Новонароджена жовтяниця – причини

Жовтяниця спричинена занадто великим вмістом білірубіну в крові. Це відоме гіпербілірубінемія.

Білірубін – це жовте речовина, що утворюється, коли еритроцити, які несуть кисень навколо тіла, розбиті.

Білірубін проходить у крові до печінки. Печінка змінює форму білірубіну, тому її можна вивести з тіла в поо.

Жовтяниця у немовлят

Однак, якщо в крові забагато білірубіну або печінка не може її позбутися, надлишок білірубіну викликає жовтяницю.

Жовтяниця часто зустрічається у новонароджених дітей, оскільки діти мають високий рівень червоних кров’яних тілець у своїй крові, які розщеплюються і часто замінюються.

Грудне вигодовування

Печінка у новонароджених також ще не повністю розвинена, тому вона менш ефективна при обробці білірубіну та її видаленні з крові.

Це означає, що рівень білірубіну у дітей може бути приблизно вдвічі вище, ніж у дорослих.

На той час, коли дитина стає близько двох тижнів, вони виробляють менше білірубіну, і їх печінка ефективніша при видаленні її з організму. Це означає, що жовтяниця часто виправляє себе з цього моменту, не завдаючи шкоди.

Грудне вигодовування вашої дитини може збільшити їх шанси на розвиток жовтяниці. Однак немає необхідності припинити грудне вигодовування вашої дитини, якщо у них є жовтяниця, оскільки симптоми зазвичай проходять через кілька тижнів.

Переваги грудного вигодовування переважують будь-які потенційні ризики, пов’язані зі станом.

Якщо ваша дитина потребує лікування від жовтяниці, під час лікування вона може потребувати додаткових рідин та частіших кормів. Див. Лікування новонародженої жовтяниці для отримання додаткової інформації.

Причиною того, що на грудному вигодовуванні діти частіше розвиваються жовтяниця, незрозуміло, хоча було запропоновано кілька теорій. Наприклад, може бути, що грудне молоко містить певні речовини, які знижують здатність печінки обробляти білірубін.

Основні умови охорони здоров’я

Новонароджена жовтяниця, яка вважається пов’язаною з грудним вигодовуванням, іноді називається жовтяницею молочної залози.

У деяких випадках жовтяниця може бути результатом ще однієї проблеми зі здоров’ям. Це іноді називають патологічною жовтяницею.

Деякі причини патологічної жовтяниці включають в себе

Спадковий ферментний дефіцит, відомий як глюкоза 6-фосфатдегідрогеназа (G6PD), може також призвести до жовтяниці або кераміки.

Якщо у вас є сімейний анамнез G6PD, важливо знати, що ваша акушерка, лікар-терапевт або педіатр знають, а симптоми жовтяниці вашої дитини дуже ретельно контролюються.

Що слід очікувати в перші дні після народження, у тому числі зовнішність вашої дитини, родимки, тести, фонтанці та очі

Відкрийте для себе величезну користь від здоров’я, яку грудне вигодовування може запропонувати як вам, так і вашій дитині