Остеопатія – докази

Для того, щоб судити про безпечність та ефективність лікування, нам потрібні докази, які збираються шляхом проведення чесних наукових випробувань.

Більшість досліджень методів, що використовуються при остеопатіях, сфокусуються на загальних методах “мануальної терапії”, таких як маніпуляції хребтом. Методи мануальної терапії використовуються фізіотерапевтами та хіропрактіками, а також остеопатами.

Є дані, що ручна терапія, проведена остеопатами, є ефективним методом лікування постійного болю в спині. Ось чому керівництво Національного інституту здоров’я та догляду (NICE) за цим станом заявляє, що це можна розглядати як варіант лікування.

Які там докази?

NICE також рекомендує мануальну терапію як можливий варіант лікування для остеоартриту, але остеопатії конкретно не згадується.

Є лише обмежені або відсутні наукові докази для підтримки остеопатії як ефективного лікування

Ефект плацебо

Коли ми використовуємо лікування і відчуваємо себе краще, іноді це може трапитися через феномен, який називається ефектом плацебо, а не через сам процес лікування.

Це означає, що, хоча багато людей, які отримують остеопати, повідомляють про хороші результати, не завжди зрозуміло, наскільки ефективним є лікування на певних умовах.