Нетримання кишечника – діагностика

Ваш лікар почне звертатися до вас із запитаннями про схему ваших симптомів та інших подібних питань, таких як дієта.

Ви можете знайти це незручно, але важливо відповісти так чесно та повно, як ви можете, щоб переконатися, що ви отримуєте найбільш підходяще лікування. Нехай ваш лікар знає про це

Ваш лікар, як правило, проводить фізичний огляд. Вони будуть дивитись на ваш анальний анус та околиці, щоб перевірити наявність ушкоджень та провести ректальний огляд, вставивши пальцем у вашу нижню частину.

Подальші тести

Проведення ректального дослідження покаже, чи є запором причиною, і перевіряти будь-які пухлини у прямої кишки. Ваш лікар може попросити вас вичавити пряму кишку навколо свого пальця, щоб оцінити, наскільки ефективно працюють м’язи анусу.

Залежно від результатів, ваш лікар може направити вас на подальші випробування.

Під час ендоскопії внутрішня частина прямої кишки (і в деяких випадках нижня кишка) досліджується за допомогою довгої, тонкої гнучкої трубки з легкою та відеокамерою на кінці (ендоскоп). Зображення можна також взяти зсередини вашого тіла.

Ендоскоп перевіряє наявність будь-яких перешкод, пошкоджень або запалення у прямої кишки.

Ендоскопія не болісна, але це може відчувати себе незручно, тому вам може бути запропоновано заспокійливу засіб, щоб розслабити вас.

Анальний манометр допомагає оцінити, наскільки добре працює м’язи та нерви у прямої кишки та навколо неї.

Тест використовує пристрій, який виглядає як маленький термометр з кулею, прикріпленої до кінця. Він вставлений у пряму кишку і повітряний куля нагрівається. Це може здатися незвично, але це не дивно чи болісно.

Пристрій прикріплений до машини, яка вимірює показники тиску, взяті з кулі.

Вам буде запропоновано вичавити, розслабити і натискати м’язи прямої кишки в певний час. Вас також можуть попросити виштовхнути кулю з прямої кишки таким же чином, як ви висунете табурет. Машина для вимірювання тиску дає уявлення про те, наскільки ефективно працюють ваші м’язи.

Якщо повітряна куля роздута до відносно великого розміру, але ви не відчуваєте жодної відчуття повноти, це може означати, що є проблеми з нервами у вашій прямій кишці.

Ультразвукове сканування може бути використане для створення детальної картини всередині вашого ануса. Ультразвукове сканування особливо корисне для виявлення основного пошкодження м’язів сфінктера.

Дефектографія – це тест, який використовується для вивчення того, як ви передаєте стілець. Це також може бути корисним для виявлення ознак обструкції або пролапсу, які не були виявлені під час ректального дослідження.

Під час цього випробування, рідина, названа бариєм, поміщається у вашу пряму кишку. Бариум допомагає полегшити виявлення проблем за допомогою рентгенівського випромінювання. Після того як барий знаходиться на місці, вам буде запропоновано пройти табуретки звичайним способом під час сканування.

Цей тест іноді проводять за допомогою сканера магнітно-резонансної томографії (МРТ) замість рентгенограми.

Десять простих порад щодо самодопомоги, які можуть суттєво покращити і навіть позбутися симптомів нетримання сечі