Консультування – Інша психологічна терапія

Як і консультування, існує безліч інших видів психологічної терапії, включаючи психотерапію та пізнавальну поведінкову терапію (КПТ).

Як і консультування, термін “психотерапія” іноді використовується для позначення розмовної терапії в цілому. Проте психотерапія також є специфічним типом терапії. Це також може бути описано як психоаналітичний або психодинамічний.

Психотерапія є більш поглибленою формою терапії, ніж консультування, і вона може використовуватися для вирішення більш широкого кола питань.

Психотерапія

Психотерапевт може допомогти вам досліджувати свої думки, почуття та переконання, що може включати обговорення минулих подій, таких, як ваші дитинства.

Вони допоможуть вам враховувати, як ваша особистість і життєвий досвід впливають на ваші поточні думки, почуття, стосунки та поведінку. Це розуміння повинно дозволити вам ефективніше боротися зі складними ситуаціями.

Когнітивна поведінкова терапія (КПТ)

Залежно від вашої проблеми, психотерапія може бути короткочасною або довгостроковою. Дорослі, молоді люди та діти можуть користуватися психотерапією. Сесії можуть відбуватися один на один, у парах, сім’ях або в групах, члени яких поділяють схожі проблеми.

Програма «Покращення доступу до психологічної терапії» (IAPT) передбачає тип конкретної доведкової короткої психотерапії, що називається динамічною міжособистісною терапією (DIT). Це дає цілеспрямований підхід протягом 16 сеансів терапії.

Дізнайтеся більше про психотерапію.

Когнітивна поведінкова терапія (CBT) – це розмовна терапія, яка допомагає вам зрозуміти зв’язок між думками, почуттями та поведінкою. Це дозволяє вам керувати вашими проблемами, допомагаючи змінювати те, як ви думаєте і поводитеся.

CBT не усуває ваші проблеми, але допомагає вам ефективніше керувати ними. Він закликає вас вивчити, як ваші дії та думки можуть вплинути на те, як ви себе почуваєте.

Вона заснована на думці, що спосіб, яким ви думаєте про ситуацію, впливає на те, як ви себе почуваєте та дієте. У свою чергу, ваші дії впливають на те, як ви думаєте і відчуваєте. Тому необхідно одночасно змінити мислення (пізнання) та дію (поведінку).

CBT – це активна терапія, і ви будете, як очікується, працювати над вашими проблемами між сесіями, спробувати різні способи мислення та дії, як це узгоджено з вашим терапевтом. Мета – розробити навички, щоб стати вашим терапевтом.

Гуманістична терапія

СПб, як правило, є короткочасним лікуванням. Наприклад, курс може складатися від 6 до 24 одноразових сеансів.

Групова терапія

Зв’язок терапії

Національний інститут здоров’я та догляду (NICE) рекомендує використовувати CBT для

CBT широко доступний для лікування депресії. Якщо ви відчуваєте, що КПТ може бути корисним, вам слід спочатку обговорити це зі своїм лікарем.

Приватні терапевти також доступні. Перш ніж почати КПТ з приватним терапевтом, слід перевірити, чи терапевт акредитований Британською асоціацією поведінкової та когнітивної психотерапії (BABCP).

Комп’ютеризовані пакети CBT (CCBT) також доступні. CCBT доставляється по ряду щотижневих сеансів і має підтримуватися працівником охорони здоров’я. NICE рекомендує CCBT для деяких людей з депресією.

Дізнайтеся більше про КПТ та про доступ до КСБТ.

Гуманістична терапія включає ваше тіло, розум, емоції, поведінку та духовність. Він закликає вас думати про свої думки та почуття, а також брати на себе відповідальність за свої дії.

Гуманістичний підхід забезпечує чіткий метод консультування та фокусується переважно на унікальному особистому потенціалі особистості для вивчення творчості, зростання, любові та психологічного розуміння.

Групова терапія спрямована на допомогу у вирішенні ваших проблем, обговорюючи їх у групі. Сесії очолює фасилітатор, який керує потоком бесіди.

Розумна терапія

Як і групова терапія, багато людей вважають психодедукційні групи чи курси дуже корисними. Вони надають інформацію та навички, не обговорюючи особисті проблеми глибоко.

Десенсибілізація очей і переробка (EMDR)

NICE рекомендує групова терапія для людей з нав’язливим компульсивним розладом (ОКР), а також для дітей та молоді з легкою депресією.

Телефонне консультування

Багато людей спочатку турбуються про відвідування групи, але вважають, що вони корисні для зустрічі з людьми, які поділяють той самий досвід і працюють разом для їх подолання.

Взаємна терапія – це місце, де люди, які мають трудові стосунки з родиною, працюють з терапевтом для вирішення своїх проблем. Він може бути використаний для допомоги парам, членам сім’ї або колегам по роботі.

NICE рекомендує терапію відносин для людей, які пройшли індивідуальну терапію без успіху.

Сімейна терапія може застосовуватися для дітей з депресією, або де член сім’ї має стан психічного стану, такий як анорексія або шизофренія.

Застосування терапії, що базується на розумінні, допомагає зосередитися на ваших думках і почуттях, не переймаючись ними.

Їх можна використовувати для лікування депресії, стресу, тривожності та наркоманії. Такі методи, як йога, медитація та дихальні вправи, також можуть бути включені.

NICE рекомендує лікування на основі уважності, щоб допомогти людям уникнути повторних нападів депресії.

Десенсибілізація та переробка очей (EMDR) – це лікування, яке використовує рухи очей для стимуляції мозку. Було показано, що неприємні спогади почуваються менш інтенсивними.

EMDR може допомогти людині мати справу з травматичними спогадами, такими як ті, які трапляються після аварії, або після сексуального, фізичного або емоційного насильства.

Зокрема, NICE рекомендує EMDR для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Самаритяни надають конфіденційну слухову послугу людям, які хотіли б поговорити про все, що турбує їх. Все від запису і без судження.

26/11 /

26/11 /

Дізнайтеся, чи можете ви отримати безкоштовну консультацію та як отримати доступ до неї

Відчуття стресу, тривоги або депресії? Вибір Moodzone може допомогти вам на вашому шляху до почуття кращого

П’ять порад для підвищення вашого настрою та допомогти вам почувати себе щасливими

Посібник із терапії самодопомогою, в тому числі книги, онлайнові курси та консультації з телефону та електронної пошти