Первинний біліарний цироз – ускладнення

Якщо первинний біліарний цироз (ПБК) не лікується або досягає прогресуючої стадії, це може спричинити інші потенційно серйозні проблеми.

З причин, які невідомі, люди з РВС мають підвищений ризик розвитку остеопорозу. Це стан, при якому кістки стають слабкими та крихкими.

Сканування DEXA, що є типом рентгенівського випромінювання, який вимірює щільність ваших кісток, може бути здійснений, коли вам діагностується РВС, і регулярно проводити моніторинг стану кісток.

Остеопороз

Ваш лікар може призначати вітамін D та добавки для кальцію, щоб допомогти зберегти силу кістки.

Можна також порадити регулярно займатися, особливо враховуючи вправи з вагою, такі як біг, танці та аеробіка, оскільки це може допомогти знизити ризик остеопорозу.

Портальні гіпертонія та варикоз

У деяких випадках вам також може знадобитися більш специфічне лікування, наприклад, бісфосфонати. Це препарат, який уповільнює швидкість, з якою кістка розбивається на тіло, що може допомогти зберегти щільність кісток і зменшити ризик перелому.

Дізнайтеся більше про лікування остеопорозу та запобігання остеопорозу.

Портальна гіпертензія – підвищений артеріальний тиск всередині вашої печінки внаслідок пошкодження та рубцювання (цироз печінки), що ускладнює переміщення крові.

Щоб ваша кров поверталася з печінки у ваше серце, починають відкриватися нові кровоносні судини, як правило, вздовж прокладки шлунку або стравоходу (довга трубка, яка несе їжу від горла до шлунку). Ці нові кровоносні судини називаються варикозними.

Стіни цих варикозів досить крихкі і в деяких випадках можуть розколюватися відкритими та кровоточивими.

Це може спричинити поступове, довготермінове кровотеча, яке може призвести до анемії (відсутність еритроцитів), або це може бути раптово і серйозно, що спричиняє блювоту крові та прохідність стільця, які дуже темні або смоляні.

Якщо ви блюділи кров’ю або мали дуже темний стілець, слід негайно відвідати місцеву гіпертермію або найближчий відділ аварій та надзвичайних ситуацій (A & E).

Асцит

Портальні гіпертонія іноді може управляти типом ліків, відомими як бета-блокатори, що може допомогти зменшити артеріальний тиск, хоча процедура для закріплення варикозів за допомогою ендоскопа (вузька трубка з камерою в кінці, що передавається в горлі ) Може бути рекомендований у деяких випадках.

Печінкова енцефалопатія

Дефіцит вітамінів

Якщо у вас є портальна гіпертензія, ви також можете розвинути потік рідини в животі (шлунку) та навколо кишечника. Ця рідина відома як асцит.

Спочатку це можна лікувати водою таблетки (діуретики). Якщо проблема прогресує, може накопичуватися багато літрів рідини, і це потрібно буде злити. Це процедура, відома під назвою парацентез і пов’язана з тим, що довга тонка трубка поміщається в рідину через шкіру під місцевою анестезією.

Одна з проблем, пов’язаних з асцитом, – це ризик інфікування рідини (спонтанний бактеріальний перитоніт). Це потенційно дуже серйозне ускладнення та може бути фатальним.

Однією з найважливіших функцій печінки є видалення токсинів з вашої крові. Якщо ваша печінка не може зробити це через цироз печінки, рівень токсинів у вашій крові може збільшитися і призвести до стану печінкової енцефалопатії.

Симптоми печінкової енцефалопатії можуть включати в себе

Печінкова енцефалопатія може вимагати вступу до лікарні. У лікарні ваші функції організму будуть підтримуватися, тоді як препарат видаляють токсини з крові.

Печінкова енцефалопатія є дуже незвичайною в ПБК, і її слід відрізняти від проблем концентрації та пам’яті, пов’язаних із втомою.

Жовка, вироблена печінкою, відіграє важливу роль при травленні, особливо при перетравленні жирів. Оскільки потік жовчі з печінки перешкоджають людям з РВС, це може час від часу викликати проблеми з поглинанням “жиророзчинних” вітамінів, включаючи вітаміни А, D, Е та К.

Рак печінки

Лікарський засіб, який застосовується для зменшення свербіння, пов’язаного з РВС, може також впливати на здатність організму поглинати деякі з цих вітамінів з їжею.

Значні недоліки в цих вітамінах можуть спричинити такі проблеми, як

Якщо у вас недостатньо одного або декількох цих вітамінів, лікар може рекомендувати приймати добавки.

Якщо у вас є ПБК, прогресуючий ушкодження печінки трохи підвищує ризик розвитку раку печінки.

Тому для регулярного скринінгу рекомендується шукати ознаки раку, тому що чим раніше діагностовано рак, тим більше шансів на лікування.

Скринінг зазвичай включає регулярні сканування ультразвуку та аналізи крові.

Дізнайтеся більше про діагностику раку печінки.

06/11 /

06/11 /

Як отримати всі необхідні поживні речовини, а також поради щодо безпеки щодо добавок