Катетеризація сечі

Катетеризація сечі – це процедура, яка використовується для зливання сечового міхура та збирання сечі через гнучку трубку, яка називається катетером.

Сечові катетери, як правило, вводяться лікарями або медичними сестрами в лікарні або в спільноті.

Вони можуть бути вставлені через трубку, яка переносить сечу з сечового міхура (уретральний катетер) або через невелике отвір, зроблене у нижній частині живота (надпухлинний катетер).

Катетер зазвичай залишається в сечовому міхурі, дозволяючи протікати через сечу і в дренажний мішок.

Залежно від типу катетера і того, чому його використовують, катетер може бути видалений через кілька хвилин, годин або днів, або це може знадобитися на довгий термін.

Сечовий катетер, як правило, застосовують у людей, яким важко природно проникати сечу. Він також може використовуватися для звільнення сечового міхура до операції та після неї, а також для виконання певних тестів. Конкретні причини включають в себе

Чому використовуються сечостатеві катетери

Катетер буде використовуватися, поки він більше не потрібний. Це може бути на короткий час і буде видалено до відходу до лікарні, або це може знадобитися довше або навіть назавжди.

Є два основних типи сечового катетера

Багато людей вважають за краще використовувати постійний катетер, тому що це зручніше та уникає повторних вставлень катетера, пов’язаних з переривчастими катетерами. Проте живі катетери частіше спричиняють такі проблеми, як інфекції (див. Нижче).

Введення кожного типу катетера може бути незручним, тому анестетичний гель застосовується для зменшення будь-якого болю. Ви також можете відчувати деякий дискомфорт, коли катетер знаходиться на місці, але більшість людей з довгостроковим катетером з часом звикають.

Дізнайтеся більше про типи сечового катетера.

Якщо вам потрібен довготерміновий сечовий катетер, вам буде надано детальну консультацію щодо догляду за ним перед тим, як вийти з лікарні.

Види сечового катетера

Це включатиме поради щодо отримання нових катетерів, зниження ризику ускладнень, таких як інфекції, виявлення ознак потенційних проблем, а також, коли вам слід звернутися за додатковою медичною консультацією.

Ви маєте можливість жити порівняно нормальним життям за допомогою сечового катетера. Катетер та сумка можуть бути приховані під одяг, і ви повинні мати можливість виконувати більшість повсякденних заходів, включаючи роботу, тренування, плавання та секс.

Дізнайтеся більше про те, як жити за допомогою сечового катетера.

Основною проблемою, викликаною сечових катетерами, є інфекції у сечівнику, сечовому міхурі або рідше нирках.

Доглядаючи за вашим катетером

Ці типи інфекції відомі як інфекції сечовивідних шляхів (ІМП), і вони, як правило, потребують лікування антибіотиками.

Катетери також іноді можуть призвести до інших проблем, таких як спазм сечового міхура (подібно спадам судини в шлунку), витоки, блокади та ураження сечовипускального каналу.

Дізнайтеся більше про ризики катетеризації сечі

Ризики та можливі проблеми

Кожна людина має одну, це важливо для їх статевого життя, але мало хто знає що-небудь про свою простату або що може з цим збігатися

Багато чого може бути зроблено, щоб допомогти проблемам сечового міхура. Візьміть цей тест, щоб побачити, чи потрібні вам додаткові поради