Ломота (матка) рак

Рак матки (матка) – це поширений рак, який вражає жіночу репродуктивну систему. Це також називається раком матки та раком ендометрію.

Аномальні вагінальні кровотечі є найпоширенішим симптомом раку матки.

Якщо ви пройшли менопаузи, то будь-яке вагінальне кровотеча вважається ненормальним. Якщо ви ще не пройшли менопаузу, незвичні кровотечі можуть включати кровотечі між вашими періодами.

Якнайшвидше слід звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте будь-які незвичні вагінальні кровотечі. Хоча це навряд чи може бути викликано раком матки, краще бути впевненим.

Ваш лікар огляне вас і запитає про ваші симптоми. Якщо ви підозрюєте, що у вас можуть виникнути серйозні проблеми або якщо вони не впевнені в діагностиці, вони передадуть вас до спеціаліста для подальших випробувань.

Дізнайтеся більше про симптоми раку матки та діагностику раку матки.

Види раку матки

Переважна біль раку матки починається в клітинах, які утворюють підкладку матки (називається ендометрієм), тому рак матки часто називають раком ендометрію.

У рідкісних випадках рак матки починається в м’язах навколо черевної порожнини. Цей тип раку називається саркомою матки і може бути оброблений іншим чином від раку ендометрію.

У цій статті використовується термін рак матки, і в основному це включає інформацію про рак ендометрію. Дізнайтеся більше про саркоми м’яких тканин.

Рак лопуті відрізняється від інших видів ракової статевої системи, таких як рак яєчників та рак шийки матки.

Точно незрозуміло, що викликає рак матки, але певні речі можуть збільшити ризик розвитку цього стану.

Гормональний дисбаланс – один з найважливіших ризиків для раку матки. Зокрема, ваш ризик збільшується, якщо у вас є високий рівень гормону, який називається естрогеном у вашому організмі.

Чому з’являється рак матки?

Ряд речей може спричинити цей дисбаланс гормонів, включаючи ожиріння, діабет та заміну гормонів (ЗГТ). Існує також невелике збільшення ризику раку матки з довгостроковим застосуванням раку молочної залози тамоксифен.

Дуже неможливо запобігти раку матки, але деякі речі зменшують ризик. Це включає підтримку здорової ваги та довгострокове використання деяких видів контрацепції.

Дізнайтеся більше про причини раку матки та запобігання раку матки.

Найпоширенішим методом лікування раку матки є хірургічне видалення матки (гістеректомія).

Як лікують рак матки?

Хістеректомія може вилікувати рак матки на ранніх стадіях, але ви більше не зможете завагітніти. Хірургія раку матки також включає видалення яєчників та маткових труб.

Інколи застосовують радіотерапію або хіміотерапію, часто в поєднанні з операціями.

Тип гормональної терапії може бути використаний, якщо ви ще пройдете крізь менопаузи і все одно хотіли б мати дітей.

Живе з раком матки

Навіть якщо ваш рак просунутий і шанси на ліки невеликі, лікування все одно може полегшити симптоми та подовжити своє життя.

Дізнайтеся більше про лікування раку матки.

Життя з раком є ​​складним завданням, і рак матки може вплинути на ваше життя конкретним чином.

Наприклад, ваше статеве життя може бути порушено, якщо у вас є гістеректомія. Ви можете виявити, що фізично важче займатися сексом та зменшити статевий потяг.

Ви можете виявити користь спілкуватися з іншими людьми про ваш стан, включаючи членів сім’ї, вашого партнера або інших людей з раком матки.

Дізнайтеся більше про життя з раком матки.

Хто постраждав?

Рак матки – найбільш поширений рак жіночої репродуктивної системи. Це четвертий найбільш поширений рак, діагностований у жінок після раку молочної залози, раку легенів та раку товстої кишки та прямої кишки.

У багатьох частинах світу щорічно діагностується близько 8 745 нових випадків раку матки. Рак матки частіше зустрічається у жінок, які пережили період менопаузи, і в більшості випадків діагностується у жінок віком від 40 до 74 років.

Рак ломи налічує близько 3% всіх видів раку, діагностованих у жінок.

03/01 /

03/01 /

Інформація про життя з раком, включаючи лікування, підтримку та різний особистий досвід раку