Пересадка тонкої кишки

Трансплантація тонкої кишки (кишечника) – це операція для заміни хворої або укороченої тонкої кишки здоровою кишечкою від донора.

Це складна і дуже спеціалізована операція, яка зазвичай не виконується, хоча кількість виконаних процедур останніми роками зросла.

В даний час близько 15-20 трансплантатів тонкої кишки виконуються щороку ..

Ці процедури проводяться в чотирьох спеціалізованих центрах – Бірмінгемській дитячій лікарні, Лікарні Addenbrooke в Кембриджі, Лікарні Джона Редкліффа в Оксфорді та Лікарні Королівського коледжу в Лондоні.

Пересадка тонкої кишки є варіантом для дітей та дорослих, у яких кишечник перестає працювати належним чином, і котрі харчуються загальним парентеральним харчуванням (TPN). Це місце, де людина вимагає, щоб все своє харчування було дано через капель у вену, тому що їх кишечник не може поглинати поживні речовини з будь-якої їжі, яку вони їдять.

Незважаючи на те, що багато людей, які потребують TPN, можуть проводити це лікування вдома, не відчуваючи жодних серйозних проблем, тривале використання TPN може призвести до серйозних ускладнень, таких як захворювання печінки та повторні інфекції.

Чому проводяться трансплантації тонкої кишки?

Трансплантацію тонкої кишки можна враховувати, коли у людини є серйозні проблеми з кишком, але він розвинув ускладнення від TPN або не може переносити цю форму годування.

Дізнайтеся більше про те, коли потрібен трансплантат тонкої кишки.

Перш ніж проводити трансплантацію тонкої кишки, вам знадобиться оцінка трансплантації. Це передбачає тести та бесіди з командою трансплантації, щоб перевірити, чи підходить вам процедура.

Якщо ви підійдете, ви будете розміщуватись у національному списку черг, доки не з’являться відповідні органи з незграбного донора. У будь-який час до вас можуть звернутися до команди трансплантації вдень чи вночі.

Як довго ви будете чекати, залежить ваша група крові, наявність донорів та кількість термінових випадків у списку. У середньому люди чекають трохи менше шести місяців для трансплантації тонкої кишки.

У деяких випадках членам сім’ї може бути можливим пожертвувати частину кишечника для трансплантації, без того, що вам не потрібно буде розміщуватись в черговому списку.

Готуватися, збиратись

Дізнайтеся більше про підготовку до трансплантації тонкої кишки.

Трансплантація тонкої кишки є складною і важкою операцією, яка займає в середньому близько 8-10 годин і проводиться під загальним анестетиком.

Під час процедури хірург зніме кишечнику і підключить пересаджений кишечник до ваших кровоносних судин та травного тракту. Вони також утворюють ілеостомію, де частина тонкої кишки перенаправляється через отвір у животі, називається стомою.

Стома дозволить травним відходам вийти з вашого тіла у зовнішній мішок, і дозволяє команді трансплантації легко оцінити здоров’я вашого трансплантованого кишечника. Хоча це не завжди можливо, ілеостомія може бути скасована через кілька місяців.

Операція

Дізнайтеся більше про те, як виконується трансплантація тонкої кишки.

Відновлення від трансплантації тонкої кишки може зайняти багато часу, і вам, ймовірно, доведеться залишитися в лікарні принаймні від чотирьох до шести тижнів.

Перебуваючи в лікарні, ви будете отримувати ліки, щоб зменшити ризик того, що ваше тіло відкидає новий орган, це відомі як імунодепресанти. Вас повільно відлучають від TPN до нормальної дієти.

Після операції

Після того, як ви залишите лікарню, вам доведеться продовжувати приймати препарати із застосуванням імунодепресантів та проводити регулярні огляди на все життя.

Дізнайтеся більше про відновлення після пересадки тонкої кишки.

Хоча медикаменти та регулярні огляди будуть потрібні на невизначений термін, трансплантація тонкої кишки може дозволити вам жити якнайважче життя – у тому числі працювати, насолоджуватися хобі та жити самостійно.

Однак, через ризики хірургічного втручання та загального поганого здоров’я людей, які вважаються трансплантацією тонкої кишки, деякі люди помре протягом декількох років після їхньої роботи.

Поточні показники трансплантації виконані. З січня 1998 по грудень показують, що

Проте перспективи трансплантації тонкої кишки, здійснені зараз, швидше за все, будуть кращими, ніж ці цифри свідчать, оскільки медичні знання та методи постійно вдосконалюються.

Перспектива

Дізнайтеся більше про ризики пересадки тонкої кишки.

23/06 /

23/06 /

Координатор трансплантації Джен Лумсдайн описує свій типовий день і як донори органів дотримуються з одержувачем

Ви вважаєте, що подарували свої органи або давали кров? Дізнайтеся, як ви могли б допомогти іншим та як зареєструватися