Мігрень – лікування

В даний час немає ліків від мігрені, хоча існує цілий ряд процедур, які допоможуть полегшити симптоми.

Можливо, потрібен час, щоб визначити, який саме для вас найкращий спосіб лікування. Вам може знадобитися спробувати різні типи або комбінації ліків, перш ніж виявити найбільш ефективні.

Якщо ви виявите, що не можете керувати мігренями за допомогою безрецептурних ліків, лікар може призначити щось більш сильне.

Знеболюючі засоби

Багато людей, які страждають на мігрені, вважають, що за допомогою протизапальних засобів, таких як парацетамол, аспирин та ібупрофен, можуть допомогти зменшити їх симптоми.

Вони, як правило, є найбільш ефективними, якщо вони приймаються при перших ознаках нападу мігрені, оскільки це дає їм час, щоб поглинутись у крові та полегшити ваші симптоми.

Триптани

Не доцільно чекати, поки головний біль погіршитьсь, перш ніж приймати знеболюючі кошти, тому що до цього часу часто занадто пізно для того, щоб ліки працювали. Розчинні знеболюючі засоби (таблетки, що розчиняються у склянці води) – це хороша альтернатива, оскільки вони швидко поглинаються вашим тілом.

Якщо ви не можете проковтнути знеболюючі кошти через нудоту або блювоту, супозиторії можуть бути кращим варіантом. Це капсули, які вставляються в задній прохід (в задній прохід).

Під час прийому протизапальних засобів, завжди переконайтеся, що ви прочитали інструкції на упаковці та дотримуйтесь рекомендацій щодо дозування.

Діти до 16 років не повинні приймати аспірин, якщо це не під керівництвом медичного працівника. Аспірин та ібупрофен також не рекомендуються для дорослих, які мають анамнести проблеми з шлунком, такі як виразки шлунку, проблеми з печінкою або проблеми з нирками.

Вживання будь-якої форми знеболююча часто може призвести до погіршення мігрені. Це іноді називають “зловживанням лікарським головним болем” або “болі в голові”.

Поговоріть зі своїм лікарем, якщо вам доведеться багаторазово використовувати знеболюючі препарати або якщо вони не ефективні за допомогою протизапальних засобів. Ваш лікар може призначати більш сильні знеболюючі препарати або рекомендувати використовувати знеболюючі засоби разом з триптанами (див. Нижче). Якщо вони підозрюють, що часте застосування болезаспокійливих засобів може спричинити головний біль, вони можуть рекомендувати вам припинити їх використання.

Якщо звичайні болезаспокійливі засоби не допомагають полегшити симптоми мігрені, вам слід звернутися до лікаря. Вони можуть рекомендувати приймати знеболюючі препарати, крім типу ліків, які називають триптаном і, можливо, ліками від захворювання (див. Нижче).

Ліки від боротьби з хворобами

Трипатські ліки не такі ж, як знеболюючі препарати. Вони, як вважають, працюють, змінивши зміни мозку, які можуть спричинити мігреню.

Комбіновані ліки

Бачачи фахівця

Вони змушують кровообіг навколо мозку (вузький). Це змінює розширення (розширення) кровоносних судин, які, як вважають, є частиною процесу мігрені.

Триптани доступні як таблетки, ін’єкції та назальні спреї.

Поширеними побічними ефектами триптанів є теплові відчуття, щільність, поколювання, почервоніння та почуття тяжкості у обличчі, кінцівках або грудях. Деякі люди також відчувають нудоту, сухість у роті та сонливість. Ці побічні ефекти зазвичай слабкі і покращуються самостійно.

Ваш лікар зазвичай рекомендує призначити наступне лікування після завершення першого курсу лікування триптанами, тому ви можете обговорити, чи вони ефективні та чи є у вас якісь побічні ефекти.

Якщо ліки були корисними, лікування, як правило, буде продовжено. Якщо вони не були ефективними або викликали неприємні побічні ефекти, ваш лікар може спробувати призначити інший тип.

