Нудота і блювота у дорослих

Нудота і блювота у дорослих, як правило, не є ознакою нічого серйозного і, як правило, тривають лише один-два дні.

Блювота – це шлях тіла позбутися шкідливих речовин з живота, або це може бути реакцією на щось, що дратує кишечник.

Однією з найпоширеніших причин блювоти у дорослих є гастроентерит. Це інфекція кишечника, зазвичай викликана бактеріями або вірусом, яка, як правило, поліпшується протягом декількох днів.

Проте блювота іноді може бути ознакою чогось більш серйозного, такого як апендицит, тому, якщо ви відчуваєте себе погано або стурбовані вашою блювотою, довіряйте своїм інстинктам та зателефонуйте своєму лікарю.

Є окрема тема про блювоту у дітей та немовлят.

Зв’яжіться зі своїм лікарем, якщо

Коли звернутися до лікаря

Ваш лікар може захотіти дослідити причину вашої блювоти або призначити лікування.

Ви також повинні побачити свого лікаря, якщо у вас є діабет і постійно блюкаєш, особливо якщо вам потрібно приймати інсулін. Це тому, що тривале блювота може вплинути на рівень цукру в крові.

Іноді блювота може бути ознакою більш серйозної проблеми.

Ви маєте зателефонувати за номером 999 для швидкої допомоги або відвідати найближчий відділ аварій та надзвичайних ситуацій (A & E), якщо у вас є

Ви також повинні звернутися за невідкладною медичною допомогою, якщо ви думаєте, що проковтнули щось отруйне.

Якщо у вас діарея, а також блювота, у вас, швидше за все, є гастроентерит. Це одна з найпоширеніших причин блювоти у дорослих.

Коли шукати невідкладну медичну допомогу

Це часто є результатом вірусу, отриманого від хворого, такого як норовирус, або харчового отруєння, викликаного бактеріями, виявленими в забрудненій їжі.

Ваша імунна система, як правило, відбиває інфекцію через кілька днів, і тим самим можуть допомогти описані вище засоби самозахисту. Дізнайтеся більше про лікування гастроентериту.

Вагітні жінки, як правило, відчувають повторні епізоди нудоти і блювоти, особливо на ранніх стадіях вагітності. Це часто називають “ранковою нездужанням”, хоча це може відбуватися протягом усього дня.

У більшості випадків утробна хвороба розвинеться в певний момент протягом перших трьох місяців вагітності і пройде приблизно на тижні 16-20. Дізнайтеся більше про ранкове захворювання, зокрема про те, що ви можете зробити, щоб зменшити ваші симптоми.

Загальні причини блювоти у дорослих

Якщо у вас є рецидивні епізоди блювоти разом з інтенсивними, пульсуючими головними болями, які тривають кілька годин до днів у будь-який час, ви можете зазнати мігрені.

Звичайні знеболюючі препарати, такі як парацетамол та ібупрофен, іноді допомагають контролювати біль, і ваш лікар може призначати антитіла до медичних препаратів, щоб запобігти блювоті. Дізнайтеся більше про лікування мігрені.

Якщо ваша блювота супроводжується запамороченням і відчуттям обертання (запаморочення), це може бути викликано внутрішньою вушною інфекцією, що називається лабірингітом.

Інші причини блювоти у дорослих

Лабіринт, як правило, поліпшується протягом декількох днів, і ваш лікар може призначати ліки для зменшення симптоматики, якщо це необхідно.

Нудота і блювота, пов’язані з подорожжю, можуть бути ознакою бойової хвороби.

Ці симптоми іноді можна поліпшити за допомогою таких методів, як закріплення очей на горизонті або відволікання себе, слухаючи музику, хоча ліки для профілактики та лікування захворювання на рух також доступні.

Як і блювота, апендицит може викликати сильний біль у животі (животик). Вам слід зателефонувати за номером 999 для швидкої допомоги, якщо ви відчуваєте біль, який раптово стає гіршим і поширюється поперек вашої черевної порожнини. Це ознаки того, що ваш апендикс, можливо, вибухнув.

Якщо у вас апендицит, вам часто буде потрібно хірургія, щоб видалити ваш апендикс. Дізнайтеся більше про лікування апендициту.

Блювота у дорослих також може бути викликана низкою інших речей, у тому числі

Доглядаючи за собою вдома

Щоб отримати додаткову інформацію про ці умови та процедури, натисніть на посилання вище.

У більшості випадків вам не потрібне жодне конкретне лікування і ви можете піклуватися про себе вдома, доки ви почуватимете себе краще.

Найважливіше, що ви можете зробити, – це постійно брати невеликі часточки води, щоб ви не зневоднювалися.

Солодкий напій, такий як фруктовий сік, може бути корисним для заміни втраченого цукру, хоча ви повинні уникати солодких напоїв, якщо вони змушують вас захворіти. Солоні закуски, такі як чіпси, можуть допомогти замінити втрачену сіль.

Ви також можете знайти імбир допоможе полегшити вашу нудоту і блювоту. Це доступно як добавки, або можна знайти в імбирних печива та імбирного чаю. Перед використанням імбирних добавок зверніться до свого аптекаря або ГП.

17/12 /

17/12 /

Як запобігти харчові отруєння, включаючи поради щодо миття рук, зберігання продуктів харчування та ретельного приготування їжі

Як боротися з нудотою і блювотою під час вагітності, а коли звертатися за медичною допомогою