Захудальний розлад

Розлад накопичення – це місце, де хтось набуває надмірну кількість предметів і хаотично зберігає їх. Ці елементи можуть мати незначну або ніяку грошову вартість і зазвичай призводять до неконтрольованих обсягів безладдя.

Це вважається серйозною проблемою, якщо

Розлади сприйнятливості – важкі для лікування, тому що багато людей, які накопичують часто, не розглядають це як проблему, або мало розуміють, як це впливає на їхнє життя або на життя інших людей. Багато хто з них усвідомлюють, що мають проблеми, але не хочуть шукати допомоги, тому що вони відчувають надзвичайне соромно, приниження чи винуватність цього.

Це дуже важливо, щоб заохотити людей, котрі збирають допомогу, шукати допомоги, адже їхні труднощі, відкидаючи об’єкти, можуть не тільки призвести до самотності та проблем психічного здоров’я, але й створюють ризик для здоров’я та безпеки. Якщо це не вирішено, це проблема, яка, ймовірно, ніколи не піде.

Ця сторінка пояснює

Причини, чому хтось починає накопичувати, не цілком зрозумілі.

Чому хтось може накопичувати?

Це може бути симптомом іншого стану. Наприклад, людина з проблемами рухливості може фізично не в змозі очистити величезну кількість безладдя, яку вони придбали. Люди з недоліками в навчанні або людьми, що розвиваються деменцією, можуть не мати можливості класифікувати та розпоряджатися предметами. Проблеми психічного здоров’я, пов’язані з накопиченням, включають в себе

У деяких випадках накопичення є само по собі станом і часто пов’язане з самозабуттям. Ці люди більш схильні

Багато людей, які накопичували, сильно перебували у віруваннях, пов’язаних з придбанням та відкиданням речей, таких як: “Мені це може знадобитися” колись, або “Якщо я куплю це, це зроблять мене щасливим”. Інші можуть намагатися впоратися зі стресовою подією життя, такою як смерть близького (втрата тягаря).

Спроби відкинути речі часто виводять дуже сильні емоції, які можуть почувати себе переважними, тому особа, яка збирає кошти, часто прагне відкласти або уникати прийняття рішень про те, що може бути викинуте.

Часто багато речей, що зберігаються, мають мало чи ні грошову вартість, і, можливо, більшість людей вважатимуть сміттям. Людина може зберігати предмети з причин, які не є очевидними для інших людей, наприклад від сентиментальних причин, або відчуття, що об’єкти виглядають красивими або корисними. Більшість людей з розладом накопичення мають дуже сильну емоційну прихильність до об’єктів.

Багато людей збирає предмети, такі як книги чи марки, і це не вважається проблемою. Різниця між “накопиченням” та “колекцією” полягає в тому, як ці елементи організовані.

Яка різниця між накопиченням та збиранням?

Колекція зазвичай добре упорядкована, а предмети легко доступні. Грохот, як правило, дуже дезорганізований, займає багато місця, і предмети в основному недоступні.

Наприклад, той, хто збирає огляди газет, може вимкнути огляди, які вони хочуть, і організувати їх у каталозі або записнику. Хтось, хто зберігає гроші, може зберігати велику кількість газет, що захаращують весь їх будинок, і це означає, що насправді неможливо прочитати будь-які відгуки, які вони хотіли б зберегти.

Хто-то, хто має розлад накопичення, зазвичай може

Заощадження може розпочатися ще в підліткові роки і стає все більш помітним з віком. Багато людей, здається, починає проблематичне накопичення в старшому віці. За оцінками, це становить від 2% до 5% дорослих. Може мати симптоми розладу накопичення.

Ознаки накопичувального розладу

Деякі люди з розладом накопичення можуть накопичувати цілий ряд предметів, а інші можуть просто накопичувати певні типи об’єктів.

Елементи, які часто зберігаються, включають в себе

Деякі люди також зберігають тварини, які вони, можливо, не зможуть належним чином доглядати. Зовсім недавно накопичення даних стало більш поширеним явищем. Саме тут хтось зберігає величезну кількість електронних даних та електронних листів, які вони надзвичайно не хочуть видаляти.

