Обсесивно-компульсивне розлади (ОКР) – історія Діани

Діана Вілсон мав нав’язливий компульсивний розлад (ОКР) протягом 26 років. Зараз працюючи на OCD-UK, вона розповідає про те, як вона нарешті подолала розлад.

Найперша пам’ять про хворобу була, коли мені було вісім років. Симптомами був страх піти на тріщини тротуару. Я не знаю чому, але це змусило мене відчувати себе фізично незручно, якщо я це зробив.

Це був один ритуал. Інший ритуал, який був примусом, полягав у тому, що, якщо я не шановно і щиро не скажу моли молитви, моя мама може загинути під час автокатастрофи. Я взяв на себе цю величезну відповідальність як дитину для життя іншої людини.

Багато людей знають про миття рук та перевірку речей, але багато людей не знають, що ОКР також може мати злий погляд, де ви можете побоюватися, що ви дуже сильно зашкодите своїм дітям.

Коли я мав свою четверту дитину, перед сном я мав нав’язливі думки, що я піду в дитячі спальні в моєму сні, виймаю їхні шнури для гардеробу і задушую кожен. Це було жахливо, тому що я не знав, чи збираюсь це робити чи ні.

Люди з ОКР не є небезпечними, і вони не шкодують, але я був назавжди виснажений.

Це була нав’язлива ідея: примушення було намагатися зняти деякі з болю і терору, що випливало з цих думок. Я вийду з ліжка, знайду їх халат, виймаю шнури з халатів і скріплюю їх у якомога більше вузлів, щоб я не зміг поставити шнури навколо шиї.

Тоді я повернувся в ліжко, але я все ще не міг спати. Я знову вийду з ліжка, потягніть шнури, покладіть їх у сумку, закріпіть сумку та покладіть сумку у високий шаф. Це дасть трохи полегшення, але це все одно було жахливо.

Після того як я побачив мого ГП, я бачив консультанта-психіатра. Я був поставлений на антидепресанти, що мені дуже сильно допомогло. Препарат давав мені сили спати і добре харчуватися, тому я міг би мати когнітивну поведінкову терапію (КПТ), це психологічне лікування, яке стосується справжнього. Я зміг поставити своє серце і душу на власне відновлення.

Я часто запитував себе, що не так з пам’яттю, і чому я не міг запам’ятати, чи газ був вимкнений, хоча я перевірив це 13 разів, і я перевірив лише 10 секунд тому. Фактично люди з ОКР мають абсолютно точну пам’ять, але те, що ми не маємо – це впевнена пам’ять. CBT може допомогти відновити це.

Когнітивна поведінкова терапія (CBT) – це тип психотерапії, що вирішує проблеми. Дізнайтеся більше тут