Клітинний енцефаліт

Клітинний енцефаліт (TBE) – це вірусна інфекція, що поширюється людьми при укусі маленького павука-подібного паразита, який називається галопом.

Це рідкісна інфекція, яка тільки придбана за кордоном у деяких країнах Європи та Азії (див. Розділ «Ризикові зони» нижче).

Початкові симптоми ТБЕ схожі на грип і можуть включати в себе

Ці симптоми зазвичай тривають до восьми днів, після чого більшість людей повністю відновлюються.

Однак деякі люди продовжують розвивати більш серйозні симптоми, спричинені вірусом, що поширюється на захисний шар тканини, що покриває головний і спинний мозок (менингіт) або сам мозок (енцефаліт).

Ці “другого ступеню” симптоми можуть включати в себе

Коли звернутися за медичною допомогою

Якщо TBE досягає цього етапу, вам, як правило, потрібно буде допустити до лікарні. Ці симптоми мають тенденцію до повільного поліпшення протягом декількох тижнів, але це може зайняти кілька місяців або років, щоб повністю відновитись, і ви ризикуєте відчувати тривалі ускладнення (див. Нижче).

Близько одного з кожних 100 випадків захворювання на ТБ є смертельним результатом.

Дізнайтеся більше про симптоми кліщового енцефаліту.

Зв’яжіться зі своїм лікарем, якщо ви повернулися з району світу, який, як відомо, має випадки захворювання на туберкульоз (див. Нижче), і ви починаєте відчувати симптоми грипу.

Ви повинні звернутися до лікаря якнайшвидше, якщо вас вкусили галопом у зоні ризику, і ви ще не були щеплені проти TBE, або якщо після вкусу виникали висип або лихоманка.

Прогресивні стадії ТБЕ потребують екстреної терапії в лікарні. Зателефонуйте 999 (або еквівалентному номеру, де ви перебуваєте) негайно і попросіть швидку допомогу, якщо у вас симптоми грипоподобного характеру, які швидко погіршуються і впливають на ваш психічний стан.

Райони ризику

Вірусу TBE немає, тому немає ризику інфікування. Однак випадки інфікування можуть виникнути серед мандрівників, які повертаються з країн Європи та Азії, де зустрічаються інфіковані TBE кліщі.

Заражені кліщі в основному зустрічаються в сільських районах центральної, північної та східної Європи. Існують також два типи ТБЕ, виявлені у східній Росії та деяких країнах Східної Азії, особливо лісових регіонах Китаю та Японії.

Відвідайте Travel Health Pro на карті, що показує області, де знаходяться інфіковані кліщі.

Кліщі знаходяться в лісах, лісах, пасовищах, прибережних луках, болотах, кишаках і скурах. Вони, як правило, живуть у підліску, де вони можуть легко потрапити на людський одяг або шкіру.

Як поширюється інфекція

Ви можете заразитися ТБЕ, якщо вас вкусили заражений кліщ. Вірус присутній у слині кліща, який також містить природний анестетик, тому ви не помітите, що вас вкусили.

Ви можете вкусити інфікований кліщ у будь-який час року, але активність клітин найвищою в період весни та початку літа.

Вживання непастеризованого молока та харчування непастеризованих молочних продуктів від заражених тварин, особливо кіз, може піддавати вас вірусу TBE. Однак це рідко.

Як часто зустрічається кліщовий енцефаліт?

Було повідомлено про дуже мало випадків захворювання на туберкульоз, з дев’ятьма випадками діагностування в / 14.

Проте, ТБЕ є досить поширеним у районах, де інфіковані кліщі знаходяться, тому важливо вживати заходів для зниження ризику інфікування (див. Нижче).

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що між 10 000 і 12 000 випадків захворювання на туберкульоз відбувається в усьому світі щорічно. Проте фактична кількість випадків вважається набагато більшою, ніж це, оскільки, ймовірно, у багатьох випадках не повідомляється.

Якщо лікар вважає, що у вас може бути ТБЕ, вони проведуть аналіз крові або пояснювальну пункцію (де знімають зразок спинномозкової рідини), щоб підтвердити, чи ви інфіковані.

В даний час немає ліків від туберкульозу, тому лікування має на меті полегшити симптоми, поки інфекція не пройде.

Якщо у вас виникають лише початкові симптоми захворювання на туберкульоз, вам не потрібно проводити лікування, крім прийому знеболюючих препаратів, таких як ібупрофен або парацетамол, щоб полегшити симптоми.

Як лікується кліщовий енцефаліт

Ви, як правило, прийдете до лікарні, якщо ви розвинуте симптоми другого ступеня. У лікарні ви будете отримувати рідини в вену (внутрішньовенні рідини), допомогти з диханням і догляд за доглядом.

Дізнайтеся більше про лікування вірусного менінгіту та лікування енцефаліту.

Можливі ускладнення

Якщо ви розвиваєте симптоми другого ступеня туберкульозу, спричинені поширенням інфекції в мозок, ви ризикуєте, що ви матимете проблеми з довгостроковими (і, можливо, постійними) ускладненнями, такими як

Ці типи довготермінових ефектів зустрічаються у більш ніж одній з 10 людей, у яких виникають симптоми туберкульозу.

Дізнайтеся більше про ускладнення кліщового енцефаліту.

Найкращий спосіб профілактики туберкульозу – це вакцинація проти інфекції перед подорожжю, якщо ви збираєтеся працювати або подорожувати у частині світу, де існує ризик захворювання на туберкульоз, особливо якщо ви плануєте відвідати сільські території або Піти походи або кемпінг.

Вакцина, доступна лише приватним особам, забезпечує захист від туберкульозу приблизно дев’ять з кожних 10 людей, які отримують її.

Навіть якщо ви були вакциновані, ви все одно повинні дотримуватися обережності, щоб зменшити ризик закупори інфікованим кліщем. Наприклад, ви повинні

Запобігання кліщовому енцефаліту

Дізнайтеся більше про запобігання кліщовому енцефаліту.

Кліщі

Ви також повинні знати, що укуси кліщів можуть поширювати інші захворювання, такі як хвороба Лайма, яку ви можете отримати після того, як її вкусили галопом. Отже, дотримуйтесь наведеної вище поради, щоб уникнути укусів укуси, коли ви та ваша сім’я знаходяться в районах Де кліщі найчастіше зустрічаються.

Добре підготувати список важливих телефонних номерів під час подорожі за кордон. Вони повинні містити номери для

Ви також повинні подати заявку на безкоштовну європейську карту медичного страхування (EHIC) перед поїздкою до Європи, оскільки це може дати вам доступ до лікувального лікування з обмеженими можливостями.

Дізнайтеся більше про доступ до медичної допомоги за кордоном.

09/12 /

09/12 /

Читайте про енцефаліт, рідкісний, але серйозний стан, який викликає запалення мозку

Доступ до медичних послуг за кордоном

Консультування для людей, які виїжджають за кордон. Отримайте факти про малярію, про вакцинацію від подорожей, про EHIC, про страхування на виїзді, про виклик DVT та відставання в літаках

Дізнайтеся про вакцинації, доступні для мандрівників, та про хвороби, які вони захищають