Мезотеліомою

Мезотеліома є типом раку, який розвивається в підкладці, яка охоплює зовнішню поверхню деяких органів тіла. Як правило, це пов’язано з впливом азбесту.

Мезотеліома переважно впливає на підкладку легенів (мезотеліомою плеври), хоча вона також може впливати на вистилку живота (черевної мезотеліомою), серця або яєчка.

Більше 2600 чоловік мають діагноз стану кожного року .. Більшість випадків діагностується у людей у ​​віці 60-80 років, і чоловіки страждають частіше, ніж жінки.

На жаль, рідко можна вилікувати мезотеліома, хоча лікування може допомогти контролювати симптоми.

Ця сторінка охоплює

Симптоми мезотеліомою

Симптоми мезотеліомою

Що викликає мезотеліомою?

Як діагностується мезотеліома

Лікування мезотеліомою

Перспектива для мезотеліомою

Посилання на додаткову інформацію

Симптоми мезотеліомою, як правило, розвиваються поступово з часом. Вони, як правило, не з’являються до кількох десятиліть після впливу азбесту.

Що викликає мезотеліомою?

Симптоми мезотеліомою в підкладці легень включають

Симптоми мезотеліомою в підкладці живота включають в себе

Подивіться свого лікаря, якщо у вас є якісь постійні або тривожні симптоми. Повідомте їм про будь-яке вплив азбесту, який ви мали в минулому.

Мезотеліома майже завжди викликається впливом азбесту, групи мінералів з мікроскопічних волокон, які широко використовувались у будівництві.

Як діагностується мезотеліома

Ці крихітні волокна можуть легко попасти в легені, де вони застряють, що з часом пошкоджують легені. Зазвичай це займає деякий час для того, щоб викликати будь-які очевидні проблеми, причому мезотеліома зазвичай розвивається більше 20 років після впливу азбесту.

Використання азбесту було повністю заборонено у 1999 році, тому ризик впливу на сьогодні значно нижчий. Однак матеріали, що містять азбест, все ще зустрічаються у багатьох старих будівлях.

Дізнайтеся більше про азбесту та людей, що знаходяться під ризиком виявлення та уникнення впливу азбесту.

Лікування мезотеліомою

Якщо ваш лікар підозрює мезотеліомою, вони направляють вас до спеціаліста лікарні для проведення деяких тестів.

Можливо, потрібно буде провести декілька різних тестів, у тому числі

Ці тести можуть допомогти діагностувати мезотеліомою і показати, наскільки вона поширюється.

Найкраще лікування мезотеліомою залежить від кількох чинників, включаючи те, як далеко виявлено рак і ваш загальний стан здоров’я.

Оскільки мезотеліома часто діагностується на передовій стадії, лікування, як правило, орієнтоване на контроль симптомів та продовження життя як можна довше. Це відомо як паліативна або підтримуюча допомога.

Можливі методи лікування

Перспектива для мезотеліомою

Ви також, ймовірно, матимете лікування за вашими індивідуальними симптомами, щоб допомогти вам почуватись максимально комфортно. Наприклад, регулярне зливання рідини з грудей може допомогти ваше дихання, а сильні знеболюючі засоби можуть допомогти зняти біль.

Іноді проводиться процедура, яка призводить до того, що рідина знову повертається, роблячи зовнішню сторону легень прилипанням до внутрішньої частини судини (pleurodesis), або в сундук покладено трубку, яка регулярно скидає рідину додому. Ваші лікарі повинні обговорити ці процедури з вами.

Більше інформації

На жаль, перспектива для мезотеліомою, як правило, є бідною. Це відбувається тому, що він не викликає жодних очевидних симптомів до кінця, і може прогресувати досить швидко після досягнення цієї стадії.

Загалом

В даний час налічується близько 2500 випадків смерті від мезотеліомою кожного року ..

Якщо ви хочете дізнатись більше про мезотеліомою, наступні організації можуть надавати додаткову інформацію, поради та підтримку

Cancer Research UK

Підтримка раку Макміллан

Британський фонд легенів

Мезотеліома Великобританія

02/03 /

########

Дізнайтеся, як боротися з діагнозом раку, де знайти підтримку та подивитися відео про досвід одного чоловіка

Азбестоз – це хронічний (тривалий) стан легенів, викликаний тривалим впливом азбесту