Нейробластома

Нейробластома – це рідкісний рак, який головним чином вражає маленьких дітей. Він розвивається з нервових клітин, званих нейробластами.

Ці клітини знаходяться в ланцюзі, що йде по задній частині судини та живота (живота).

У багатьох випадках нейробластома вперше розвивається в наднирниках (дві маленькі залози над нирками) і може поширюватися на інші області, такі як кістки, печінка та шкіра.

Нейробластома страждає близько 100 дітей щороку .. Зазвичай вона вражає дітей віком до п’яти років, і навіть може виникнути ще до народження дитини.

Причина невідома. Є дуже рідкісні випадки, коли діти однієї сім’ї постраждали, але це взагалі не відбувається у сім’ях.

Симптоми залежать від того, де є рак і чи він поширюється.

Ознаки та симптоми

Часто важко діагностувати нейробластому на ранніх стадіях, оскільки початкові симптоми є загальними – наприклад, болі, втрата енергії та втрата апетиту.

Порівняно пізній знак – це шматочок або набряк у животі, оскільки саме там зазвичай починається рак. Це легко пропустити в маленькій дитині. Цей кусок може викликати запор і утруднення проходження сечі, а також загальний біль і дискомфорт.

Інші ознаки можуть включати в себе

Ряд тестів може бути проведений, якщо він думає, що ваша дитина може мати нейробластому.

Ці тести можуть включати в себе

Проте, якщо шматок знаходиться в одному місці і безпечний для видалення з хірургічним втручанням, то попередня біопсія не потрібна.

Діагностування нейробластоми

Як тільки ці тести будуть завершені, як правило, можна буде підтвердити діагноз нейробластоми і який “етап” він знаходиться (див. Нижче).

Як і при більшості ракових захворювань, нейробластома визначається стадіями, що відображають поширення стану. Існує багато систем постановки, однак найбільш поширений до недавнього часу, показаний спочатку, з нещодавно узгодженими етапами у дужках

Перспектива нейробластоми, як правило, краще, якщо дитина молодша, а рак обмежується одним сайтом.

Діти з нейробластомою 4-го етапу, які не мають симптомів, можуть не потребувати лікування, оскільки рак може самостійно зникнути.

Етапи нейробластоми

Залежно від стадії, хіміотерапія, як правило, дається зменшити пухлину до того, як вона буде хірургічно видалена, а в деяких випадках – за допомогою променевої терапії, щоб вбити будь-які залишкові ракові клітини.

Майже половина випадків нейробластоми є агресивною формою і, незважаючи на дуже інтенсивне лікування, рак може повернутись. У цих випадках часто буде потрібно подальше лікування.

Якщо ваша дитина має діагноз нейробластоми, вас можуть попросити взяти участь у клінічному випробуванні. Клінічні випробування використовуються для оцінки ефективності різних методів лікування. Вони спрямовані на покращення нашого розуміння найкращого способу лікування хвороби, як правило, шляхом порівняння стандартного лікування з новою або модифікованою версією.

Лікування та світогляд

Оскільки нейробластома є відносно рідкістю, важливо, щоб у випробуваннях було достатньо людей, щоб забезпечити надійність результатів. Співпрацює з європейськими країнами та дітьми. З нейробластомою може брати участь у національних та європейських дослідженнях. Європейська дослідницька група називається SIOPEN.

Поточні приклади європейських досліджень, що діти. Участь у дослідженні для пацієнтів з високим ступенем ризику та дослідження, яке оцінює ефект антитіла, який руйнує клітини нейробластоми.

Можливо, ви захочете шукати в базі клінічних випробувань для нейробластоми, щоб побачити, що зараз проводяться дослідження.

Клінічні випробування

Дізнайтеся більше про варіанти лікування раку, доступні для молодих людей у ​​віці від 19 до 24 років.

Шарлотте Еслеру було діагностовано ходжківську лімфому у віці 14 років. Вона розповідає про свій досвід