Легенева гіпертонія – діагностика

Легенева гіпертензія може бути важко діагностувати, оскільки симптоми часто схожі на інші стани, які впливають на серце або легені.

Це означає, що іноді може бути довга затримка, перш ніж буде зроблено правильний діагноз.

Однак, оскільки легенева гіпертензія може бути серйозною, важливо, щоб ви відвідали свого лікаря, якщо у вас є такі симптоми, як задишка і втому (крайня усталость). Ваш лікар запитає про

Тестування

Ваш лікар може також провести фізичну експертизу, перевірити набряки ноги або гомілковостопного суглоба, а слухати серце і легені стетоскопом.

Ви можете провести декілька тестів, щоб діагностувати легеневу гіпертензію або визначити основний стан, який може викликати це. Початкові тести, описані нижче, можуть виконуватися вашим лікарем або фахівцем лікарні.

Підтвердження діагнозу

Ехокардіограма – це тип сканування, який дозволяє визначити, наскільки добре працює ваше серце.

Він використовує високочастотні звукові хвилі, щоб створити зображення області у вашому тілі, наприклад, ваше серце. Зображення може бути використане для оцінки тиску у вашій легеневій артерії.

Електрокардіограма (ЕКГ) записує ваш ритм серця та електричну активність.

Кілька маленьких, липких патчів, називаних електродів, прикріплені до рук, ніг і сундуків, і з’єднані з проводами до машини ЕКГ.

Кожного разу, коли ваше серце б’ється, він виробляє крихітні електричні сигнали. Машина ЕКГ простежує ці сигнали на папері.

Рентген – це техніка зображень, яка використовує випромінювання високої енергії для виявлення відхилень у кістках та інших типах тканин.

Рентгенологічний сундук може шукати інші причини ваших симптомів, такі як рубці у легенях, які також можуть спричинити задишку.

Класифікація легеневої гіпертензії

Рентген грудної клітини також може перевірити, чи є ваше серце більшим за норму. Легенева гіпертензія ускладнює роботу правій частині вашого серця, збільшуючи її.

Новонароджені діти

Функціональні випробування легень, також відомі як аналізи дихальних процесів, оцінюють, наскільки добре працюють ваші легені.

Випробування вимірюють, наскільки швидко ви можете переміщати повітря в легенях і з неї, скільки повітря вони можуть утримати, і наскільки добре вони переносять кисень у вашу кров і видаляють з нього вуглекислий газ.

Під час тестів вас попросять вдихнути в машину легеневої функції. Зібрані дані допоможуть діагностувати будь-які основні умови легенів.

Випробування на вправи передбачають проведення деяких видів вправ під час перевірки ваших симптомів.

Наприклад, вас можуть попросити пройти по біговій доріжці або вгору та вниз по коридору протягом шести хвилин, доки не буде моніторинг частоти серцебиття, артеріального тиску та рівня кисню. Це може допомогти визначити, чи існують які-небудь основні причини ваших симптомів.

Сканування вентиляції-перфузії вимірює кількість повітря та кровотоку в легенях. Це можна використовувати для пошуку згустків крові у кров’яних судинах, які можуть спричинити легеневу гіпертензію.

Зразки крові можна взяти та випробувати, щоб виключити інші можливі стани, такі як захворювання щитовидної залози та печінки.

Дізнайтеся більше про аналізи крові.

Вищезазначені аналізи можуть свідчити про наявність легеневої гіпертонії, але діагноз можна підтвердити лише шляхом вимірювання кров’яного тиску в крові

Ваш артеріальний тиск вимірюється за допомогою процедури, яка називається катетеризацією правого серця.

У катетеризації правого серця тонкий гнучкий труб, який називається катетером, вставляється у вену в шию, руку або пах. Потім катетер подають у правий бік вашого серця і в ваші легеневі артерії.

Як і вимірювання артеріального тиску, катетер може бути використаний для вимірювання

Якщо випробування показують основну причину, вам буде поставлено діагноз конкретного типу легеневої гіпертензії. Якщо причини не знайдено, вам буде поставлено діагноз ідіопатичної легеневої артеріальної гіпертензії.

У рамках вашого діагнозу ваш стан буде класифікований залежно від його тяжкості. Це допоможе вам визначити найкраще лікування.

Легенева гіпертонія підрозділяється на чотири типи, де

Новонароджені діти можуть мати тип легеневої гіпертензії, що називається стійкою легеневою гіпертензією новонародженого.

Це можна діагностувати за допомогою деяких аналогічних тестів для дорослих, таких як ехокардіограма та катетеризація правого серця.

23/01 /

23/01 /

Дізнайтеся про сканування ультразвуку, в тому числі про те, як вони працюють, як вони виконуються, а також про будь-які ризики чи побічні ефекти