Елементи, які люди можуть накопичувати

Розлад накопичення може бути проблемою з кількох причин. Це може взяти на себе життя людини, завдяки чому їм дуже важко обійти свій будинок. Це може призвести до страждання їхньої роботи, особистої гігієни та відносин.

Зберігання людей, як правило, неохоче або не може мати відвідувачів, або навіть дозволити торговцям провести істотний ремонт, який може викликати ізоляцію та самотність.

Захаращення може становити ризик для здоров’я людини та кожного, хто живе в їхньому будинку або відвідує його. Наприклад, це може

Зберігання також може бути ознакою основного стану, такого як ОКР, інших видів тривожності, депресії та потенційно більш серйозних захворювань, таких як деменція.

Якщо ви думаєте, що член сім’ї або хтось із вас знає, є розлад накопичення, спробуйте переконати їх прийти з вами, щоб побачити лікаря.

Це може бути непросто, оскільки той, хто стягує, може не думати, що їм потрібна допомога. Спробуйте бути чутливими щодо цієї проблеми і підкреслити свої турботи про своє здоров’я та добробут.

Чому складні розлади є проблемою

Заспокоюйте їх, що ніхто не збирається йти додому і викидати все. Ви просто збираєтеся поговорити з лікарем про їх накопичення, щоб дізнатись, що може бути зроблено, і яку підтримку можна надати їм можливість розпочати процес проголошення.

Ваш лікар може направити вас до команди психічного здоров’я місцевої громади, яка може мати терапевта, який знайомий з такими проблемами, як OCD та накопичення. Якщо у вас виникають труднощі з доступом до терапії, доброчинність ОКР може допомогти.

Що ви можете зробити, якщо ви підозрюєте, що хтось накопичує кошти

Як правило, не рекомендується отримувати додаткові місця для зберігання або зателефонувати в раду або охороняти навколишнє середовище, щоб очистити сміття. Це не вирішить проблему, і незграбність часто швидко зростає.

Нелегко трактувати розлади, навіть якщо людина готова шукати допомоги, але її можна подолати.

Основним методом лікування є когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). Терапевт допоможе людині зрозуміти, що важко відкинути речі, а також причини, чому ця безглуздість склалася.

Це буде поєднуватися з практичними завданнями та планом роботи. Важливо, щоб людина взяла на себе відповідальність за очищення безглуздих від свого будинку. Терапевт підтримає та заохочує це.

Антидепресанти, які називають селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну (СИОЗС), також показали, що вони допомагають людям з порушеннями накопичення.

CBT – це така терапія, яка спрямована на те, щоб допомогти вам у вирішенні ваших проблем, змінивши, як ви думаєте (пізнавально) та дієте (поведінку). Він спонукає вас поговорити про те, як ви думаєте про себе, про світ та інші люди, і як те, що ви робите, впливає на ваші думки та почуття.

Як лікуються накопичувальні розлади

Регулярні заняття КПТ протягом тривалого періоду часу зазвичай необхідні, і майже завжди потрібно включати в себе кілька домашніх сеансів, які безпосередньо працюють над безладдями. Це вимагає мотивації, прихильності та терпіння, оскільки це може тривати багато місяців для досягнення мети лікування.

Мета полягає в тому, щоб покращити процес прийняття рішень та організаційні здібності, допомогти їм подолати нагальні вимоги до збереження та, в остаточному підсумку, очищення безглуздості кімнати в кімнаті.

Терапевт не відкине нічого, але допоможе керувати і заохотити людину це робити. Терапевт також може допомагати людині розробляти стратегії прийняття рішень, одночасно виявляючи та кидаючи виклик основним віруванням, які сприяють накопичувальній проблемі.

Людина поступово стає краще, коли відкидає речі, дізнавшись, що нічого страшного не відбувається, коли вони це роблять, і стає краще в організації предметів, які вони наполягають на збереженні.

В кінці лікування людина, можливо, не очистила все їхнє безладдя, але вони зможуть краще зрозуміти свою проблему. Вони матимуть план, який допоможе їм продовжувати будувати свої успіхи та не потиснути назад у свої старі способи.

19/06 /

19/06 /

Отримуйте інформацію про проблеми психічного здоров’я, дізнавайтеся, де можна отримати допомогу, та читайте історії інших людей

Дізнайтеся, які послуги психічного здоров’я існують та як їх отримати