Пересадка нирок

Трансплантація нирок – це передача здорової нирки від однієї людини до тіла людини, яка практично не має функцій нирок.

Основна роль нирок – відфільтрувати відходи з крові та перетворити їх у сечу. Якщо нирки втрачають цю здатність, відпрацьовані продукти можуть накопичуватися, що потенційно може загрожувати життю.

Ця втрата функції нирок, яка називається хронічною хворобою нирок або нирковою недостатністю, є найпоширенішою причиною необхідності пересадки нирок.

Можна частково відтворити функції нирки, використовуючи процедуру фільтрації крові, відому як діаліз. Однак це може бути незручним і трудомістким, тому трансплантація нирок – це вибір вибору для ниркової недостатності, коли це можливо.

Більшість людей, які потребують трансплантації нирок, можуть мати один, незалежно від їхнього віку

Причини, чому це може не бути безпечним чи ефективним для проведення трансплантації, включають наявність постійної інфекції (це потрібно буде в першу чергу), серйозна серцеві захворювання, рак, який поширився на кілька місць у вашому тілі, або СНІД.

Хто може пересаджувати нирки?

Приблизно кожне з трьох людей з нирковою недостатністю підходить для трансплантації.

На відміну від багатьох інших видів донорських органів, можна пожертвувати ниркою, поки ви живі, тому що вам потрібна лише одна нирка, щоб вижити. Це відомо як живе пожертвування.

Люди, які хочуть вважатись донором нирок, протестовуються дуже ретельно, щоб переконатись, що вони є придатним донором, і підходять для операції, необхідної для видалення нирок.

В ідеалі, живі пожертвування будуть надходити від близького родича, тому що вони, швидше за все, поділяють один і той же тип тканин і групу крові як реципієнт, що знижує ризик відторгнення тіла в нирках.

Пожертвування нирок також можливе від людей, які нещодавно померли. Це відоме пожертвування померлих нирок. Однак цей тип пожертвування нирок має трохи нижчий шанс на довгостроковий успіх.

Дізнайтеся більше про пожертвування нирки.

Пожертвування нирок

Людям, яким потрібна трансплантація нирок, але не має відповідного живого донора, доведеться зачекати, доки не з’явиться відповідна померла донорська нирка.

У середньому, час очікування померлого донорської трансплантації нирок становить від двох до трьох років. Час очікування настільки довгий, що вимагає пожертвувань нирками. Набагато вище, ніж доступна пропозиція донорів.

З квітня по квітень було проведено близько 3000 трансплантацій нирок, але до кінця цього періоду в черзі на чергуванні залишилося понад 5000 людей.

Донори нирок особливо потрібні людям з небілих етнічних походженнях, оскільки захворюваність нирок особливо висока у людей Південної Азії, Африки та Карибського басейну. Проте таких співтовариств небагато донорів.

Чекаю нирки

Дізнайтеся більше про список очікування пересадки нирок.

Якщо ви отримуєте нирку від живого донора, це буде ретельно спланована операція.

Якщо ви чекаєте на померлих донорських нирок, центр трансплантації зв’яжеться з вами, коли стане доступною відповідна нирка. Це може статися в будь-який час дня чи ночі. Персонал у центрі перевірить, що у вас немає нових медичних проблем, і попросити вас перейти в центр, де будуть проведені остаточні перевірки, щоб переконатися, що трансплантація має бути продовженою.

Процедура трансплантації

Після цього вам буде проведено хірургічне втручання для введення нової нирки та підключення його до кровоносних судин та сечового міхура. Нова нирка буде поміщена в нижню частину живота (живота). Ваші власні нирки, як правило, залишаються на місці.

Трансплантація нирок – це основна хірургічна процедура з широким спектром потенційних ризиків. У короткостроковій перспективі ці ризики включають тромби та інфекцію. Більш тривалі проблеми, які включають діабет та підвищений ризик інфікування, зазвичай пов’язані з ліками, які потрібно вживати для зменшення шансів на відмову.

Через ризик виникнення подальших проблем люди, які перенесли трансплантацію нирок, потребують регулярної перевірки на все життя.

Дізнайтеся більше про те, що відбувається під час трансплантації нирки та про ризик трансплантації нирки.

Звичайний здоровий спосіб життя після трансплантації нирок проходить довгий шлях, щоб мінімізувати ризик ускладнень.

Тому рекомендується вам

Живемо з трансплантацією нирок

Дізнайтеся більше про життя з пересадкою.

Існує низка факторів, які впливають на тривалість пересадженої нирки.

Як довго тривають пересадки нирок?

Це включає в себе, чи прийшла нирка з живого донора, наскільки добре нирки узгоджуються з точки зору групи крові та типу тканини, а також віку та загального стану особи, яка отримує пожертвування.

Загалом, середній час виживання в нирках

Якщо у вас є трансплантація нирок, що не вдається, зазвичай ви можете поставити його в черга для ще однієї трансплантації. Тим часом може знадобитися діаліз.

У багатьох частинах світу до того, як органи можуть бути пожертвувані, потрібна згода. Людина може дати свою згоду стати донором органу після смерті, приєднавшись до Реєстру донорів органів або обговоривши їх бажання з близькими.

Як альтернатива, органи людини можна пожертвувати, якщо згоду одержує після смерті уповноваженої особи, такої як родич чи друг.

Приєднання до органу донорів є швидким і простим, і це займе всього кілька хвилин вашого часу. Ви можете будь-коли вилучити себе з реєстру, і ви можете вказати, що ви готові пожертвувати.

Реєстр донорів органів

Дізнайтеся більше про пожертвування органів.

14/10 /

14/10 /

Ведуча BBC News Sabet Choudhury розповідає про своє рішення пожертвувати нирку, щоб врятувати життя своєї матері

Ви вважаєте, що подарували свої органи або давали кров? Дізнайтеся, як ви могли б допомогти іншим та як зареєструватися

Місцезнаходження