Легеневий фіброз (ідіопатичний) – Лікування

В даний час немає ліків для ідіопатичного легеневого фіброзу (ІПФ). Основною метою лікування є максимально полегшити симптоми захворювання і сповільнити його прогресування.

Найкращий спосіб лікування буде залежати від того, наскільки сильно ваша хвороба і ваші власні уподобання.

Вам також може знадобитися лікування в будь-яких інших умовах. У деяких випадках вам може знадобитися зупинити певні процедури, якщо вони не працюють або якщо у вас виникають серйозні побічні ефекти.

Самостійна догляд

Окрім медикаментозного лікування, є заходи, які можна зробити, щоб залишитися наскільки це можливо

Якщо ви регулярно отримуєте дихання, ваш лікар може рекомендувати, щоб ви оцінювали це теж

Лікування задишки

Коли ІПФ є серйозним, рівень кисню у вашій крові падає, і ви відчуваєте більше задиху. У цьому випадку ваш фахівець може призначити вам кисень, який може допомогти з диханням і дозволить вам бути більш активним.

Вам потрібно буде взяти кисень через носові трубки або маску з портативної машини, яка називається концентратором кисню. Цей пристрій забезпечує повітря з набагато вищим рівнем кисню, ніж повітря, яке ви дихаєте природним шляхом. Трубки з машини довгі, тому ви зможете рухатися навколо вашого будинку під час підключення.

Дізнайтеся більше про домашнє лікування киснем.

Ви також можете використовувати кисневий інгалятор, коли ви знаходитесь поблизу.

Легенева реабілітація застосовується для багатьох довготермінових станів легенів і спрямована на те, щоб допомогти пацієнтам розібратися в їхньому стані, вивчати найкращі способи боротьби з нею і покращити їх здатність виконуватись щоденно без надмірної задишки.

Курси легочної реабілітації, як правило, проводяться локально і можуть включати в себе

Щоб отримати додаткові відомості, перегляньте відео на цій сторінці, в якій спеціаліст з дихання та пацієнти пояснюють легеневу реабілітацію.

Ліки

Ліки можуть допомогти зменшити симптоми ІПФ у деяких людей, але вони не підходять для всіх.

Трансплантація легенів

Деякі люди, особливо люди похилого віку, чиї симптоми легкі або не погіршуються, можуть радитися не приймати ніяких ліків. Це тому, що можливі побічні ефекти можуть бути гіршими, ніж прогресування захворювання.

Ліки, які ваш лікар може рекомендувати лікувати ІПС, включають в себе

Пірфенідон допомагає уповільнити розвиток рубців в легенях шляхом придушення імунної системи.

Національний інститут здоров’я та догляду (NICE) рекомендує, щоб пірфенідон використовувався для лікування дорослих з ІПФ, які мають легеневу здатність 50-80% очікуваного значення.

Якщо ваша хвороба посилюється і ваша легенева міра зменшується на 10% або більше протягом року, то пірфенідон слід припинити.

Побічні ефекти пірфенідону можуть включати в себе

Прочитайте рекомендації NICE щодо пирфенідону для ідіопатичного фіброзу легенів (PDF, 161kb).

N-ацетилцистеїн це те, що відомий як антиоксидант. В даний час є деякі обмежені докази, які дозволяють припустити, що ці ліки можуть зменшити кількість шрамової тканини, що утворюються в легенях.

Кінцеве життя догляду

N-ацетилцистеїн доступний у багатьох магазинах здоров’я безрецептурним шляхом і приймається як таблетки, іноді розчиняються у воді.

Перед тим, як приймати ці ліки, зверніться до лікаря, який відповідає за вашу турботу, оскільки він може бути непридатним і не підходить для всіх, хто користується IPF.

Nintedinib – це новий препарат, відомий як інгібітор антифібротичної кінази, який показав багатообіцяючі результати в останніх дослідженнях.

Незважаючи на те, що в даний час вона не ліцензована, певним людям з IPF можуть бути запропоновані nintedinib, якщо їх лікар вважає, що вони можуть отримати користь від його використання.

Якщо ваш стан продовжує погіршуватися, незважаючи на інші форми лікування, ваш консультант може рекомендувати трансплантацію легенів. Рішення про трансплантацію буде засноване на

Мало хто з ідіопатичним фіброзом легенів є придатними кандидатами для трансплантації легенів.

Якщо говорити про те, що стан, який може виявитися фатальним, може стати жахливим шоком. Багато людей повідомили, що відчувають широкий спектр емоцій від оніміння та плутанини до страху.

Більшість людей з часом погоджуються з діагнозом і починають думати про проблеми, пов’язані з доглядом за дітьми, такими як

Більш детальну інформацію див. У посібнику з вибору способу завершення життя.

04/07 /

04/07 /

Якщо ви маєте право на підтримку ради, ви будете залучені до складання плану для вашої майбутньої допомоги та підтримки