Мастоїдит

Мастоїдит – це серйозна бактеріальна інфекція, яка впливає на кістку мастоїди позаду вуха.

Це, як правило, частіше зустрічається у дітей, хоча дорослі також іноді можуть постраждати.

Мастоїдна кістка має стовбурну структуру, яка містить повітряні простору, що називаються мастоідними клітинами. Мастоїдні клітини допомагають підтримувати повітряне простір середнього вуха.

Мастоїдит може розвинутися, якщо клітини мастоїди стають інфікованими або запальними, часто в результаті постійної інфекції середнього вуха (середній отит). Це може спричинити руйнування пористої кістки.

Мастоїдит зазвичай викликає

Зателефонуйте своєму лікарю, якщо ви або ваша дитина

Симптоми мастоїдита

Мастоїдит зазвичай виникає після невиліковної інфекції середнього вуха. Бактерії із середнього вуха можуть поширюватися на внутрішнє вухо, заражаючи слизові клітини скроневої кістки.

Холестеатома також може спричинити мастоїдит. Це ненормальний збір клітин шкіри всередині вуха, який може запобігти правильному знесилення вух, що призводить до зараження.

Ваш лікар огляне внутрішню частину вуха з допомогою отоскопа (пристрій з легким та збільшувальним склом), щоб перевірити наявність ознак інфекції чи холестеатоми.

Більшість вушних інфекцій – це інфекції середнього вуха. Якщо ваш лікар вважає, що у вас є мастоїдит як ускладнення інфекції середнього вуха, вони будуть направляти вас до спеціаліста з вуха, носа та горла (ЛОР). Вони проведуть додаткове обстеження та тести – зазвичай, аналіз крові та культура вуха (де викид з вуха тестується на бактеріальну інфекцію).

Деяким дітям може знадобитися комп’ютерна томографія (комп’ютерна томографія), яка використовує рентгенівські промені та комп’ютер для створення детальних зображень всередині черепа.

Мастоїдит є серйозною інфекцією, і його слід лікувати швидко. Лікується антибіотиками.

Коли побачити свого лікаря

Вам, можливо, доведеться потрапити в лікарню, щоб вам можна було вводити антибіотики безпосередньо у вену через крапель. У деяких випадках операція може бути необхідна для зливання середнього вуха (мірінтотомія) або для видалення частини скроневої кістки (мастоідектомія).

Якщо ви прийдете до лікарні для лікування, вам доведеться залишитися в протягом декількох днів, поки спеціалісти з ЛОР не можуть бути впевнені, що інфекція знаходиться під контролем.

Якщо у вас є операція на мастоїдит, вам, імовірно, доведеться пройти один-два тижні від роботи. Ваш лікар порадить вам про це.

Будьте обережні, щоб не постраждати вухо мокро. Ви повинні мати змогу мити волосся через приблизно тиждень, якщо ви не отримаєте воду всередині вуха.

Що викликає мастоїдит?

Ви повинні мати можливість плавати приблизно через чотири-шість тижнів після операції залежно від того, наскільки добре ви зцілили вухо. Ваш лікар повинен мати можливість порадити вас під час наступної зустрічі.

При ранній терапії антибіотиками більшість людей з мастоїдитом швидко відновлюються і не мають ускладнень. Проте лікування не завжди легко, і інфекція може повернутися.

Якщо слизова кістка сильно інфікована і не знімається, це може призвести до втрати слуху та небезпечних для здоров’я ускладнень здоров’я, таких як згусток крові, менінгіт або абсцес мозку.

Як діагностується мастоїдит

Дізнайтесь попереджувальні знаки, що ваша дитина або малюк можуть бути серйозно хворими

Як лікується мастоїдит

Перспектива