Лімфодема – причини

Існують два типи лімфодеми, які називаються первинною та вторинною лімфодемою, які мають різні причини.

Основні причини первинної та вторинної лімфоедри наведені нижче.

Первинна лімфоедра обумовлена ​​змінами (відомими як мутації) у генах, відповідальних за розвиток лімфатичної системи (мережа каналів і залоз, поширена по всьому тілу, що допомагає боротися з інфекцією та видалення зайвої рідини з організму).

Первинна лімфоедра

Ці “неякісні” гени приводять до того, що частини лімфатичної системи, які відповідають за зливання рідини, не розвиваються належним чином або не працюють, як вони повинні.

Первинна лімфоїдна хвороба зазвичай протікає в сім’ях, але не кожна дитина, народжена для когось із станом, розвиватиметься самостійно.

Вторинна лімфодема

Вторинна лімфоїда розвивається у людей, які раніше мали нормальну лімфатичну систему.

Це може мати ряд різних причин. Деякі з найбільш поширених причин пояснюються нижче.

Ракові клітини можуть поширюватися навколо тіла через лімфатичну систему, тому частина лікування стану може включати хірургічне видалення ділянок лімфатичної системи, потенційно містять ракові клітини.

Хоча хірург буде намагатися забезпечити обмежений збиток вашої лімфатичної системи, це не завжди можливо.

Існує особливий ризик розвитку лімфодеми, що виникає як ускладнення лікування

Радіотерапія використовує контрольовані дози високоенергетичного випромінювання для знищення ракової тканини, але це також може пошкодити здорові тканини.

Якщо необхідно використовувати променеву терапію для знищення ракових клітин у вашій лімфатичній системі, існує ризик того, що система може стати постійно пошкодженим та нездатною правильно злити рідину.

У деяких випадках інфекція може викликати лімфодему.

Целюліт – бактеріальна інфекція шкіри, яка може викликати лімфодему. Сильний целюліт може пошкодити тканину навколо лімфатичної системи, завдаючи їй шрамів.

Інша інфекційна причина лімфоїди – це паразитична інфекція під назвою філяріоз. Це загальна причина лімфодеми у всьому світі, але це не ризик ..

Умови, які викликають запалення тканини (червоний і опухлий), також можуть назавжди пошкодити лімфатичну систему. Медичні умови, які можуть спричинити лімфоедру, включають в себе

Венозні захворювання, які впливають на течію крові через вени, можуть викликати лімфодемуку в деяких людей. Аномальні або пошкоджені вени можуть призвести до витікання надлишкової рідини з крові до тканин. Це пригнічує і, зрештою, виснажує частини лімфатичної системи, відповідальні за зливання рідини.

Деякі венозні захворювання, які можуть призвести до лімфодеми, включають в себе

Люди, що страждають на ожиріння, особливо ті, хто страждає ожирінням, мають підвищений ризик розвитку лімфодеми. Незрозуміло, чому саме так, але було зроблено припущення, що додаткова жирова тканина певним чином впливає на лімфатичні канали, зменшуючи потік рідини через них.

У цих випадках втрата ваги є важливою частиною лікування, і навіть тільки починаючи схуднути може мати велику різницю.

У невеликій кількості випадків лімфоедра може бути спричинена випадковим пошкодженням лімфатичної системи. Наприклад, лімфодема іноді може виникнути після великої втрати м’яких тканин або синяків.

Рух та фізичне навантаження допомагають ліквізувати дренаж, тому що м’язова активність навколо лімфатичних судин масажує рідину в них і вздовж них. Тому знижене рух може призвести до лімфодеми, оскільки рідина в лімфатичній системі не рухається, викликаючи набряк.

Наприклад, люди, які не можуть довго переміщуватися внаслідок хвороби чи операції, можуть опинитися під загрозою лімфодеми.

20/10 /

20/10 /

Променева терапія використовує контрольовані дози високоенергетичного випромінювання для знищення ракових клітин