Панічний розлад – лікування

Основною метою лікування панічного розладу є зменшення кількості панічних атак та зменшення тяжкості симптомів.

Психологічна терапія та лікування є двома основними видами лікування панічного розладу.

Залежно від ваших індивідуальних обставин вам може знадобитися один з цих типів лікування або поєднання цих двох типів.

Когнітивна поведінкова терапія

Якщо вам запропонують психологічну терапію, це, можливо, буде у формі когнітивно-поведінкової терапії (CBT, див. Нижче). Якщо це не спрацює, можна рекомендувати ліки.

Перед початком будь-якої форми лікування ваш лікар обговорюватиме всі можливі варіанти, вказуючи на переваги кожного типу та вказуючи вам про будь-які можливі ризики або побічні ефекти.

Групи підтримки

Жодна одинична обробка не працює для всіх, і вам може знадобитися спробувати декілька процедур, перш ніж знайти той, який працює для вас. Рекомендоване лікування залежить від загального рівня здоров’я, важкості вашого стану та ваших особистих уподобань.

Важливо, ви розумієте, яким буде ваше лікування. Якщо ви не розумієте щось, що ваш лікар сказав вам, попросіть їх пояснити це більш детально.

Психологічна терапія довела довгострокові переваги, і вона рекомендується для лікування панічного розладу. Він зазвичай приймає форму когнітивно-поведінкової терапії (КПТ).

КБП вважається однією з найбільш ефективних психологічних методів лікування панічного розладу. Це передбачає регулярні заняття з терапевтом.

Терапевт може обговорити з вами, як ви реагуєте, коли у вас є панічна атака і що ви думаєте, коли ви зазнаєте атаку.

Коли ви та ваш терапевт виявлять якісь негативні думки та переконання, ви можете працювати над тим, щоб замінити їх більш реалістичними та збалансованими. Ваш терапевт також може навчити вас способам змінити вашу поведінку, полегшуючи вам справу з майбутніми панічними атаками.

Наприклад, вони можуть показати вам методи дихання, які можуть бути використані для того, щоб заспокоїтись під час панічної атаки.

Антидепресанти

Національний інститут здоров’я та догляду (NICE) рекомендує провести загальну суму 7-14 годин, що триватимуть протягом чотирьох місяців. Лікування, як правило, передбачає щотижневий сеанс із 1-2 годинами.

Прегабалін

Клоназепам

NICE також рекомендує, щоб у певних ситуаціях було б доцільним скорочення програми КПТ. Це може спричинити зменшення кількості годин КПТ з встановленням “домашньої роботи” між сесіями, щоб ви могли практикувати те, що ви дізналися після кожного сеансу.

Ви повинні регулярно відвідувати свого лікаря, коли ви маєте КПТ, щоб вони могли оцінити ваш прогрес і подивитися, як ви робите.

Групи підтримки можуть надати корисну інформацію та поради щодо ефективного управління панічним розладом. Вони також є гарним способом зустрічі з іншими людьми, які мали подібний досвід цього стану.

Панічні атаки іноді можуть бути лякаючими та ізольованими, тому корисно знати, що інші люди відчувають ті самі почуття та емоції, що і ви.

Тривога та триумф над фобією (TOP UK) – британські благодійні організації, які надають інформацію та підтримку людям із тривожними розладами.

Групи підтримки часто включають особисті зустрічі, де ви можете говорити про свої проблеми та труднощі з іншими. Багато хто також може надати підтримку та керівництво по телефону або в письмовій формі.

Попросіть свого лікаря про групи підтримки для панічного розладу поруч із вами. Ви також можете скористатись каталогом послуг, щоб знайти служби тривожності у вашому регіоні.

Антидепресанти часто асоціюються з депресією, але вони також можуть бути використані для лікування ряду інших психологічних умов.

Реферал

Антидепресанти можуть приймати від двох до чотирьох тижнів, перш ніж вони стануть ефективними. Тому важливо продовжувати приймати їх, навіть якщо ви відчуваєте, що вони не працюють. Ви повинні припиняти прийом призначених ліків тільки тоді, коли ваш лікар конкретно порадить вам це зробити.

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (SSRIs) та трициклічні антидепресанти – це два типи антидепресантів, які часто рекомендують для лікування панічного розладу.

При запуску нового типу ліків вам слід регулярно оцінювати лікар за два, чотири, шість і два тижні інтервалів. Це дозволить вам обговорити будь-які проблеми, що виникають у вашому лікуванні, і дозволяє лікареві оцінити, яке лікування є найбільш ефективним. Це також дасть вам можливість спробувати інший тип ліків, якщо ви хочете.

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (SSRIs) є типом антидепресанта, який працює за рахунок підвищення рівня хімікату, що називається серотоніном у вашому мозку.

Вони є найбільш часто призначеним типом антидепресанта для лікування панічного розладу. Вони зазвичай починаються з невеликої дози, після чого поступово підвищується, коли ваше тіло пристосовується до ліків.

Поширені побічні ефекти СІОЗС включають в себе

Коли ви вперше починаєте приймати СИОЗС, ваші почуття тривоги та паніки можуть дещо погіршуватися. У більшості випадків це тимчасово, і ваші симптоми почнуть повертатися до нормальних рівнів протягом кількох днів після прийому ліків.

