Кортикостероїди – побічні ефекти

Кортикостероїди є потужними препаратами, які іноді можуть мати широкий спектр побічних ефектів.

Вони будуть використовуватися тільки в тому випадку, якщо потенційні переваги, на думку, перевищують цей ризик.

Ризик відчуття побічних ефектів багато в чому залежить від

Стероїдні інгалятори

Деякі основні побічні ефекти наведено нижче, але це не повний список. Щоб дізнатись про всі можливі побічні ефекти свого ліки, прочитайте інформацію про пацієнта, яка поставляється разом з нею.

Інгаляційні стероїди, як правило, мають небагато побічних ефектів, якщо їх застосовують у звичайних дозах. Однак вони іноді можуть викликати це

Ін’єкції стероїдів

Промивання рота водою після вживання вашої медикаментозної речовини може допомогти запобігти пероральному дріжджі, а використання пристрою, що називається прокладкою з вашим ліки, може допомогти уникнути багатьох інших проблем.

Є також певні дані про те, що стероїдні інгалятори, що використовуються людьми з хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОБЛ), можуть збільшити ризик розвитку інфекцій у грудній клітині, таких як пневмонія. Обговоріть це зі своїм професіоналом зі здоров’ям, якщо вас турбує.

Інгаляційні стероїди у високих дозах іноді можуть спричинити деякі серйозні побічні ефекти, які частіше пов’язані з стероїдними таблетками (див. Нижче), але це рідко.

Стероїди, які вводяться в м’яза та суглоби, можуть викликати деякий біль і набряк на місці ін’єкції. Проте це повинно пройти через кілька днів.

Ін’єкції стероїдів також можуть спричинити слабкість м’язів або сухожилля, тому вам може бути рекомендовано відпочити оброблену ділянку протягом декількох днів після ін’єкції. Інші можливі побічні ефекти можуть включати інфекції, почервоніння та зменшення і освітлення шкіри в місці, де проводиться ін’єкція.

Через ризик побічних ефектів, ін’єкції стероїдів часто призначаються лише з інтервалом щонайменше шести тижнів, і зазвичай рекомендується ввести максимум три ін’єкції в одну область.

Стероїди, які вводяться в кровоносну судину (внутрішньовенні стероїди), іноді можуть викликати деякі з найбільш поширених побічних ефектів, описаних нижче.

Стероїдні таблетки

Короткі випадкові курси стероїдних таблеток, прийнятих не більше трьох тижнів, навряд чи можуть спричинити неприємні побічні ефекти.

Повідомлення про побічні ефекти

Проте іноді це необхідно для того, щоб їх було прийнято протягом тривалого періоду часу. У цих випадках ви більш схильні до розвитку неприємних побічних ефектів, хоча це не є неминучим.

Можливо, це може призвести до стероїдних таблеток, одержуваних тривалістю понад три тижні

Більшість побічних ефектів повинні поліпшуватися, якщо ви можете зменшити кількість дозування або припинити прийом ліків.

Ви можете проводити регулярні перевірки та тести на такі стани, як діабет, підвищений артеріальний тиск та глаукома, якщо вам доведеться приймати стероїдні таблетки на довгий термін.

Схема жовтої картки дозволяє повідомляти про підозрілі побічні ефекти від будь-якого типу ліків, які ви приймаєте. Його керує лікарський засіб зі спостереження за безпекою ліків, який називається Регуляторне агентство з лікарських засобів та медичних продуктів (MHRA).

Дивіться веб-сайт “Жовтій карті схеми” для отримання додаткової інформації.

Дізнайтеся, що робить MHRA, щоб забезпечити безпеку медичних та медичних пристроїв