Мозковий абсцес – Діагностика

Якщо підозрюється абсцес мозку, діагноз можна підтвердити, використовуючи сканування мозку.

Початкова оцінка буде проводитися на підставі ваших фізичних симптомів та історії хвороби, наприклад, чи були у вас нещодавня інфекція чи ослаблена імунна система.

Аналіз крові також може проводитися для перевірки наявності інфекції. Високий рівень білих кров’яних тілець у вашій крові свідчить про наявність серйозної інфекції.

КТ-керована аспірація

Якщо ви перейшли до лікарні для подальших тестів, у вас може бути

КТ-сканування часто може виявити наявність абсцесу та будь-які пов’язані із цим набряки всередині мозку.

Сканування МРТ може забезпечити більш детальне зображення, ніж КТ, отже, іноді використовується, якщо результати КТ не є остаточними.

Якщо знайдено абсцес, нейрохірурги (лікарі, які спеціалізуються на лікуванні нервової системи та мозку) можуть використовувати КТ-сканування для направлення голки на сайт абсцесу та видалення зразка гною для подальшого тестування. Це відоме як антена, керована КТ. Зразок гній повинен вказувати на тип зародка, що викликає абсцес.

Лікування антибіотиками широкого спектра, як правило, починається якомога швидше, навіть до того, як проводиться КТ-аспірація, оскільки може бути небезпечно чекати результатів.

Антибіотики широкого спектра можна застосовувати проти широкого спектру бактерій. Вони будуть використовуватися до того, як буде зроблено певний діагноз, оскільки існує висока ймовірність того, що вони будуть ефективними, якщо інфекція спричинена бактеріями.

Якщо випробування показують, що абсцес викликаний грибком, то план лікування може бути змінений і вводиться антигрибковий препарат.

Дізнайтеся більше про лікування абсцесу мозку.

Дізнайтеся, чому використовуються комп’ютерні сканери та читайте про те, що відбувається до, під час та після сканування