Кон’юнктивіт – причини

Кон’юнктивіт – це стан, який виникає, коли кон’юнктива (тонкий шар клітин, що покриває передню частину очей) стає запаленням.

Три найпоширеніші причини цього запалення:

Про них більш детально обговорюється нижче.

Розповсюдження інфекції

Очні інфекції найчастіше викликані

Вірусний кон’юнктивіт викликає водянистий розряд, а виділяється з бактеріального кон’юнктивіту містить гній. Окошний тампон також може визначити причину інфекції (докладніше про діагностику кон’юктивіту).

Групи ризику

Ви більш схильні до розвитку інфекційного кон’юнктивіту, якщо ви були в тісному контакті з тими, хто вже був заражений цим.

Тому дуже важливо обережно промити руки після контакту з тими, хто має інфекційний кон’юнктивіт. Ви також повинні уникати спільного використання подушок або рушників з будь-яким інфікованим.

Можливо, ви ризикуєте отримати інфекційний кон’юнктивіт, якщо

Алергічний кон’юнктивіт викликається, коли ваші очі стикаються з алергеном (конкретною речовиною, яка спричинює аномалію вашої імунної системи). Це відоме як алергічна реакція.

Існує чотири основних типи алергічних кон’юнктивітів

Сезонні та багаторічні алергічні кон’юнктивіти зазвичай викликаються

Ці типи кон’юнктивіту частіше зустрічаються у людей, які також мають інші алергії, такі як астма, і часто зустрічаються при алергічному риніті.

Сезонний і багаторічний кон’юнктивіт

Контактний дерматокон’юнктивіт, як правило, викликається очних крапель, але це також може бути викликане макіяжем або хімікатами.

Зв’язатися з дерматокон’юнктивітом

Гігантський папілярний кон’юнктивіт

Гігантський папілярний кон’юнктивіт викликається

За оцінками, гігантський папілярний кон’юнктивіт поширюється приблизно на 1-5% людей, які користуються м’якими контактними лінзами та 1% людей, які користуються твердими контактними лінзами.

Дратівливий кон’юнктивіт може мати широкий спектр потенційних причин. Деякі загальні причини включають в себе

Для перегляду інструментів вибору потрібні JavaScript та Flash Player.

JavaScript можна ввімкнути через параметри вашого браузера. Якщо у вас немає версії Flash Player, ви можете завантажити безкоштовний Adobe Flash Player з Adobe Systems Incorporated спочатку.

Для перегляду інструментів вибору потрібні JavaScript та Flash Player.

JavaScript можна ввімкнути через параметри вашого браузера. Якщо у вас немає версії Flash Player, ви можете завантажити безкоштовний Adobe Flash Player з Adobe Systems Incorporated.

Медіа останній раз розглядав

Дізнайтеся про блефарит, стан, коли край повіки стає червоним і роздутим