Ліки від боротьби з хворобою, відомі як антимікми, можуть успішно лікувати мігрень у деяких людей, навіть якщо ви не відчуваєте нудоти або блювоти. Вони призначаються вашим лікарем і можуть бути взяті разом з болезаспокійливими та триптанами.

Як і у випадку з болезаспокійливими засобами, ліки від боротьби з хворобою краще працюють, як тільки починаються симптоми мігрені. Вони зазвичай надходять у вигляді таблетки, але також доступні як супозиторія.

Побічні ефекти антиетипу включають сонливість та діарею.

Лікування вагітних та грудних дітей

Ви можете придбати безліч комбінованих медикаментів для мігрені без рецепта у місцевій аптеці. Ці ліки містять як знеболюючі препарати, так і засоби боротьби з хворобою. Якщо ви не впевнені, який з них найкращий для вас, попросіть свого фармацевта.

Багато хто вважає, що комбіновані ліки зручні. Проте доза засобів знеболення або ліків від захворювань не може бути достатньо високою, щоб полегшити ваші симптоми. Якщо це так, то краще приймати протизапальну та протизапальну ліки окремо. Це дозволить вам легко контролювати дози кожного.

Під час нападу

Якщо наведені вище методи лікування ефективно не контролюють мігрені, ваш лікар може направити вас до спеціалізованої клініки мігрені для подальшого дослідження та лікування.

Окрім зазначених вище препаратів, фахівець може рекомендувати інші методи лікування, такі як транскраніальна магнітна стимуляція.

У січні Національний інститут здоров’я та догляду (NICE) затвердив використання лікування як транскраніальна магнітна стимуляція (TMS) для лікування та профілактики мігрені.

TMS передбачає тримання невеликої електричної апаратури на вашій голові, яка потім передає магнітні імпульси через вашу шкіру. Не чітко точно, як працює ТМС при лікуванні мігрені, але дослідження показали, що використання його на початку мігрені може зменшити його тяжкість. Він також може використовуватися в комбінації з вищезазначеними лікарськими засобами, не заважаючи їм.

Тим не менш, ТМС не є лікувантом мігрені, і це не працює для всіх. Докази його ефективності не є сильними та обмежуються людьми, які страждають на мігреню з аурою.

Існує також мало доказів про можливі довгострокові наслідки лікування, хоча дослідження в галузі лікування до сих пір повідомляли про незначні та тимчасові побічні ефекти, включаючи

NICE рекомендує, щоб ТМС мали надаватися лише спеціалістами головного болю в спеціалізованих центрах через невизначеність щодо можливих довгострокових побічних ефектів. Фахівець буде вести облік вашого досвіду, використовуючи лікування.

Для отримання додаткової інформації див. NICE схвалює магнітну терапію мігрені.

Загалом, лікування мігрені з ліками необхідно максимально обмежувати, коли ви вагітні або годуєте груддю. Натомість рекомендується часто намагатися ідентифікувати і уникнути можливих тригерів мігрені.

Якщо лікарський засіб є суттєвим, то ваш лікар може призначати вам низькодозові знеболюючі препарати, такі як парацетамол. У деяких випадках протизапальні препарати або триптани можуть бути призначені. Поговоріть зі своїм лікарем або акушеркою, перш ніж приймати ліки, коли ви вагітні або годуєте груддю.

Більшість людей вважають, що сплячі або лежачі в затіненій кімнаті – це найкраще, що потрібно зробити при нападі на мігрені.

Інші вважають, що щось допомагає їсти, або вони починають відчувати себе краще, коли хворіють.

14/04 /

14/04 /

Ваша місцева аптека – це не просто магазин для ліків – це може врятувати поїздку до ГП

Приймаючи занадто багато знеболюючих засобів може погіршити головний біль. Як уникнути і лікувати лікування – зловживання головними болями