Ожиріння – діагностика

Індекс маси тіла (ІМТ) широко використовується як простий і надійний спосіб з’ясувати, чи є у вас надмірна вага чи ожиріння.

ІМТ визначає, чи є ви здоровою вагою для вашого висоти.

Для більшості дорослих, маючи ІМТ 18,5 до 24,9 означає, що ви вважаєтеся здоровою вагою. Людина з ІМТ від 25 до 29,9 вважається надмірною вагою, а людина з ІМТ старше 30 років вважається ожирінням.

Відвідайте свого лікаря

Однак, якщо ІМТ є корисним вимірюванням для більшості людей, це не точно для всіх.

Наприклад, норми ІМТ балів можуть бути не точними, якщо ви дуже м’язисті, тому що м’язи можуть додати зайві кілограми, і це може означати, що ви маєте високий ІМТ, якщо ви не є шкідливою вагою. У таких випадках корисніше використовувати колір талії як краще посібник (див. Нижче).

Те, що вважається здоровим ІМТ, також впливає на вашу етнічну приналежність. Зазначені вище оцінки зазвичай застосовуються до людей з білим кавказським фоном. Якщо ви знаходитесь на тлі етнічної меншини, то пороговість вважатись надмірною вагою або ожирінням може бути нижчою.

Індекс ІМТ не повинен використовуватися для розробки, якщо дитина має здорову вагу, оскільки їх тіла все ще розвиваються. Якщо ви хочете з’ясувати, чи ваша дитина має зайву вагу, зверніться до свого лікаря.

Якщо у вас надмірна вага чи ожиріння, зверніться до свого лікаря, щоб отримати пораду щодо безпечної втрати ваги та з’ясувати, чи у вас підвищений ризик виникнення проблем зі здоров’ям.

Ваш лікар може запитати про

Окрім обчислення вашого ІМТ, ваш лікар може проводити тести, щоб визначити, чи є у вас підвищений ризик ускладнень здоров’я через вагу. Вони можуть включати в себе

Люди з дуже великими тасами (загалом, чоловіки розміром 94 см і більше, у жінок – 80 см і більше) частіше розвиваються проблеми, пов’язані з ожирінням.

Ваш лікар може також враховувати вашу національну приналежність, оскільки це може вплинути на ваш ризик виникнення певних умов. Наприклад, деякі люди азіатської, африканської або афро-карибської національності можуть мати підвищений ризик високого кров’яного тиску (гіпертонія). Здорові вимірювання талії також можуть бути різними для людей з різних етнічних груп.

Мільйони людей вже мали свій вільний “середній життєвий цикл”. Дізнайтеся, чому це медичне обстеження настільки важливе