Неонатальний респіраторний дистрес синдром

Неонатальний респіраторний дистресс синдром (НРДС) трапляється, коли легені новонародженого дитини недостатньо розвинені, і вони можуть забезпечити достатню кількість кисню. Як правило, це впливає на недоношених дітей.

NRDS також відомий як

Незважаючи на нагальне ім’я, гострий респіраторний дистресс-синдром (ARDS) не пов’язаний. ARDS викликається серйозним основним станом здоров’я і може вплинути на людей будь-якого віку.

NRDS найчастіше виникає, коли в легенях недостатньо поверхнево-активної речовини. Ця речовина, що складається з білків та жирів, допомагає підтримувати роздуті легені та запобігає руйнуванню частин легенів.

Як правило, дитина починає виробляти поверхнево-активні речовини в період між 24 і 28 тижнями вагітності. Більшість дітей виробляють достатньо поверхнево-активного речовини для нормального дихання на тиждень 34. Якщо ваша дитина народжується передчасно, у неї може бути недостатньо поверхнево-активних речовин у легенях.

Нерідко НРДС відбувається у дітей, які не народжуються передчасно. Це, як правило, пов’язано з іншими факторами ризику, такими як

Чому це відбувається

Проблеми з генами можуть відігравати роль у розвитку легенів, але це дуже рідко.

За оцінками, половина всіх дітей, народжених до 28 тижнів вагітності, отримає NRDS. Проте це знизилося в останні роки, оскільки ін’єкції стероїдів можуть бути надані матерям, що страждають на ризик НРДЗ під час передчасної праці.

Знаки НРДС часто помітні відразу після народження та погіршуються протягом наступних кількох днів. Вони можуть включати в себе

Оскільки передчасні діти зазвичай народжуються в лікарні, більшість дітей з NRDS вже перебувають у лікарні, коли вони розвивають ці проблеми та отримують лікування (див. Нижче).

Якщо ви народжуєте поза лікарнею і зверніть увагу на вищезазначені симптоми у вашої дитини, негайно зателефонуйте 999 та попросіть швидку допомогу.

Ряд тестів може бути використаний для пошуку знаків NRDS і виключення інших можливих причин.

Ознаки та симптоми

Ці тести можуть включати в себе

Більшість дітей з NRDS потребують допомоги у диханні за допомогою додаткового кисню та, можливо, певної форми підтримки вентилятора. Діти, що потребують вентиляції, часто можуть лікувати препаратом безпосередньо в легені, яке називається штучним поверхнево-активним речовиною, що допомагає відновити нормальну функцію легенів.

Деякі випадки можуть бути запобіжними або, принаймні, менш суворими, якщо лікувати маму ліки під назвою бетаметазон перед народженням.

Дізнайтеся більше про лікування NRDS.

Діагностика NRDS

У більшості випадків NRDS можна успішно лікувати, а смерть безпосередньо пов’язана з NRDS рідко ..

Однак у більш важких випадках існує ризик виникнення додаткових проблем. Вони можуть включати шрами до легенів, що призводить до більш тривалих проблем з диханням. Також існує ризик пошкодження мозку, що може спричинити такі проблеми, як труднощі в навчанні.

Дізнайтеся більше про можливі ускладнення NRDS.

Лікування NRDS

Іноді праця починається рано, і ваша дитина може народитися передчасно. Дізнайтеся, чого чекати

Дізнайтеся про особливу турботу про немовлят, що народилися рано, хворі, жовтяниці або з інвалідністю

Ускладнення