Первинний біліарний цироз печінки – причини

Точна причина первинного біліарного цирозу (РВС) невідома, хоча вона широко вважається результатом проблеми з імунною системою.

Більшість експертів вважають, що PBC є аутоімунним станом. Це означає, що щось піде не так з імунною системою (природний захист організму від інфекції та хвороби), і він нападає на здорову тканину, а не на боротьбу із зараженням.

У випадках ПБК імунна система надсилає спеціалізовані клітини, які зазвичай вбивають бактерії та віруси в жовчні протоки.

Аутоімунний стан

Ці клітини пошкоджують поверхню жовчних протоків, які поступово стають шрами і порушують потік жовчі з печінки. Це збільшує кількість жовчі в печінці, що з часом може також призвести до сильного пошкодження і руйнування (цироз печінки).

Цей пошкодження може поступово призвести до втрати печінки функції. Оскільки печінка відіграє важливу роль у фільтрації домішок та токсинів у вашій крові, втрата функції печінки є потенційно смертельною.

Підвищений ризик

Невідомо, що зумовлює несправність імунної системи та атаки жовчних шляхів.

Люди з РВС частіше мають й інші аутоімунні стани. Наприклад, вони можуть також мати

Незважаючи на те, що причиною, чому деякі люди розвивають ПБК, незрозуміло, вважається, що ваші гени можуть зробити вас більш сприйнятливими до розвитку стану і що це спрацьовує щось інше.

Є деякі факти, які дозволяють припустити, що певні речі можуть збільшити ваші шанси на розвиток ПБК. Вони пояснюються нижче.

ПБЦ виникає переважно у жінок. Менше одного з 10 випадків ПБЦ виникають у чоловіків.

Одна теорія полягає в тому, що на імунну систему можуть впливати жіночий статевий гормон, естроген.

Якщо ви маєте ближнього родича з PBC, це означає, що ви більш схильні розвивати цю ситуацію самостійно.

Наприклад, якщо ви жінка, а ваша мати має або має ПБК, ви набагато більше схильні до розвитку ПБК, ніж у того, хто не має родичів із цією стадією. Проте ризик залишається низьким.

Деякі речі можуть викликати ПБК у людей з генетичною тенденцією. До них відносяться

Проте жоден з них не був доведений як певні тригери PBC. Більшість людей, яким вони піддаються, не розвиватимуть умови. Немає нічого, щоб припустити, що ви повинні зменшити вплив цих тригерів на зниження ризику розвитку ПБК.

Доктор Майкл Apple пояснює, що можуть зробити лікарі-медики, щоб допомогти пацієнтам кинути палити, сподіваюся, на добре