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви відчуваєте, що ваші симптоми гірше, і що вони не мають ознак повернення до нормального рівня через кілька днів.

Після того, як ви почнете приймати СІЗЗ, слід звернутися до свого лікаря через два, чотири, шість, і дванадцять тижнів, щоб вони могли перевірити ваш прогрес і дізнатися, чи відповідаєте ви на ліки. Не всі добре реагують на антидепресанти, тому важливо, щоб ваш прогрес ретельно контролювався.

Якщо ваш лікар вважає це необхідним, вам може знадобитися проведення регулярних аналізів крові або аналіз кров’яного тиску при застосуванні антидепресантів. Якщо після 12 тижнів прийому ліків ви не проявляєте жодних ознак поліпшення, лікар може призначити альтернативну СІНС, щоб дізнатись, чи він має якийсь ефект.

Тривалість часу, протягом якого вам доведеться приймати SSRI, залежить від того, наскільки добре ви реагуєте на лікування. Навіть якщо ви відчуваєте, що ваш панічний розлад успішно лікувалися, ймовірно, вам доведеться продовжувати приймати ліки не менше шести-дванадцяти місяців.

Якщо ви припините прийом ліків до цього часу, ризик повторення симптомів може збільшитися. Деяким особам, можливо, доведеться приймати СИОЗС довше, ніж зазвичай, від шести до 12 місяців.

Коли ви та ваш лікар вирішують, що доцільно припинити прийом СІОЗП, ви поступово відлучаєтесь від них, повільно зменшуючи дозування. Як і у випадку з антидепресантами, ви ніколи не повинні припинити прийом СІЗІП, якщо тільки ваш лікар спеціально не радитиме вас.

Припинення прийому ліків без відлучення або без отримання поради від лікаря може призвести до таких симптомів, як

Ці симптоми також можуть виникнути, якщо ви пропустите дозу ліків, або якщо ваша доза зменшиться. Симптоми, як правило, є м’якими, але вони можуть бути серйозними, якщо ліки припиняються раптово.

Для деяких людей це означає, що потрібно приймати СИОЗС на довгостроковій основі. Для інших, курс CBT може допомогти зменшити ризик повторення симптомів.

Зв’яжіться зі своїм лікарем, якщо у вас виникають клопітні побічні ефекти, які не полегшують.

Якщо SSRI не підходить або якщо ваші симптоми не поліпшуються після 12-тижневого курсу SSRI, ваш лікар може спробувати призначити інший тип антидепресанта.

Трициклічні антидепресанти працюють аналогічно СИОЗС. Вони регулюють рівні хімічних речовин норадреналіну та серотоніну у вашому мозку, що позитивно впливає на ваші почуття та настрій.

Іміпрамін і кломіпрамін є двома трициклічними антидепресантами, які часто призначають для лікування панічного розладу. Трициклічні антидепресанти не викликають звикання.

СИОЗС, як правило, призначають перед трициклічними антидепресантами, оскільки вони мають менше побічних ефектів. Поширені побічні ефекти трициклічних антидепресантів включають в себе

Побічні ефекти повинні полегшуватися через сім – 10 днів, коли ваше тіло починає звикати до ліки. Однак, зверніться до свого лікаря, якщо вони стануть неприємними та не полегшать.

Прегабалін є ще одним препаратом, який часто використовується для лікування панічного розладу. Це протисудомний препарат, який також використовується для лікування епілепсії (стан, що викликає повторні напади). Проте це також було визнано корисним при лікуванні тривоги.

Побічні ефекти прегабаліну можуть включати в себе

Пречагалін менш імовірно викликає нудоту або низький сексуальний потяг, ніж СІЗІП.

Клоназеп є ще одним препаратом, який часто використовується для лікування епілепсії, а також іноді призначають для панічного розладу.

Це може спричинити різноманітні побічні ефекти, включаючи млявість (відсутність енергії), ненормальний рух очей (ністагм), плутанину та алергічні реакції.

Ви можете звернутися до фахівця з питань психічного здоров’я, якщо такі процедури, як відвідування групи підтримки, КПТ та медикаментів, не покращують симптоми панічного розладу.

Спеціаліст з питань психічного здоров’я проведе загальну переоцінку Вашого стану. Вони запитають вас про ваше попереднє лікування та про те, наскільки ефективно ви його знайшли. Вони також можуть запитати вас про речі у вашому житті, які можуть вплинути на ваш стан, або про те, скільки ви отримуєте від родини та друзів.

Спеціаліст зможе вибудувати для вас план лікування, який буде спрямований на ефективне лікування ваших симптомів. Тип спеціаліста з психічного здоров’я, який вас попросять, буде залежати від вашої особистої ситуації. Наприклад, вам може бути віднесено до a

Тривожно? Дизені? Серце змагання? Ви можете мати панічну атаку. Отримайте практичні поради щодо того, як справитися

15/08 /

15/08 /

Когнітивна поведінкова терапія (CBT) – це тип психотерапії, що вирішує проблеми. Дізнайтеся більше тут