Мукозит

Мукозит – це стан, що характеризується болями та запаленням слизової оболонки тіла.

Слизові оболонки – це м’який шар тканини, що вистилає травну систему з рота до заднього проходу.

Мукозит є відносно поширеним побічним ефектом хіміотерапії. Іноді це також викликає променева терапія, особливо якщо вона стосується голови або шиї.

Його часто діляться на два основних типи, зокрема

Також можливо, щоб мукозит вплинув на підкладку заднього проходу – стан, відомий як проктит.

Симптоми ротової мукозиту зазвичай починаються через 5 – 10 днів після початку хіміотерапії або через 14 днів після початку променевої терапії.

Які симптоми або ротовий мукозит?

Тканини усередині вашого рота почнуть почуватись болючими, як якщо б ви спалили, їдячи гарячу їжу. Ймовірно, ви будете розвивати білі плями або виразки на підкладці вашого рота і, в деяких випадках, на мові та навколо губ.

Ці виразки можуть стати дуже болючими і можуть ускладнити їсти, пити або поговорити. Ви також можете мати сухість у роті та зменшене відчуття смаку. Ці зміни у вашому роті можуть ускладнити розмову. Родичі та друзі можуть помітити, що ваш подих пахне погано (галітоз).

Більш м’які симптоми мукозиту рота повинні полегшуватися через три-чотири тижні після закінчення курсу хіміотерапії або променевої терапії. Більш суворими випадками, як правило, вимагають стаціонарного лікування для моніторингу та підтримки харчування.

Симптоми шлунково-кишкового мукозиту частіше зустрічаються у людей, які отримують хіміотерапію, хоча вони також можуть виникнути, якщо у вас променева терапія для лікування раку в області живота (живота) або області малого таза.

Симптоми шлунково-кишкового мукозиту зазвичай починаються через 14 днів після початку хіміотерапії або променевої терапії. Вони можуть включати в себе

Більшість із цих симптомів припиняться через кілька тижнів після закінчення лікування, хоча іноді симптоми діареї можуть зберігатися протягом декількох місяців після закінчення променевої терапії.

Які симптоми шлунково-кишкового мукозиту?

Шлунково-кишковий тракт більше схильний до шкідливого впливу хіміотерапії або променевої терапії, що може пошкодити делікатну підкладку.

Якщо ви проводите лікування раку, яке потенційно може спричинити мукозит, вас буде регулярно перевіряти за станом. Зазвичай мукозит діагностується після огляду або опису ваших симптомів.

Дізнайтеся більше про причини мукозиту та діагностування мукозиту.

За оцінками, близько 40% людей, які отримують хіміотерапію як частину лікування раку, розвинуть певний ступінь мукозиту. У деяких людей це може бути більш суворим, залежно від використовуваного лікування.

Чому виникає мукозит?

Мукозит частіше зустрічається серед деяких видів раку. Наприклад, за оцінками, до 97% людей, які пройшли променеву терапію на рак голови або шиї, виникне певна форма мукозиту.

Близько 70% людей, які отримують високі дози хіміотерапії, оскільки вони проходять трансплантацію стовбурових клітин (трансплантація кісткового мозку), буде розвиватися мукозит.

Основна мета лікування мукозитом для порожнини рота – запобігти інфікування та зменшити біль. Це зроблено за допомогою засобів знеболення та практики хорошої гігієни порожнини рота.

Хто постраждав?

Також доступні процедури для зменшення симптомів ротової мукозитів, таких як низькокалорійна лазерна терапія (LLLT) та препарат під назвою паліфермін.

Лікування шлунково-кишкового мукозиту спрямоване на зменшення основних симптомів стану, таких як діарея та запалення. Лікування включає в себе комбінацію лікарських засобів та засобів самопідготовки.

Симптоми мукозиту повинні починати поліпшуватися через кілька тижнів після закінчення хіміотерапії або променевої терапії, хоча іноді це може тривати довше.

Дізнайтеся більше про лікування мукозиту.

Найбільш серйозні випадки мукозиту можуть призвести до ряду пов’язаних із цим ускладнень здоров’я.

Багато людей з мукозитом вважають важким проковтнути їжу і вимагають альтернативних методів годівлі, наприклад, годувальної трубки.

Як лікується мукозит?

Крім того, виразки рота можуть заразитися бактеріями. Інфекція може поширюватися в крові, а потім на інші органи. Це відоме сепсис і може бути небезпечним для життя.

Не завжди можна запобігти мукозиту, але деякі процедури можуть бути прийняті під час променевої терапії або хіміотерапії, щоб спробувати зменшити тяжкість мукозиту або як довго це триватиме.

Ускладнення

Лікування включають такі ліки, як паліфермін, бензідамін, сульфасалазин та аміфостин.

Дізнайтеся більше про запобігання мукозиту.

19/12 /

19/12 /

Чи можна запобігти мукозиту?

Інформація про життя з раком, включаючи лікування, підтримку та різний особистий досвід раку

Втрата волосся є побічним ефектом деяких онкологічних методів лікування. Ось кілька порад, як керувати та де отримати підтримку