Множинна мієлома – симптоми

На ранніх стадіях множинна мієлома не може призвести до будь-яких симптомів або ускладнень, і може бути діагностована лише після звичайного аналізу крові або сечі.

Однак, це врешті-решт спричинить широке коло проблем, деякі з яких викладені нижче.

Множинна мієлома може викликати біль у уражених кістках, найчастіше спини, ребра або стегна. Біль часто є постійним тупим болем, яке може погіршуватися рухом.

Біль у кістках

Множинна мієлома може ослабити кістки і змушувати їх більш сильно розбивати (перелом). Найчастіше страждають хребет та ребра.

Переломи хребта можуть спричинити крах ділянок хребта, що призводить до болю, а іноді і стиснення спинного мозку (основний стовп нервів, що йдуть по спині).

Переломи кісток і компресія спинного мозку

Стиснення спинного мозку може спричинити шпильки та голки, оніміння та слабкість в ногах і ногах, а іноді і проблеми з контролем вашого сечового міхура та кишечника.

Множинна мієлома може впливати на вироблення клітин крові у нашому кістковому мозку, що може призвести до відсутності еритроцитів (анемії). Це також може виникнути як побічний ефект лікування мієломи.

Якщо у вас анемія, ви можете почувати себе дуже втомленими, слабкими і задихаючись.

Люди з множинною мієломою особливо вразливі до інфекції, оскільки стан перешкоджає імунній системі (природний захист організму від інфекції та хвороби).

Ви можете виявити, що ви частіше отримуєте інфекції, і вони тривають довгий час.

Високий рівень кальцію в крові (гіперкальціємія) може розвинутися у людей з множинною мієломою, оскільки занадто багато кальцію виділяється з постраждалих кісток у кровотік.

Симптоми гіперкальціємії можуть включати крайню спрагу, почуття хворих, потребу часто сечовипускання, запор, плутанину і сонливість.

Анемія

Кровоточивість та незвичні кровотечі (крововиливи), такі як часті кровотечі з носа, кровоточиві ясна і важкі періоди, іноді зустрічаються при мієломії, оскільки ракові клітини вашого кісткового мозку можуть припинити згортання крові, званої тромбоцитами.

Повторні інфекції

Підвищений рівень кальцію в крові

У деяких людей мієлома може призвести до потовщення крові, ніж звичайно. Це відоме гіперважкість, що може спричинити такі проблеми, як розмитість зору, головний біль, запаморочення, кровотеча з ясен або ніс та задишка.

Порушення нирок може виникнути у людей з множинною мієломою з кількох причин. Аномальні білки, вироблені раковими клітинами, можуть пошкодити нирки, а також інші ускладнення, такі як гіперкальціємія. Деякі ліки, що використовуються для лікування множинного мієлому, також можуть спричинити пошкодження нирок.

Зрештою, нирки можуть припинити працювати належним чином. Це відоме як пошкодження нирок або нирок, нирка або ниркова недостатність. Ознаки ниркової недостатності можуть включати в себе

Ви повинні звернутися до свого лікаря, якщо у вас є симптоми множинного мієлому. Хоча вони навряд чи можуть бути викликані раком, найкраще бути впевненим у правильному встановленні діагнозу.

Ви повинні звернутися за негайною медичною допомогою, якщо у вас є симптоми стиснення спинного мозку, гіперкальціємії чи ниркової недостатності, оскільки це невідкладні медичні ситуації, які слід досліджувати та лікувати якомога швидше.

Дізнайтеся більше про діагностику множинного мієлому та лікування множинної мієломи.

Незвичайне кровотеча

Згущене кров

Проблеми нирок

Дізнайтеся, як доглядати за нирками, і чи потрібно їх перевіряти

Коли звернутися за медичною допомогою