознакою сліпої сітківки або відриву сітківки (див. Нижче). Вони можуть мати ще одну причину, таку як мігрень з аурою (головний біль із зигзагообразным візерунком у вашій області зору).

Поплавці та спалахи зазвичай не викликають тривалого порушення зору. Однак, якщо ви відчуваєте їх, ви повинні відвідати оптика, щоб ваші очі розглянули.

Знайдіть оптика біля вас.

Якщо ви зірвате сітківку, вам треба лікувати якомога швидше, оскільки сльози можуть призвести до відшарування сітківки. Тут сітківка відокремлюється від стіни в задній частині ока, що може пошкодити ваш погляд.

Відслонення сітківки зустрічається рідко, що впливає приблизно на 1 з кожних 10 000 чоловік щороку. Це частіше зустрічається у людей з короткозорістю (міопія).

Після того як світло пройшло через око і досягає сітківки, сітківка змінює світло на значущі електричні сигнали. Сигнали спрямовуються через зоровий нерв до мозку, де вони перетворюються на зображення, які ви бачите.

Якщо сітківка пошкоджена, зображення, отримані вашим мозком, стануть незрозумілими або можуть бути повністю втрачені.

У рідкісних випадках плавці можуть бути ознакою відшарування сітківки. Якщо ваша сітківка відокремлена, ви, як правило, випробуєте

Якщо ви думаєте, що у вас може бути відшарування сітківки, негайно зверніться до лікаря або оптика.

Дізнайтеся більше про відшарування сітківки.

Якщо у вас була хірургія ока, наприклад хірургія катаракти, ви, швидше за все, відчуєте плавучі, PVD і, рідше, сльоти сітківки та відділення сітківки. У деяких випадках плаваючі також можуть бути викликані

Поплавці також частіше зустрічаються у людей, які мають

Оскільки поплавці та спалахи можуть бути викликані низкою очей, деякі з яких можуть вплинути на ваше бачення, завжди краще, щоб ваші очі були перевірені спеціалістом по окуляру. Ви також повинні відвідати фахівця, якщо у вас є плаваючі або спалахи, які погіршуються.

Дізнайтеся більше про те, як діагностуються плавучі пристрої.

21/11 /

21/11 /

Майже 2 мільйони людей. Страждають від слабкого зору. Але за допомогою правильної допомоги ви можете максимально збільшити зір