Мієлодиспластичний синдром (мієлодисплазія)

Мієлодиспластичний синдром (МДС) – це порушення в крові, що спричиняє зниження кількості здорових клітин крові.

Іншою назвою для цього стану є мієлодисплазія.

Зазвичай виробляється кістковий мозок

У MDS ваш кістковий мозок не утворює достатньо здорових еритроцитів, білих кров’яних клітин та / або тромбоцитів. Замість цього це робить ненормальні клітини, які ще не повністю розвинені.

Коли стан розвивається, ваш кістковий мозок наповнюється ненормальними кров’яними клітинами, які випливають у ваш кров’яний рух.

МДС може бути або невиразним (повільно розвивається) або агресивним (швидко розвивається).

Що відбувається в MDS?

Основними видами мієлодисплазії є

“Вогнетривкий” означає, що стан не реагує на лікування, яке лікарі, як правило, використовують для зниження кількості клітин крові.

Для більшості людей симптоми спочатку легкі і поступово погіршуються. Ви можете спочатку випробувати

Деякі типи MDS розвиваються швидше, ніж інші. Деякі люди з МДС не мають жодних симптомів, і їх стан підтягується після того, як вони мають аналізи крові на щось інше.

Симптоми будуть залежати від типу MDS у вас – наприклад, у деяких людей просто виникають проблеми з еритроцитами та симптоми анемії, а в інших – відсутність усіх типів здорових клітин крові.

МДС може впливати на людей будь-якого віку, але найбільш поширений у людей у ​​віці 65-70 років. Лише кожен з п’яти чоловік з МДС молодше 50 років.

Основні типи MDS

У більшості випадків причини невідомі – це називається первинним МДС.

Проте вплив хімічного бензолу, який використовується в гумової промисловості та знайдений у бензині, збільшує ризик розвитку МДС.

У рідкісних випадках MDS викликається променевою терапією або хіміотерапією для лікування раку. Це відоме як вторинна MDS або MDS, пов’язана з лікуванням.

МДС діагностовано шляхом проведення аналізів крові та тестів кісткового мозку. Аналізи крові покажуть, скільки нормальних та ненормальних клітин крові у вас є.

Які симптоми?

Тест на кістковий мозок здійснюється під місцевою анестезією, який вводять в область, що лежить за кісткою стегна. Потім лікар пропускає голку через шкіру та в кістку, виводячи зразок кісткового мозку у шприц. Це буде спрямовано в лабораторію для вивчення під мікроскопом.

Тест на кістковий мозок триває 15-20 хвилин і може бути виконаний у приході або в амбулаторному відділенні.

Деякі люди з МДС продовжують розвивати гостру мієлоїдну лейкемію (AML), яка є раком білих кров’яних клітин. Це відомо як “перетворення”.

Хто постраждав?

За даними UK Cancer Research, ризик коливається від п’яти з кожних 100 випадків (5%) до 65 з кожних 100 випадків (65%) залежно від типу MDS у вас. Це може зайняти кілька місяців або кілька років, перш ніж відбудеться трансформація.

Попросіть свого лікаря про свій ризик розвитку летального нападу.

Лікування буде залежати від типу MDS, групи ризику та наявності будь-яких інших стану здоров’я.

Мета полягає в тому, щоб повернути кількість і тип клітин крові у Вашому крові до нормального та управляти симптомами при підтримці лікування (див. Нижче).

Якщо ваш MDS має лише низький ризик перетворення на рак, спочатку вам може знадобитися ніяке лікування, і його можна буде просто контролювати за допомогою регулярних аналізів крові.

Симптоми MDS можна регулювати за допомогою комбінації наступних методів лікування

Які причини?

Препарати, такі як антитимоцитарний імуноглобулін (АТГ) та циклоспорин, зменшують активність імунної системи, що дозволяє кістковому мозку виробляти кров’яні тільця. Це також може допомогти контролювати симптоми.

Проте ці препарати не підходять для всіх і найкраще працюють у молодих людей та тих, хто не має змін хромосом, пов’язаних із їх станом.

Як діагностується?

Якщо у вас підвищений ризик розвитку лейкозного тиску, вам буде потрібно швидке лікування хіміотерапією або трансплантацією стовбурових клітин (див. Нижче).

Хіміотерапія передбачає прийом ліків, які руйнують незрілі клітини крові, порушуючи їхній ріст. Препарати приймають або як таблетку, або ін’єкцію.

Якщо у вас підвищений ризик розвитку летальної терології, ваш хіміотерапевтичний метод буде, імовірно, подібним до того, що використовується для лікування лейкозного тиску. Прочитайте про лікування відмивання грошей.

Ви, ймовірно, матимете одну або комбінацію наступних хіміопрепаратів

Єдиний спосіб вилікувати MDS – це інтенсивне лікування трансплантацією стовбурових клітин від донора, але це не підходить для всіх.

Трансплантація стовбурових клітин, як правило, пропонується лише в тому випадку, якщо ви молоді та маєте достатньо доброго здоров’я (крім вашої MDS), оскільки це дуже інтенсивне лікування.

Рак ризику

Це допомагає, якщо у вас є відповідний донор у вашій родині (близький родич, такий як брат чи сестра), хоча в деяких випадках це може бути трансплантація стовбурових клітин з використанням незв’язаного донора з відповідним типом тканини.

Як лікування МДС?

Лікування передбачає знищення власних клітин кісткового мозку за допомогою хіміотерапії, а іноді і променевої терапії, перш ніж стовбурові клітини від донора подаються в ваше кров’яне русло через капельно.

Дізнайтеся більше про трансплантацію стовбурових клітин.

Національний інститут здоров’я та догляду (NICE) нещодавно опублікував нові рекомендації з біологічної терапії під назвою lenalidomide. Біологічні методи лікування впливають на роботу вашої імунної системи.

Леналідідід може використовуватися для лікування МДС у людей з специфічною генетичною мутацією, що називається ізольованою цитогенетичною аномалією 5q.

Ця аномалія може призвести до важкої анемії, яка вимагає регулярного переливання крові.

Прочитайте рекомендації NICE щодо ліналідоміда для лікування мієлодиспластичних синдромів, пов’язаних з ізольованою цитогенетичною аномалією 5q.

Лікування МДС постійно розвивається, і нові ліки постійно проходять тестування.

Вам може бути запропоновано можливість взяти участь у клінічному випробуванні. Дізнайтеся більше про

05/11 /

Леналідідід

05/11 /

Ви вважаєте, що подарували свої органи або давали кров? Дізнайтеся, як ви могли б допомогти іншим та як зареєструватися

Клінічні випробування пояснювалися, зокрема, як брати участь в одному і чому медичні дослідження важливі