Нерегулярні періоди – причини

Ваш менструальний цикл може бути порушеним, якщо ви зміните метод контрацепції або у вас є дисбаланс гормонів естрогену та прогестерону.

Це не надзвичайно дисбаланс гормонів протягом декількох років після статевої зрілості і до менопаузи. Це може спричинити менший чи менший менструальний цикл. Ваші періоди також можуть стати легшими або важкими.

Якщо ваш неправильний період викликаний цими факторами, пов’язаними з віком, вам зазвичай не потрібно звертатись до лікаря.

Спосіб життя

Наступні фактори способу життя також можуть перешкоджати рівновагу гормонів та викликати нерегулярні кровотечі

Внутрішньоматкова система (ІВС) або контрацептивна пігулка може спричинити виявлення між періодами.

Контрацептиви

Внутрішньоматковий апарат (ВМЗ) не викликає нерегулярних періодів, але може викликати сильне кровотеча або болісне кровотеча.

Маленькі кровотечі, відомі як проривні кровотечі, є загальними при застосуванні протизаплідних таблеток. Вони зазвичай легші та коротші за звичайні періоди, і зазвичай вони зупиняються протягом перших кількох місяців.

Синдром полікістозних яєчників (PCOS) виникає тоді, коли в яєчниках розвиваються дуже маленькі цисти (маленькі, рідкі фарби).

Звичайні симптоми PCOS мають нерегулярні або світлі періоди або взагалі відсутні періоди. Це пояснюється тим, що у жінок з ПКС овуляція (виділення яйця) може не мати місце так часто, як звичайно.

Виробництво гормонів також може бути незбалансованим, і ви можете мати більш високий рівень тестостерону, ніж зазвичай. Тестостерон є чоловічий гормон, який жінки зазвичай мають невелику кількість.

Нерегулярні кровотечі також можуть бути викликані неповинною вагітністю, ранньою викиднем або проблемами з маткою або яєчниками. Ваш лікар може звернутися до гінеколога (фахівця в умовах жіночої репродуктивної системи), якщо потрібні додаткові дослідження та лікування.

Розлад щитовидної залози є ще одним можливим, але рідким причиною неправильних періодів. Щитовидна залоза, виявлена ​​в шиї, продукує гормони, які підтримують метаболізм тіла (хімічні процеси, які ваш організм використовує для перетворення їжі в енергію). Ваш лікар може протестувати на проблему щитовидної залози шляхом проведення аналізу крові, щоб перевірити рівень гормонів щитовидної залози у вашій крові.

Синдром полікістозних яєчників

Дізнайтеся більше про гіперактивну щитовидну залозу (гіпертиреоз) та неактивну щитовидну залозу (гіпотиреоз).

Гінекологічні проблеми

Розлади щитовидної залози

Якщо у вас є нерегулярні періоди, ваш лікар може рекомендувати тест на вагітність та сканування ультразвуку, щоб виключити можливу вагітність, особливо якщо ви переживаєте біль (це може означати, що у вас є позаматкова вагітність або викидень).

Дізнайтеся про менструальний цикл, періоди, як це нормально, PMS і фертильність

Вирішення вагітності