Нервова анорексія – діагностика

Під час спроби з’ясувати, чи є у вас розлади харчування, ваш лікар, ймовірно, задає питання про вашу вагу та харчові звички.

Наприклад, вони можуть запитати

Важливо відповісти на ці питання чесно. Ваш лікар не намагається судити вас або виловити вас – вони просто повинні точно оцінити ваше стан.

Вага і ІМТ

Ваш лікар зазвичай перевіряє вагу. Вага особи з нервовою анорексією становить принаймні 15% нижче середнього за віком, статтю та висотою.

Ваш лікар може також розрахувати індекс маси тіла (ІМТ). Для дорослих здоровий ІМТ становить 18,5 до 24,9, хоча іноді лікарі можуть бути стурбовані, якщо ІМТ нижче 20 років. Дорослі з анорексією, як правило, мають ІМТ нижче 17,5.

Інші тести

Індекс ІМТ не призначений для використання у тих, хто молодше 18 років. Для цієї групи необхідно використовувати спеціальні діаграми, відомі як діаграми зі стоми.

Вашому лікареві може не знадобитися проводити будь-які тести для діагностики нервової анорексії, але вони можуть перевіряти ваш пульс і кров’яний тиск, приймати вашу температуру і вивчити ваші руки та ноги, щоб побачити, чи є у вас ознаки будь-яких ускладнень анорексії.

Ваш лікар може також просити вас пройти деякі прості фізичні вправи, такі як переміщення між сидячим, сидячим на корточках і стоячи, для оцінки сили м’язів.

Якщо у вас анорексія, у вас підвищений ризик розвитку деяких захворювань серця, таких як нервове серцебиття (аритмія). Іноді може знадобитися електрокардіограма (ЕКГ). Саме тут на вашу руку, ноги та сундук наносять кілька маленьких липких патчів (електродів), які записують електричні сигнали, що виробляються вашим серцем.

Ваш лікар може також проводити аналізи крові, щоб перевірити ваш загальний стан здоров’я та рівні хімічних речовин або мінералів, таких як калій.

Якщо ваш лікар вважає, що може мати анорексію, вони можуть звернутися до спеціаліста з розладів харчування для більш детальної оцінки та лікування, хоча вони іноді самостійно проводять цю оцінку.

Дізнайтеся більше про лікування анорексії.

Переадресація до фахівця