Клаустрофобія

Клаустрофобія – це ірраціональний страх замкнутих просторах. Вона вражає близько 10% населення.

Деякі люди з клаустрофобією лише реагують з м’якою тривожністю, коли в обмеженому просторі, тоді як інші відчувають сильну тривогу або панічну атаку.

Найбільш поширеним досвідом клаустрофобії є почуття або страх втрати контролю.

Багато різних ситуацій або почуттів може викликати клаустрофобія. Навіть думаючи про певні ситуації, не торкаючись їх, може бути тригер. Деякі приклади загальних тригерів включають в себе

Якщо протягом останніх шести місяців ви відчували занепокоєння про перебування в обмеженому просторі або переповненому місці, або якщо ви з цієї причини уникали обмежених місць та багатолюдних місць, цілком імовірно, що вас страждає клаустрофобія.

Панічні напади є загальними серед людей з клаустрофобією. Вони можуть бути дуже лякаючими і тривожними, а симптоми часто зустрічаються без попередження.

Фізичні симптоми

А також переважна почуття тривоги може викликати панічну атаку

Люди з важкою клаустрофобією можуть також мати психологічні симптоми, такі як

Більшість людей з фобією цілком усвідомлюють, що вони мають один. Багато людей живуть з клаустрофобією без офіційного діагносту та великої обережності, щоб уникнути обмежених місць.

Проте отримання допомоги від вашого лікаря та фахівця з досвідом в області поведінкової терапії, таких як психолог, часто може бути корисним.

Клаустрофобія можна успішно лікувати і вилікувати, поступово піддаючись ситуації, яка викликає ваш страх. Це відоме як десенсибілізація або самовіддана терапія. Ви можете спробувати це самостійно (читати деякі методи самодопомоги), або за допомогою професіонала.

Когнітивна поведінкова терапія (КПТ) часто дуже ефективна для людей з фобіями. CBT – це тип консультування, який досліджує ваші думки, почуття та поведінку, щоб розробити практичні способи ефективної боротьби з фобією.

Психологічні симптоми

Поговоріть зі своїм лікарем, щоб з’ясувати, чи СПД підійде для вас і чи є вона доступною у вашому районі. Дізнайтеся більше про доступ до терапії на.

Благодійні організації, такі як Тривога, пропонують підтримку людям з клаустрофобією.

Групи самодопомоги – це корисний спосіб зустрітися з іншими людьми, які мають подібний досвід та обмінюються способами подолання. Наприклад, ви можете приєднатися до групи підтримки агорафобії, клаустрофобії, тривоги та OCD на Facebook.

Якщо це можливо, ви повинні залишатися там, де ви знаходитесь під час панічного нападу. Панічна атака може тривати до години, отже, якщо ви їдете, вам, можливо, доведеться підтягнути та запаркувати, де це безпечно. Не поспішайте до місця безпеки.

Отримання допомоги

Під час нападу нагадайте, що страшні думки та відчуття є ознакою паніки і, врешті-решт, пройдуть. Зосередьтеся на тому, що не є загрозливим і видимим, наприклад, час, що проходить на годиннику, або предмети у супермаркеті.

Симптоми панічної атаки, як правило, пікові протягом 10 хвилин, а більшість атак триватиме від п’яти хвилин до півгодини.

Читайте більше порад щодо подолання паніки.

Благодійні та самодопомоги групи

Багато випадків клаустрофобії обумовлено травматичною подією, що мала місце на початку дитинства.

Наприклад, дорослі можуть розвинути клаустрофобію, якщо вони, як дитина, були

Клаустрофобія може також спрацьовувати через неприємні переживання або ситуації, такі як турбулентність під час польоту або закріплення в трубчастому тунелі між станціями.

Іноді діти з батьками, які мали клаустрофобію, можуть стати клаустрофобними самими собою, асоціюючи обмежені простори із занепокоєнням дорослим і з почуттям безпорадності, щоб заспокоїти людину, яку вони любили.

Якщо ви є клаустрофобними і вам потрібно провести сканування МРТ, повідомте працівників лікарні до дня вашого призначення.

Вони можуть забезпечити вас легким седативним дією або радити вам поговорити зі своїм лікарем за рецептом.

Вирішення з панікою

У деяких випадках ви можете відвідувати відкритий або вертикальний центр МРТ, призначений для людей з серйозною тривожністю МРТ. Однак ці клініки часто доступні лише приватним особам.

25/06 /

Що викликає клаустрофобія?

25/06 /

Незалежно від вашого боя, ці 10 порад допоможуть вам подолати стрес і тривогу

МРТ сканування тривоги