Пересадка серцево-легеневої системи

Трансплантація серця і легенів є важливою та рідко виконаною хірургічною процедурою, в якій хворий серце і легені людини замінюються на хворобу недавно померлого донора.

В середньому, виконуються лише шість трансплантатів серця легенів. кожен рік.

Це пояснюється тим, що існує дуже мало підходящих донорських органів, і пріоритет зазвичай надається людям, яким потрібна лише трансплантація серця.

Трансплантація серця легенів – це єдине лікування, доступне людям, які поєднали серце і легеневу недостатність, коли всі інші варіанти лікування зазнали невдачі.

Умови, які найчастіше вимагають трансплантації серця легенів, є

Інколи легеневу трансплантацію можна застосовувати для лікування муковісцидозу, стану, при якому легені та травна система засмічуються липким слизом.

Коли потрібна трансплантація серця легенів?

Загальна кількість наявних донорських сердець та легенів дуже мала, а операція трансплантації становить значну навантаження на організм. Це означає, що трансплантація серця легень буде рекомендована лише після дуже ретельного розгляду та поглибленої оцінки вашого фізичного та психічного здоров’я.

Людина, як правило, вважається лише підходящим кандидатом на пересадку, якщо вона має відносно гарне здоров’я та не має інших серйозних медичних проблем.

Наприклад, трансплантація серця легенів не може бути рекомендована, якщо у вас є люди похилого віку, є рак, неправильно вживають алкоголь або наркотики, дим, ожиріння або довготривалий стан психічного здоров’я.

В даний час розробляються конкретні критерії для людей, які потребують трансплантації серця легенів. Наразі рекомендації приймаються після консультації з групою експертів із трансплантації та членами вашої команди з трансплантації.

Якщо ви вважаєте, що ви можете скористатися трансплантацією серця легенів, вам буде запропоновано провести оцінку у лікарні, щоб перевірити, чи є ви підходящим кандидатом на процедуру.

Це включатиме декілька тестів, до яких можуть входити аналізи крові, аналізи сечі, аналізи кров’яного тиску, тести на легені та серце, рентгенівське випробування та сканування.

Хто може це зробити?

Якщо після вашої оцінки рекомендовано трансплантацію серця в легені, ви перейдете до переліку трансплантатів, щоб зачекати, доки не будуть доступні відповідні органи донорів. Тривалість часу, що витрачається на список очікування, може бути різною, але це може бути кілька місяців чи навіть років.

Коли набір донорських сердець і легень стає доступним, вас буде допущено до лікарні для операції, що зазвичай триває кілька годин, щоб завершити. Більшість людей мусять залишатися у лікарні приблизно через три тижні після процедури.

Дізнайтеся більше про те, що відбувається до та під час трансплантації серця в легені та відновлення після трансплантації серця легенів.

Трансплантація серця і легенів є основною процедурою, яка веде до високого ризику ускладнень, деякі з яких можуть бути фатальними.

Процес трансплантації серця та легенів

Саме тому процедура, як правило, виконується лише тоді, коли всі інші варіанти лікування вичерпані, і вважається, що потенційні переваги перевищують ризики.

Основним ризиком після трансплантації серця легень є ваша імунна система, яка визнає, що донорські органи не належать вам і атакують їх, що може зупинити роботу органів.

Цього можна часто уникати, приймаючи ліки для придушення вашої імунної системи. Однак ці самі ліки можуть викликати побічні ефекти, такі як підвищений артеріальний тиск та підвищена вразливість до інфекцій.

Які ризики?

Дізнайтеся більше про ризики трансплантації серця легенів.

Результати трансплантації серця легень значно покращилися, оскільки операція була вперше проведена на початку 1980-х років, головним чином через впровадження імунодепресантів.

У багатьох частинах світу близько 85% людей, які мають трансплантацію серця в легенях, живуть ще через рік. Для тих, хто виживає до одного року, прогноз, як правило, непоганий, оскільки більшість людей виживають принаймні 10 років, а деякі люди, які потенційно живуть 25 років і більше.

Однак важливо усвідомлювати, що показники виживання є керівництвом і не можуть прогнозувати результати для кожної людини. Є багато факторів, які можуть вплинути на ваш власний прогнозований виживання, наприклад ваш вік.

Ваша команда з трансплантації зможе надати вам більш детальну інформацію.

Визначивши, що вам потрібно провести трансплантацію, очікуйте, що доступні організми донорів стануть доступними, і фактично трансплантація може бути емоційно вимагати як для вас, так і для вашої родини. Більшість груп трансплантації можуть запропонувати консультації для цього.

Результати

Крім того, ваш лікар може направити вас до консультанта та надати вам інформацію та поради щодо вступу в групу підтримки у вашому районі.

Існує ряд груп підтримки, благодійних організацій та інших організацій, які пропонують підтримку та консультації. До них відносяться

Допомога та підтримка

Через обмеженість наявності відповідних органів, є потреба, щоб члени громадськості могли приєднатися до Реєстру донорів органів.

Ви можете приєднатися до реєстру донорів органів, заповнивши просту онлайн-форму або зателефонувавши за донорською лінією на 0300 123 23 23.

25/03 /

25/03 /

 Реєстр донорів органів

Ви вважаєте, що подарували свої органи або давали кров? Дізнайтеся, як ви могли б допомогти іншим та як зареєструватися

Є тисячі людей, чекають пересадки. Пожертвування органів може перетворити їхнє життя