Мастектомія

Мастектомія – це операція з видалення грудей.

Він використовується для лікування раку молочної залози у жінок або раку молочної залози у чоловіків. Він також може бути використаний для зменшення ризику розвитку раку молочної залози.

Якщо ваш лікар терміново називає вас тим, що вважають, що у вас є рак, ви маєте право протягом двох тижнів бачити фахівця. Дізнайтеся більше про терміни очікування лікування та про те, чому використовуються мастектомії.

В-13, в Англії було проведено трохи менше 23 200 мастектомій.

Перед мастектомією ви матимете можливість обговорити цю операцію з медсестрою чи хірургом. Ви можете обговорити, як ця процедура може вплинути на вас як фізично, так і емоційно.

Медсестра-спеціаліст може дати вам практичні поради щодо бюстгальтерів та протезів (бюстгальтери), якщо вони вам потрібні. Ваш хірург обговорить тип мастектомії у вас, можливі ускладнення та можливість реконструкції грудей (див. Нижче).

Підготовка до мастектомії

Якщо ви в даний час приймаєте будь-які ліки, з’ясуйте, чи слід продовжувати приймати їх до операції. Проте, не припиняйте приймати призначені ліки, якщо не рекомендуєте це зробити кваліфікований медичний працівник, відповідальний за вашу допомогу.

Якщо ви курите, вам може бути запропоновано припинити курити перед операцією. Куріння може збільшити ризик ускладнень під час та після операції, що може збільшити час відновлення.

Є кілька різних типів мастектомії. Тип, рекомендований для вас, буде залежати від таких чинників, як кількість раку. Всі види мастектомії використовують загальний анестетик і включають в себе різання (розріз) по діагоналі або горизонтально по грудях так, щоб тканину грудей можна було видалити.

Перед операцією вам може знадобитися хіміотерапія або гормонотерапія, щоб зменшити розмір будь-яких пухлин.

Після того, як ваша грудина була знята, ви можете вибрати реконструкцію грудей. Це передбачає створення штучної грудей для заміни грудей або грудей, які були видалені.

Іноді можливо провести реконструкцію молочної залози одночасно з мастектомією, хоча це може бути відкладено до пізнішої дати, якщо це необхідно.

Реконструкція грудей

Дізнайтеся більше про те, як виконується мастектомія.

Мастектомія – це дуже безпечні процедури з мінімальними ускладненнями. Більшість людей добре відновлюються, і потрібно лише перебувати в лікарні на одну ніч. Однак деяким людям доведеться провести кілька днів у лікарні. Як правило, для повного відновлення потрібно три-шести тижнів.

На ранніх стадіях одужання, можливо, з’являються трубки, що надходять з рани. Вони використовуються для зливання крові та рідин, щоб запобігти набрякам або інфекції. Ваш шрам та шви будуть покриті одягом.

Як правило, виникає біль, оніміння, поколювання та набряк після мастектомії, але знеболюючі засоби повинні надавати деяке полегшення.

Після операції

У рідкісних випадках після мастектомії можуть розвиватися більш серйозні ускладнення, включаючи інфекцію рани та затримку зцілення.

Дізнайтеся більше про відновлення після мастектомії та можливих ускладнень мастектомії.

Аманда Аллен розповідає про життя після раку молочної залози, мастектомії та негайної реконструкції грудей

Пластичний хірург Кріс Кедді пояснює хірургічну операцію після раку, в тому числі, як і коли вона виконується