Лапароскопія – як це відбувається

Лапароскопія виконується під загальним анестетиком, тому ви будете підсвідомості під час процедури і не пам’ятаєте про це. Ви можете часто йти додому в той же день.

Залежно від типу лапароскопічної процедури, вам, як правило, буде запропоновано не їсти і не пити що-небудь за 6-12 годин заздалегідь.

Якщо ви приймаєте препарати, що поглинають кров (антикоагулянти), такі як аспірин або варфарин, вас можуть попросити припинити прийом через кілька днів. Це запобігає надмірним кровотечам під час операції.

Підготовка

Якщо ви палите, ви можете попросити зупинитися під час підготовки до операції. Це відбувається тому, що куріння може призвести до загоювання після операції та збільшення ризику ускладнень, таких як інфекція.

Більшість людей можуть залишити лікарню або в день процедури, або на наступний день. Перед початком процедури вам необхідно організувати, щоб хтось загнав вас додому, тому що вас порадують не проїхати щонайменше через 24 години.

Процедура

Під час лапароскопії хірург робить невеликий розріз (розріз) близько 1-1,5 см (0,4-0,6 дюйма), як правило, біля кнопки живота.

Трубку вводять через розріз, а газ вуглекислий газ перекачується через трубку, щоб роздути живот. Наповнення живота дозволяє хірургу більш точно бачити ваші органи та надає їм більше місця для роботи. Потім лапароскоп вводиться через цю трубку. Лапароскоп передає зображення на телевізійний монітор в операційному театрі, надаючи хірургу чіткий вид на всю область.

Якщо лапароскопія використовується для проведення хірургічного лікування, наприклад, при видаленні вашого апендику, подальші розрізи будуть виконані у вашому животі. Ці маленькі хірургічні інструменти можуть бути вставлені через ці розрізи, і хірург може направляти їх у потрібне місце, використовуючи вид з лапароскопа. Після того, як на місці, інструменти можуть бути використані для виконання необхідного лікування.

Після процедури вуглекислий газ випускається з черевної порожнини, розрізи закриваються швами або затискачами, а накладення наносять.

Коли лапароскопія використовується для діагностування стану, процедура зазвичай триває 30-60 хвилин. Це займе більше часу, якщо хірург лікує стан залежно від типу операції, що проводиться.

Після лапароскопії, ви можете відчувати себе похмурим і дезорієнтованим, коли ви відновитесь від наслідків анестетика. Деякі люди відчувають хворий або блювота. Це поширені побічні ефекти анестетика і повинні пройти швидко.

Ви будете спостерігати медсестру протягом декількох годин, поки ви не будете повністю прокидатися і зможете їсти, пити і пропускати сечу.

Відновлення

Перед тим, як вийти з лікарні, вам буде сказано, як тримати рани чистими, а коли повертатися на наступне призначення або вилучити шви (хоча часто використовуються розчинні шви).

Роботизована лапароскопія

Протягом кількох днів після процедури, ви, швидше за все, відчуєте біль і дискомфорт, де були зроблені розрізи, і ви можете також мати біль у горлі, якщо використовується дихальна трубка. Вам буде запропоновано знеболююче ліки, щоб полегшити біль.

Деякий газ, який використовується для надування живота, може залишатися всередині вашої черевної порожнини після процедури, яка може стати причиною

Ці симптоми нічого не турбують і повинні проходити через день, як тільки ваше тіло поглине решту газу.

У дні чи тижні після процедури ви будете, напевно, відчувати себе більш втомленим, ніж звичайно, оскільки ваше тіло використовує багато енергії, щоб зцілити себе. Регулярне обдування може допомогти.

Час, який потрібно для відновлення після лапароскопії, відрізняється для всіх. Це залежить від таких чинників, як причина виконання процедури (чи вона використовувалася для діагностики або лікування стану), загальне самопочуття та розвиток ускладнень.

Якщо у вас була лапароскопія, щоб діагностувати стан, ви, ймовірно, зможете відновити свою нормальну діяльність протягом п’яти днів.

Період одужання після лапароскопії для лікування стану залежить від типу лікування. Після незначної хірургії, такої як видалення апендикса, ви можете відновити звичайну активність протягом двох тижнів. Після великих операцій, таких як видалення ваших яєчників або нирок через рак, час відновлення може тривати до 12 тижнів.

Ваша хірургічна команда може надати вам більше інформації про те, коли ви зможете відновити нормальну діяльність.

Зазвичай рекомендується, щоб хтось залишався з вами протягом перших 24 годин після операції. Це у випадку виникнення симптомів, які показують проблему, таку як

Якщо під час відновлення ви відчуваєте якийсь із цих симптомів, вам слід звернутися до лікарні, де була проведена процедура, до лікаря або за консультацію за ліком.

Відносно недавній розвиток лапароскопії – це використання роботів для надання допомоги процедурам. Це відоме як “лабороскопія, що допомагає роботі”.

Під час роботизованої лапароскопії ваш хірург використовує консоль, розташовану в операційному театрі, для виконання процедури, керуючи автоматизованими руками. Роботизовані руки обладнані спеціальною камерою та хірургічним обладнанням.

Робототехнічна система забезпечує збільшене 3D-зору та збільшений діапазон рухів приладів, що працюють всередині тіла.

Роботизована лапароскопія дозволяє хірургам виконувати складні процедури з підвищеною точністю і меншими розрізами. Кількість лабороскопії, що використовується роботою, використовується. Останнім часом швидко зростає. Зокрема, робототехнічна операція для раку передміхурової залози.

Є дані, які вказують на те, що лапароскопія, що підтримує роботу, може мати менший ризик ускладнень, ніж звичайна лапароскопія чи відкрита операція, а також коротший час відновлення.

24/09 /

24/09 /

Дізнайтеся, що трапляється при вході до лікарні, в тому числі те, які форми потрібно заповнити або пройти тестування

Поради щодо повернення до норми після операції

Дізнайтеся, як працюють лікарні, чи є вони безкоштовними і як вибрати, і лікарню, яка найбільше відповідає вашим потребам